|
کدخبر: 126908

افزایش ابتلا به دندان قروچه به خاطر استرس کرونا

دندانپزشکان می گویند تعداد مراجعانی که به دلیل استرس ناشی از تاثیرات همه گیری کرونا دچار بیماری ساییدگی دندان یا دندان قروچه شده اند افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.

دندان قروچه می تواند عوامل زیادی داشته باشد اما یکی از مهمترین عوامل ایجاد آن استرس است. امری که با تاثیرات روانی حاصل از همه گیری کرونا مرتبط دانسته می شود.

ترس از ابتلا به ویروس تا متاثر شدن از مرگ اعضای خانواده یا دوستان بر اثر بیماری کووید-۱۹، بسیاری از افراد را در دوران همه گیری جدید با مشکل بالا رفتن استرس مواجه کرده است.

دکتر تیموتی چن، دندانپزشک و جراح در نیویورک می گوید: «زمانی که مطبم را در ماه ژوئن دوباره باز کردم در ابتدا حداقل یک نفر در روز داشتم که به چنین دلیلی مراجعه می کرد. حالا به طور متوسط روزی ۳ تا ۴ نفر به خاطر چنین مشکلی مراجعه می کنند و بعضی روزها این تعداد تا ۶ نفر هم می رسد.»

دندانپزشکان می گویند در ماه های اخیر با افزایش تماس های تلفنی افرادی روبه رو شده اند که از درد فک، حساسیت دندان، بی حسی لپ و سردرد مواجه شده اند. مواردی که تمامی شان علائم دندان قروچه است.

شایع ترین روش درمان دندان قروچه مراجعه به تراپی است تا علت اصلی استرس کشف شده و برطرف شود.

دندانپزشکان برای جلوگیری از آسیب بیشتر دندان ها تا زمان برطرف شدن مشکل استرس، برای بیماران گذاشتن محافظ دهان در شب را تجویز می کنند.

 

منبع: همگردی

ارسال نظر