|

بخوانید :

کدخبر: 287253

نفت در سراشیبی سقوط

پس از اینکه دولت آمریکا اعلام کرد، نفت بیشتری از ذخایر راهبردی این کشور می فروشد، قیمت نفت در معاملات امروز سه ‌شنبه کاهش یافت.

انرژی نفت در سراشیبی سقوط

این درحالی است که برخی از تجار انتظار داشتند که این آزادسازی لغو شود یا به تاخیر بیفتد.

هر بشکه نفت برنت با ۵۷سنت افزایش ۸۶.۰۴ دلار معامله شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۸۳سنت کاهش ۷۹.۳۱ دلار فروخته شد.

وزارت اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد، ۲۶میلیون بشکه نفت از محل ذخایر راهبردی خود خواهد فروخت. این اقدام ذخایر را به کمترین میزان از سال ۱۹۸۳خواهد رساند.

ادوارد مویا، تحلیلگر بازار اعلام کرد: «تاجران انرژی انتظار داشتند که اخباری در مورد پر کردن دوباره ذخایر بشوند، نه اخباری در مورد آزادسازی بیشتر ذخایر.»

وزارت انرژی آمریکا در نظر داشت، پس از آنکه دولت جو بایدن در سال گذشته دستور آزادسازی رقم بی سابقه ۱۸۰میلیون بشکه از ذخایر نفت را داد، فروش در سال ۲۰۲۳را لغو کند، اما این امر مستلزم آن بود که کنگره آن را تصویب کند.

تاجران به دنبال سرنخ هایی از شاخص قیمت مصرف کننده ماه ژانویه هستند که قرار است امروز منتشر شود، این شاخص در دو ماه گذشته افزایش یافته است.

تینا تنگ، تحلیلگر بازارهای سی ام سی گفت: «هرگونه آماری بالاتر از انتظار ممکن است باعث فروش دارایی های ریسک پذیر نظیر نفت شود.»

پس از اینکه اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد، تولید ماه مارس در حوزه نفتی بزرگ امریکا افزایش یافته، نگرانی‌ها در مورد عرضه نفت نیز کم شد.

صادرات بندر جیهان ترکیه نیز به علت زلزله متوقف شده بود، از سر گرفته شد.

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...