|
کدخبر: 321170

اصناف

بررسی سد معبر دستفروشان / ساماندهی در راه است؟

طبق گفته مسعود رنجبریان مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان شهر تهران، فعالیت دستفروشان به صورت شبنه روزی کنترل خواهد شد.

جامعه بررسی سد معبر دستفروشان / ساماندهی در راه است؟

رسد سد معبر دستفروشان و اصناف، یکی از مهم ترین اقداماتی است که شهرداری تهران وعده داده تا پایان سال آن را پیگیری کند.

هم‌اندیشی شهرداران مناطق ۲۲ گانه شهر تهران با حضور معاون هماهنگی و امور مناطق و رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل، مدیرعامل شرکت شهربان و حریم‌بان، رئیس سازمان مدیریت پسماند و شهرداران مناطق ۲۲ گانه به میزبانی منطقه ۶ برگزار شد.

عباس شعبانی ضمن تبریک روز ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان با توجه به نزدیک شدن روزهای پایانی سال ۱۴۰۲ و حل موضوعات ویژه مناطق ۲۲گانه در این ایام با سازمان ها و شرکت های تابعه رسیدگی به وضعیت سدمعبر غیرمجاز در مناطق، موضوعات مدیریت پسماند و قرارگرفتن در ایام انتخابات و جلب مشارکت همه جانبه مردم برای حضور در این عرصه سیاسی اجتماعی سرنوشت ساز را مهم ترین دغدغه های پیش رو در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲ خواند. 

حریم شهر تهران و پسماند شهر مهم ترین دغدغه طرح تحولی۲۰گانه خدمت

عباس شعبانی با بیان اینکه طبق ماده ۵۵ قانون شهرداری ها مناطق ۲۲ گانه موظف هستند مسائل مربوط به حریم شهر تهران را با جدیت و دقت تمام پیگیری نمایند، ادامه داد: در همین راستا در طرح تحولی ۲۰ گانه خدمت در شهر تهران مواردی تدوین و ابلاغ شده است که همگی در راستای آراستگی و انتظام بخشی به سیما و منظر شهری است.

وی افزود: موضوعات پسماند از محورهای اصلی طرح تحولی خدمت در شهرداری تهران است که در چند ماه اخیر با یکپارچه شدن پیمانکاران این حوزه تحولی چشمگیر رخ داده است که با همکاری مناطق ۲۲ گانه جلوه تازه‌ای از خدمت را به شهروندان تهرانی ارائه خواهیم کرد.

شعبانی با اشاره به ابلاغ طرح تحولی ۲۰ گانه خدمت در شهر تهران، افزود: مناطق ۲۲گانه موظف هستند مبنای برنامه ریزی و تخصیص بودجه خود را در سال جدید بر اساس این طرح تحولی قرار دهند. تنظیم نقشه راه در راستای اجرای هرچه بهتر این طرح تحولی از جمله اموری است که مرتب رصد و پایش خواهد شد.

معاون هماهنگی و امور مناطق باتوجه به نزدیک شدن به ایام معنوی روز نیمه شعبان و ولادت حضرت بقیه الله الاعظم(عج) و اختصاص محور خدمت رسانی شهرداری تهران در مسیر پیاده روی تهران-جمکران بر لزوم هماهنگی و مشارکت مناطق ۲۲ گانه با محوریت خدمت رسانی شهرداری منطقه ۲۱ در این محور تأکید کرد.

ایجاد بسترهای روابط عمومی الکترونیک محور برای تعامل همه جانبه با شهروندان

عبدالمطهر محمد خانی رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران نیز با حضور در این هم اندیشی این گونه جلسات را حسن شروعی برای تعاملات ویژه بین بخشی در مناطق و سازمان‌های تخصصی شهرداری تهران خواند و در ادامه با تشریح اقدامات مرکز ارتباطات و امور بین الملل در حوزه روابط عمومی و ایجاد یک تحول ویژه بر مبنای ایجاد روابط عمومی هوشمند و الکترونیک از ایجاد سامانه هوشمند ارتباطی به نام "سها شهر" خبر داد.

رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل در ادامه تغییر و اصلاح ساختار روابط عمومی مناطق ۲۲ گانه و اختصاص یک درصد از بودجه کل پروژه‌های تملک دارایی و سرمایه‌ای برای مباحث مربوط به تبلیغات و اطلاع رسانی پروژه‌های شهری که در اختیار مناطق ۲۲ گانه قرار دارد را مهم ترین اقدامات صورت گرفته توسط این مرکز در سال ۱۴۰۲ عنوان کرد.

وی در ادامه تشریح کرد: ما در این دوره در به کارگیری نیروهای متخصص بویژه در حوزه مدیران روابط عمومی با یک رویکرد تخصص محور و جوانگرا برخورد کردیم تا یک تحول چشمگیر در حوزه ارتباطی شهر را شاهد باشیم.

محمدخانی در ادامه بر ضرورت برنامه ریزی مدون روابط عمومی‌های مناطق ۲۲ گانه از ابتدای پروژه‌های شهری تا مرحله افتتاح تأکید کرد و فعالیت مدیران در شبکه‌های اجتماعی برای انعکاس بیشتر خدمات ارائه شده به شهروندان را با توجه به یک جنگ نابرابر رسانه در راستای ایجاد یک محور امید بخش و رو به رشد در زمینه خدمت رسانی به شهروندان را خواستار شد.

سد معبر دستفروشان و اصناف مهم ترین موضوع در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲

در ادامه مسعود رنجبریان مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان شهر تهران باتوجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال ۱۴۰۲ گزارشی درخصوص فعالیت های ارائه شده در این حوزه با همکاری مناطق ۲۲ گانه ارائه کرد و افزود: دو محور مهم در مناطق ۱ و ۱۵ شهر تهران بصورت ویژه و شبانه روزی در حوزه رفع سد معبر که خیابان شهرداری و محدوده پل بعثت می باشد در حال پیگیری و رصد مداوم هستند.

رنجبریان در ادامه با بیان اینکه موضوع سدمعبر سیار و سدمعبر اصناف از دیگر دغدغه های مهم این شرکت است، اظهار کرد: مناطق ۱۲،۱۱،۴،۱۹ بیشترین سد معبر غیر مجاز را دارا هستند که با طرح های پیش بینی شده و همکاری مناطق قادر خواهیم بود مشکلات بوجود آمده در این مناطق را در سریع ترین زمان ممکن رفع و پیگیری نماییم.

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها