|
کدخبر: 323689

گزارش اختصاصی گسترش نیوز:

بازگشت بورس به صعود / کدام نمادها سبز بودند؟

در تاریخ ۱۵ فروردین ماه، شاخص کل بورس تهران به سطح ۲,۲۵۰,۹۰۶ واحد رسید و یک افزایش قابل توجه را تجربه کرد. این افزایش بیش از ۵ هزار واحد بود. همچنین، ارزش کلی بازار بورس نیز نسبتاً افزایش یافت.

اقتصاد بازگشت بورس به صعود / کدام نمادها سبز بودند؟

در تاریخ ۱۵ فروردین ماه، بورس ایران شاهد رشد شاخص کل بود و قیمت سهام نیز در این روز افزایش یافت. این روند باعث تغییر رنگ نمادهای برخی از سهام در صفحه نمایش شد و آنها به رنگ سبز در آمدند. رنگ سبز در نمادها نشانگر این است که قیمت فعلی سهم بیشتر از قیمت قبلی آن است و این نشانگر افزایش ارزش سرمایه‌گذاری در بازار است. این روند ممکن است به دلیل عوامل مختلفی مانند اخبار اقتصادی مثبت، رشد شرکت‌ها، یا تقاضای بالا از سهام باشد. این اطلاعات نشان می‌دهد که در روز ۱۵ فروردین ماه، بازار سرمایه در بورس ایران در حال رشد و رونق بود.

معاملات در این روز با شروعی صعودی آغاز شد و در ادامه این صعود، تدریجاً افزایش پیدا کرد. در نیمه روز، ریزش قابل توجهی رخ داد و شاخص کل بالای ۳ هزار واحد رسید. نمادهای بورسی مانند فملی، فولاد، نوری، شپنا، سیستم، فارس و ثفارس تأثیرات مثبت و منفی را بر روی رشد شاخص کل داشتند. بر اساس نظر کارشناسان، بازار هنوز پتانسیل رشد را دارد و تک سهم‌های هر گروه قابلیت صعود بیشتری دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۱۵ فروردین ۱۴۰۳

نقشه-بازار

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با ریزش نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند  ریزش کاهش یافت تا با ریزش ۱۲۸ واحدی به ۷۵۹ هزار و ۹۹۶ واحدی رضایت دهد.
 
شاخص-کل

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با صعود بالای ۵ هزار واحد به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۷۵,۰۶۳.۳۱۴.۴۰۱ میلیارد ریال، ارزش معاملات ۴۳,۳۶۲.۸۸۲ میلیارد ریال و حجم معاملات ۷.۸۲ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز تجلی، وسپهر، فزر، آریان، سپیدار، خاور و آریا هستند.

نمادهای-بورسی

خبرهای مهم بورسی در ۱۵ فروردین ۱۴۰۳

محمدصادق مفتح قائم مقام سابق وزیر صمت، بازار سرمایه را به عنوان قوی‌ترین محرک برای تولید در کشور معرفی کرد و گفت: مسائل مربوط به نظام بانکی به عنوان اصلی‌ترین معضل بر سر راه بنگاه‌های تولیدی تلقی می‌شود که این امر به عنوان یک ترمز، مانع فعالیت و رشد تولید در اقتصاد کشور شده است.

وی خاطرنشان کرد: در ابتدا به منظور پیش برد اقتصاد کشور به سمت مردمی‌ شدن، باید اقدامات لازم درخصوص آسیب‌شناسی انجام شود و بر اساس ضرورت‌ها، در راه تحقق شعار «جهش تولید با مشارکت مردمی» قرار گرفت.

مفتح تاکید کرد: در این راستا باید اقدامی صورت بگیرد تا زمینه افزایش استفاده از طرح‌ها، مشارکت بخش خصوصی و مردم در اقتصاد و فرآیندهای اقتصادی فراهم شود.

قائم مقام سابق وزیر صمت با اشاره به نهادهای تاثیرگذار برای مردمی شدن اقتصاد کشور ادامه داد: با توجه به این که تشکل‌های مردمی در سه مقوله اتاق تعاون، اتاق بازرگانی و اتاق اصناف عینیت پیدا می‌کند، باید به منظور اجرایی شدن شعار سال ۱۴۰۳، زمینه مشارکت تشکل‌های مردمی در اقتصاد کشور فراهم شود.

  • ناشناس ارسالی در

    سبز فیک و دروغین !!!!!!!!!!!
    بورس سبز بوده ولی اکثر نمادها قرمز و منفی بوده .
    فرابورس هم که قرمز و منفی بود.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها