|

بخوانید :

کدخبر: 214110

پیش بینی جذاب از آینده دلار و طلا

بازارهای مالی امروز با روند مثبت رمزارزها و شقف شکنی اتریوم همراه بود. همچنین روند صعودی شاخص بورس ادامه‌دار بود و قیمت دلار افزایش یافت. با وجود کاهش اونس جهانی در معاملات امروز، به دلیل افزایش نرخ ارز قیمت طلا و سکه در بازار امروز افزایش یافت.

ارز دیجیتال LRC در جریان معاملات ۲۴ ساعت گذشته حدود ۵۷ درصد رشد کرده و بیشترین بازدهی در میان ارزهای دیجیتال را داشته و این ارز در یک هفته گذشته بیش از ۲۵۰ درصد رشد کرده است.

بیت‌کوین هنوز سقف تاریخی خود را پشت سر نگذاشته و به عقیده کارشناسان بیت‌کوین اول باید سقف تاریخی خود را پشت سر بگذارد و بعد بازار حرکت کند.

نکته جالب بازار این روزها سقف‌شکنی برخی از ارزها مانند اتریوم و پولکادات است.

بسیاری از کارشناسان عقیده دارند احتمالا اتریوم در چند ماه آینده عملکرد بهتری نسبت به سایر ارزهای دیجیتال خواهد داشت. تحلیلگران عقیده دارند احتمالا ابتدا بیت‌کوین سقف تاریخی جدیدی ثبت می‌کند و این موضوع با جذب نقدینگی و افزایش دامیننس بیت‌کوین همراه می‌شود و بعد آلت‌کوین‌ها دوباره رشد خو را از سر می‌گیرند.

امروز شاخص کل بورس با بیش از ۲۲ هزار واحد مثبت و ۱.۶۲ درصد رشد در محدوده یک میلیون و ۳۹۸ هزار واحد قرار گرفت.

در بازار امروز بیشتر گروه‌ها و نمادها روند مثبتی داشتند و در پایان بازار هم محصولات شیمیایی‌، فلزات و خودرویی‌ها سراسر سبزپوش یه کار خود پایان دادند.

برترین گروه‌های صنعتی امروز شیمیایی، فلزات اساسی، خودرو و فرآورده‌های نفتی بودند. بیشترین حجم معامله هم برای خودرو، خساپا و خبهمن ثبت شد. همچنین با توجه به رشد بیش از هفت هزار واحدی شاخص هم وزن، نمادهای کوچک نیز روند مثبتی داشتند.

سیگنال افزایش قیمت دلار از سوی طالبان

سخنگوی طالبان، ذبیح‌الله مجاهد امروز در توییتی اعلام کرد: طالبان استفاده کامل از ارزهای خارجی را ممنوع کرده است. بازار ارز در چند ساعت گذشته با نوسان افزایشی همراه شد و به ۲۷ هزار ۶۰۰ تومان رسید.

آیا ممنوعیت استفاده از اررزهای خارجی در افغانستان دلیل افزایش قیمت دلار در بازار ارز ایران بود؟

میثم رادپور، کارشناس ارز درباره شدت تاثیرگذاری ممنوع شدن استفاده از ارزهای خارجی در افغانستان به تجارت‌نیوز گفت: هنوز شدت تاثیر این موضوع مشخص نیست اما موقتا ممکن است چند روزی در قیمت دلار اثرگذار باشد و به بازار فشار وارد کند. از طرفی دیگر اگر این خبر در صرافی‎‌ها اثر روانی نگذارد می‌تواند در بازار بی‌اثر باشد.

رادپور می‌گوید: به دلیل آنکه میزان ریالی که در هرات تبدیل به دلار می‌شود مشخص نیست، در حال حاضر نمی‌توان اظهارنظر دقیقی درباره هزینه مبادلات ارزی ایران کرد.

قیمت طلا و سکه امروز ۱۲ آبان

در بازار امروز اونس جهانی طلا کاهش یافت و به ۱۷۸۸ دلار رسید. قیمت طلا ۱۸ عیار در بازار امروز یک میلیون و ۱۶۹ هزار تومان اعلام شد.

قیمت سکه در بازار امروز در سایت اتحادیه طلا ۱۱ میلیون و ۷۰ هزار تومان ثبت شد و در بازار آزاد حدود ۱۱ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان قیمت خورد.

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...