|
کدخبر: 85148

ترمز ریزش قیمت خودرو کشیده شد

بازار خودرو در حالی هفته را به پایان برد که در آخرین روز کاری‌، ترمز ریزش قیمت‌ها در بازار تا حدی کشیده شد.

گسترش‌نیوز: در حالی که طی روزهای اخیر میزان ریزش قیمت‌ها بین یک تا ۱۰ میلیون تومان در برخی خودروها گزارش شده است، امروز فایل‌های اعلامی نوسانی در محدوده ۵۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان را نشان دادند. هر چند نرخ خودرو در هفته اخیر با کاهشی محسوس مواجه است اما هنوز وضعیت بازار به ثبات نرسیده و افزایش شدید قیمت‌ها در هفته‌های پیشین جبران نشده است.

افزایش نرخ خودرو به عقیده بسیاری از فعالان بازار تحت تاثیر افزایش حضور پررنگ دلالان از یک سو و مانور برخی بر موضوع احتمال افزایش نرخ ارز تحت تاثیر ماجرای اف‌ای‌تی‌اف، در ماه‌های پیش رو رخ داده است.

افزایش شدید قیمت‌ها در بازار خودرو در شرایطی رخ داد که انتظار می‌رفت به دلیل رکود شدید بازار، قیمت‌ها به سوی تعدیل گام بردارد.

امروز هر دستگاه سمند EF به نرخ ۱۱۰ میلیون تومان فایل شد که در قیاس با روز گذشته کاهشی نزدیک به دو میلیون تومان را نشان می‌دهد. بر این اساس سمند سورن نیز با رسیدن به نرخ ۱۲۵ میلیون تومان کاهشی یک میلیون تومانی را تجربه کرد. نرخ دنا تیپ یک بدون تغییر به نرخ ۱۳۹ میلیون تومان عرضه شد. پژو ۴۰۵ GLX نیز با کاهش اندک نرخ در محدوده ۹۵ میلیون تومان فایل شده است. پژو پارس اتوماتیک نیز با کاهش یک میلیون تومانی نرخ به نرخی برابر با ۱۶۱ میلیون تومان فایل شده است. نرخ پژو ۲۰۷ اتوماتیک، دنده‌ای و صندوقدار نیز با رشد اندک نرخ در بازار همراه بودند. انواع تیبا نیز با کاهش اندک نرخ روبه‌رو بودند.

کوییک دنده‌ای به نرخ ۸۲ میلیون تومان و ساینا اتوماتیک به نرخ ۷۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار فایل شده است.

منبع: اقتصادنیوز

ارسال نظر