|
کدخبر: 132532

خبر مهم از نماد پالایش یکم

افزایش سرمایه شرکت‌های پالایش نفت اصفهان و تهران در صندوق پالایش یکم اعمال شده و قرار است واحدهای این صندوق از هفته آینده معامله‌پذیر شوند.

بورس خبر مهم از نماد پالایش یکم

پذیره‌نویسی واحدهای صندوق پالایشی یکم در حالی پس از چند بار تمدید مهلت، شهریور امسال پایان یافت که چندی پیش مدیر این صندوق در خصوص دلایل تاخیر در معامله این واحدها گفت: با توجه به اینکه افزایش سرمایه دو پالایشگاه تهران و اصفهان در بورس هنوز در پرتفوی صندوق اعمال نشده است، به همین دلیل نمی‌توان اقدام به بازگشایی نماد این صندوق کرد. بر این اساس نمی‌توان زمان دقیقی را برای معامله واحدهای این صندوق اعلام کرد و باید منتظر ماند تا اقدام‌های مربوط به افزایش سرمایه دو شرکت پالایشی به سرانجام برسد.

این در حالی است که به تازگی حسن علائی، معاون واگذاری سهام و بنگاه‌های سازمان خصوصی‌سازی گفته اصلاحیه‌ای روی مصوبه هیات وزیران در خصوص صندوق پالایشی یکم زده شد تا سهام جایزه این دو نماد در پورتفوی صندوق پالایشی یکم قرار گیرد. تصویب این اصلاحیه موجب تاخیر در بازگشایی نماد صندوق پالایشی یکم شد. از این رو تغییر پورتفوی پالایشی یکم ظرف روزهای آینده انجام و حداکثر تا پایان هفته بعد خرید و فروش سهام پالایشی یکم آغاز خواهد شد.

شایان ذکر است هیات دولت در جلسه عصر روز یکشنبه گذشته که به ریاست حسن روحانی برگزار شد، در راستای انتقال حقوق مالکانه سهام هریک از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس (ETF) از زمان شروع پذیره‌نویسی به صندوق، با اصلاح مصوبه واگذاری سهام دولت در صندوق مزبور و الحاق یک بند به آن موافقت کرد.

به موجب اصلاحیه مذکور، از زمان شروع پذیره‌نویسی واحدهای هریک از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس از زمان شروع پذیره‌نویسی واحدهای هر یک از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس (ETF)، کلیه حقوق مالکانه سهام از جمله سود سهام، حق تقدم و سهام جایزه، متناسب با سهام مورد انتقال، متعلق به صندوق مربوطه خواهد بود و سازمان خصوصی‌سازی مکلف است نسبت به انتقال حقوق مالکانه به صندوق اقدام نماید.

منبع: تسنیم
 • ناشناس ارسالی در

  نظر باینکه پول مختصر مردم نمتواند جوابگوی نیاز مالی دولتمردان باشد پیشنهاد میکنم مبلغ واریزی برا خرید سهام پالایش یکم را مسترد کنید و فکر دیگری و تدبیر دیگری بیاندیشید

 • فرهاد ارسالی در

  بدقولی هم حدی داره شما گفتین حداکثر یک م اه داره میشه 2 ماه مردم پولشون رو نیاز د ارن کاری به ضرر و سودش نداریم ولی رو حرف تون وایستین لا اقل

 • ناشناس ارسالی در

  تو رو قران اینجوری پالایشی ها رو باز نکی ن کل سرمایه من همین پالایشی هاهه بعد دوم اه منفی؟؟؟؟!!!!

 • علی اصغر ارسالی در

  درروغگوهامارابه تله انداختندخدالعنت کنه

 • آسمان ارسالی در

  چرا این قدربدقولی؟

 • مظلوم ارسالی در

  همش چرت و پرت

 • ناشناس ارسالی در

  سلام ما یعنی کسانی که روز اول پذیره نویس ی این صندوق را خریدهایم حالا نمی دانیم ک ه از کجا واز چه منبعی از سهامی که خریدار ی کردایم اطلاع پیدا کنیم (خدا وکیلی نه د ولت بی صلاحیت و نه وزیر اقتصاد و نه مسعو لین بورس یک ریال ارزش ندارند (می گویند چ را به این دلیل که تا حالا بع هیچ کدام از وعدهایشان که به مردم داداند و میدهند به دورستی و صحیح عمل نمی کنند و به ملت هیچ حرف راستس و دروست و منطقی به مردم نمی ز نند به این دلیل مردم دیگر به حرفهای هیچک دام ارز مسعولین فعلی عتماد ندارند (خدا ر یشه ای همه اینها را از بیخ بکند انشالاه بیاری خدا از روی کوره زمین برداشته شوند که همه ملت از دستشان راحت شوند انشالاه ب زودی زود)

 • ناشناس ارسالی در

  فقط بلدن جیب مردم بدبخت را خالی کنن

 • ناشناس ارسالی در

  پالایش یکم را لغو کنید وپول مردم را برگردونید این بهترین راه

 • خردادی ارسالی در

  سرگرم کننده است

ارسال نظر