کدخبر: 89479

اولین یارانه سال ۹۹ کی پرداخت می‌شود؟

با واریز یارانه نقدی در روز ۲۰ اسفند ماه پرداخت یارانه در سال ۹۸ به پایان رسید، نخستین یارانه‌ای که در سال ۹۹ پرداخت می‌شود کدام یارانه است و چه زمانی واریز می‌شود؟

گسترش‌نیوز: پس از آبان ماه امسال دولت موظف به پرداخت دو نوع یارانه شد.

پیش از آن دولت یارانه نقدی که حدود ۴۵ هزار تومان برای هر نفر است را هر ماه برای سرپرستان خانوار واریز می‌کرد، اما با اعلام دولت از روز ۲۴ آبان ماه نرخ بنزنین ۲۰۰ درصد افزایش یافت و پرداخت یارانه معیشتی (یارانه بنزین یا یارانه انرژی) نیز به پرداختی‌های هر ماه دولت افزود شد.

یارانه معیشتی تا اسفند ماه در چهار نوبت واریز شده و براساس زمان‌بندی که سازمان برنامه‌وبودجه سه ماه است این یارانه را واریز می‌کند، پنجمین مرحله آن باید در فروردین ماه واریز شود.

مهدی قمصریان، سخنگوی سازمان برنامه‌وبودجه اعلام کرد: در سال آینده یارانه معیشتی طبق روال ماه‌های قبل در فروردین ماه نیز واریز می‌شود.

به گفته وی، نخستین یارانه سال ۹۹ که یارانه معیشتی است در روز یکشنبه ۱۰ فروردین ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

همچنین حسین میرزایی، سخنگو ستاد شناسایی مشمولان یارانه معیشتی نیز به تجارت‌نیوز گفت که به لیست پرداخت یارانه معیشتی در فروردین ماه هیچ کسی اضافه نخواهد شد.

وی پیش از این نیز اعلام کرده بود که در ماه‌های خرداد و آذر سال آینده فرآیند غربالگری و به‌روزسانی لیست یارانه بگیران انجام و ممکن است تعدادی از کسانی که درحال‌حاضر یارانه را دریافت می‌کنند از لیست حذف شوند.

منبع: تجارت‌نیوز

  • ناشناس ارسالی در

    دروغگو این همه دروغ روزه روشن ؟

  • نا ارسالی در

    یارانه ما قطع شد

ارسال نظر