|
کدخبر: 126605

با حضوررییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور

تقاطع غیرهمسطح شهید صیدی اراک افتتاح شد

شهردار اراک در جریان افتتاح تقاطع غیرهمسطح شهید صیدی: پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید صیدی چهارمین تقاطع نیمه کاره شهر اراک است که طی ۱۰ سال اخیر ناتمام باقی مانده بود که امروز رسما به بهره برداری می رسد.

حمل و نقل تقاطع غیرهمسطح شهید صیدی اراک افتتاح شد

با افتتاح پروژه غیرهمسطح شهید صیدی اراک عملیات اجرایی زیرگذر میدان مقاومت آغاز شد.

پل ۲

محمد کریم شفیعی شهردار اراک دهم مهرماه در جریان افتتاح تقاطع غیرهمسطح شهید صیدی گفت: پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید صیدی چهارمین تقاطع نیمه کاره شهر اراک است که طی ۱۰ سال اخیر ناتمام باقی مانده بود که امروز رسما به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال ۹۸ تاکنون ۵ پروژه نیمه تمام شهر اراک همچون تقاطع غیرهمسطح مدافعان اراک(شریعتی)، تقاطع آزادگان، علم الهدی و شهید صیدی به اتمام رسیده است، گفت: پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید صیدی دارای ۱۷ هکتار وسعت است، طول پل به همراه بزرگراه ۲.۵ کیلومتر است و عرشه پل به ۲۲ هزار مترمربع می رسد و در ساخت آن ۲۲ هزار تن تیر و ورق، ۵ هزار تن آرماتور و ۱۶ هزار تن آسفالت استفاده شده است و در واقع ۴.۵ هکتار فضای سبز دارد و ۴ هکتار تملک اراضی نیز انجام گرفته است.

افتتاح پل۱

شهردار اراک به قرارداد همکاری با قرارگاه خاتم الانبیا اشاره کرد و افزود: این قرارداد شامل اجرای ۵ پروژه عمرانی در شهر اراک می باشد که شامل تقاطع میدان مقاومت، تقاطع جاده فراهان، زیرگذر جاده فرودگاه، تقاطع حدفاصل بزرگراه شهید آنجفی تا آرامستان و تقاطع میدان امام خمینی(ره) مقاومت، می شود.

در ادامه مرتضی سورانه رییس شورای شهر اراک با اشاره به اینکه اراک می تواند بواسطه ظرفیت هایی مانند تالاب میقان مقصد جدید گردشگری باشد افزود: تسریع در تعیین تکلیف طرح جامع اراک و اراضی ۹۰ هکتاری همچنین بازنگری در طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک و تجهیز ناوگان فرسوده حمل و نقل شهری از محل منابع دولتی، اختصاص جرائم و تخلفات رانندگی به حساب شهرداری و تخصیص بودجه برای تجهیز آتش نشانی و خرید نردبان ۶۸ متری را از جمله درخواست های مدیریت شهری اراک دانست. وی افزود: ایجاد بیمارستان دوم تامین اجتماعی و کمک به ایجاد شهرک سلامت، استقلال کانون بازنشستگان نفت استان مرکزی از کرمانشاه، تخصیص اعتبارات ملی برای حفظ و نگهداری بازار اراک نیز از دیگر خواسته های این مدیریت است.

لازم به ذکر است این مراسم که با حضور "نوبخت" رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و "محمد" رییس قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا کشور برگزار شد.

 

خبرنگار: فروغ کمال آبادی

ارسال نظر