|
کدخبر: 321256

گزارش اختصاصی گسترش نیوز؛

سقوط آزاد در بورس / خبرهای مهم تاثیرگذار در بازار سرمایه

در تاریخ ۷ اسفند ۱۴۰۲، شاخص کل بورس تهران به سطح ۲،۰۴۹،۴۳۷ واحد رسید که با افت بیش از ۱۶ هزار واحد، ارزش کلی بازار به طور قابل توجهی کاهش یافت. این روند منجر به ناراحتی و نگرانی سرمایه‌گذاران درباره وضعیت بازار بورس شد.

اقتصاد سقوط آزاد در بورس / خبرهای مهم تاثیرگذار در بازار سرمایه

در تاریخ ۷ اسفند ماه، بازار بورس تهران با کاهش قیمت‌ها در شاخص کل مواجه بود و ارزش سهام در آن روز کاهش یافت. این وضعیت باعث تغییر رنگ بسیاری از نمادهای معاملاتی شد و آنها به رنگ قرمز تغییر کردند. رنگ قرمز نشانگر کاهش قیمت نسبت به قیمت قبلی سهم است و این نشانگر کاهش ارزش سرمایه‌گذاری در بازار است. این وضعیت احتمالاً ناشی از نگرانی‌ها و فروش فشرده توسط سرمایه‌گذاران است که به دلیل اخبار و شرایط اقتصادی در حال فروش سهام خود هستند. تنزلات قیمت در بازار بورس می‌تواند ناشی از عوامل اقتصادی، سیاسی یا جهانی باشد که تأثیر قابل مشاهده‌ای بر بازار سرمایه دارد.

معاملات در این روز با شروعی نزولی آغاز شد و در ادامه این نزول، تدریجاً افزایش پیدا کرد. در نیمه روز، ریزش قابل توجهی رخ داد و شاخص کل بالای ۸ هزار واحد رسید. نمادهای بورسی مانند شستا، وبلمت، نوری، شبندر، خودرو، حکشتی و شتران تأثیرات مثبت و منفی را بر روی رشد شاخص کل داشتند. بر اساس نظر کارشناسان، بازار هنوز پتانسیل رشد را دارد و تک سهم‌های هر گروه قابلیت صعود بیشتری دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۷ اسفند ۱۴۰۲

نقشه-بازار

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با رشد نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند  ریزش بیشتر شد تا با ریزش ۱۰۶۸۹ واحدی به ۷۱۲ هزار و ۴۸۹ واحدی رضایت دهد.

شاخص-کل

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با ریزش بالای ۱۶ هزار واحد به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۷۱,۱۴۶,۵۴۵.۸ میلیارد ریال، ارزش معاملات ۳۶,۱۱۲.۱۳۲ میلیارد ریال و حجم معاملات ۵.۶۴۲ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز آریا، هرمز، انتخاب، زاگرس، غصینو، فصبا و خاور هستند.

نمادهای-بورسی

خبرهای مهم بورسی در ۷ اسفند ۱۴۰۲

 یک کارشناس بازار سرمایه: از کشورهایی که الگوی موفقی را در بحث حاکمیت شرکتی داشتند باید الگو برداری کنیم و از آزمون و خطا در این حوزه فاصله بگیریم، زیرا این امر به مرور موجب تنظیم یک قانون منسجم می‌شود.

یک کارشناس حمل و نقل: سرمایه‌گذاران صنعت حمل و نقل و ساخت و ساز می توانند ضمن شناخت بازار سرمایه، از ابزارهای مالی این صنعت بهره‌مند شوند.

وراث متوفیان سهام عدالت از طریق شعب ۴ بانک و دفاتر ۴۴ کارگزاری منتخب در سراسر کشور می‌توانند انتقال سریع و رایگان اصل و سود سهام عدالت متوفیان را تا قبل از روز ۱۰ اسفند ماه سال جاری انجام دهند تا سود این سهام را تا پایان امسال دریافت کنند.

شرط تغییر رفتار سرمایه‌گذاران در بازارهای مالی

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: زمانی که استراتژی سیاست گذاران بصورت شفاف در اقتصاد یک کشور مشخص شود، سرمایه‌گذاران رفتار سرمایه‌گذاری خود را با نوسان‌گیری از بازارهای مختلف به سوی سرمایه‌گذاری بلندمدت و پایدار تغییر داده و چنین سرمایه‌گذاری اثرات بسیار مثبتی دربازارها خواهد داشت.

 • ناشناس ارسالی در

  بورس سقوط نکرده ‌ جناب خاندوزی و نوچه ا ش عشقی بیسواد گفتند که بورس روند طبیعی خودش را داره طی میکنه. هر وقت شاخص کل به زیر یک میلیون واحد رسید ، اون موقع باید تازه گفت بورس می خواهد سقوط کند!!! !!!!!!
  با این وضعیت اسفبار اقتصاد ی و سقوط بورس، رای هم می خواهند ؟!!!! !!!!

 • بدبخت شده بوس ارسالی در

  آق توودا این بورس رو مع کنید بیچاره شدیم زندگیمئن نابود شد فقط مونده خودکشی کنیم لعنت به ودتون وبورس دستوریتون

 • ۱ ارسالی در

  سرمایه گذاری پر بورس ایران اشتباه محض اس ت

 • جواد ارسالی در

  وجود آدم های اشتباه در پست های کلیدی کشو ر نتیجه ای غیر از این نیست. اگر به همین منوال پیش برویم که می رویم قاجار و قاجا ریه را در طول تاریخ سر بلند و صاحب افتخا ر می کنیم

 • رضا ارسالی در

  بورس خیلی وقته که بازدهی نداره و بهتره ک ه بجاش طلا بخرند

 • سالار ارسالی در

  بورس ایران که بورس نیست مثل نمام موارد دیگه که برعکس همه دنیاست . یک بازی برد و باخت راه انداختن در کشور در همه زمینه ها . به خاطر منفعت و حفظ بقای خودشون ثروت و دارایی و زندگی مردم رو نابود کردن

 • قادر ارسالی در

  ین کینه وبغص که این دولت ناکارآمد دردل ا ین مردم مظلوم وبی پناه می کارند .دیگر نی ازی به دشمنی آمریکا وانگلیس واسرائیل نیس ت .واگر روزی این شاخص دست ساز به صد ملیو ن هم برسدبه راحتی این بغص وکینه از بین ن خواهد رفت ومًثل علف هرز بیشتر رشد خواهدک رد

 • ناشناس ارسالی در

  به س گ ه ار اعتماد داریم ولی به مسولان ب ورس ومجلس و...اعتماد نداریم از سال ۹۸ دا ر و ندارمون رو به چنگال حرام آقایون اندا ختیم وغارت شدیم فقط اعتمادی مونده بود که اونم پرید

 • ناشناس ارسالی در

  با اون بازی که بورس دستوری سر اعتماد مردم وپولهای مردم اورد اگه مدیرانشان دوازده امام هم باشه باز کسی سراغ بورس داخل ایران نمیرن

 • علی ارسالی در

  این است نشانه پیشرفت ما در اقتصاد ش که هر روز سهامش رو به سقوط باشد خاک عالم بر سر خائنین نفوذی در حاکمیت نظام باد

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها