|
کدخبر: 144118

معاملات مشکوک چند سهام در بورس

در روز افت ۴۵۱۸ واحدی شاخص، شش شرکت دارویی به همراه ۹ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

بورس معاملات مشکوک چند سهام در بورس

در جریان معاملات دومین روز کاری این هفته، بازار متعادل با ادامه عقب نشینی در نمادهای بزرگ آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت نماگر بازار با افت ۴۵۱۸ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۴۱۹ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۱۲.۸ و ۷ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به‌دست شد و بیشترین حجم معاملات به ایران خودرو با داد و ستد بیش از یک میلیارد سهم و سایپا، بانک تجارت، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو به همراه بانک پارسیان با تقاضای ۹۹۹، ۶۳۱، ۵۰۲ و ۴۲۶ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۲۷ تا شش برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته‌اند.

در صدر این فهرست، شرکت فولاد کاویان حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس با افت ۲.۲ درصدی قیمت سهام، شاهد داد و ستد ۳۱۲.۶ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت‌های درخشان تهران، رهشاد سپاهان، کارخانجات داروپخش، داروسازی قاضی، پخش هجرت، هتل پارسیان کوثر اصفهان، به پرداخت ملت، تجهیز نیروی زنگان، بیمه سرمد، داروسازی جابربن حیان، پگاه گلستان، سیمان خاش، داروسازی اسوه و کیمیدارو مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور شش شرکت دارویی به همراه ۹ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

منبع: بورس پرس

ارسال نظر