|

بخوانید :

کدخبر: 268218

مجلس از افزایش تعرفه برق واحدهای صنعتی ممانعت کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور ممانعت از افزایش تعرفه برق واحدهای صنعتی مجددا بند مربوط به هوشمندسازی کنتورها در طرح مانع زدایی از صنعت برق را به کمیسیون انرژی ارجاع دادند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس، به بررسی ادامه گزارش کمیسیون انرژی در مورد طرح توسعه و مانع زدایی از صنعت برق کشور پرداخته و مجددا ماده ۲۰ این طرح را به منظور رفع ابهام به کمیسیون انرژی ارجاع دادند.

بر اساس گزارش کمیسیون انرژی در خصوص ماده ۲۰ این طرح وزارت نیرو مکلف به هوشمندسازی کنتورها بود و باید منابع آن را از محل افزایش تعرفه برق مشترکان پرمصرف و اصلاح تعرفه برق واحدهای صنعتی تامین می کرد.

در جریان بررسی این ماده، سید شمس الدین حسینی پیشنهاد حذف قسمت مربوط به اصلاح تعرفه های برق واحدهای صنعتی را مطرح و تاکید کرد: در این ماده هوشمندسازی کنتورهای برق پیش بینی شده اما از طریق افزایش بهای برق مشترکان پرمصرف و افزایش تعرفه های واحدهای صنعتی منابع آن پیش بینی شده است‌. با این تصمیم برق واحدهای صنعتی گران خواهد شد و نباید چنین اجازه ای داده شود.

در نهایت علی نیکزاد که ریاست جلسه علنی مجلس را برعهده داشت بر اساس ماده ۱۵۳ آئین نامه به منظور رفع ابهام این ماده را به کمیسیون انرژی ارجاع داد.

 

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...