|

بخوانید :

کدخبر: 262766

فولادی ها بورس را دگرگون کردند

امروز نمادهای فولادی بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل داشتند و سه نماد «فولاد»، «فخاس» و «فخوز» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند

اقتصاد فولادی ها بورس را دگرگون کردند

در معاملات روز سه‌شنبه سوم خرداد، شاخص کل بورس پایتخت با ریزش هزار و ۵۲۷ واحدی نسبت به روز دوشنبه به رقم یک میلیون و ۵۵۵ هزار و ۶۸۲ واحد رسید.

شاخص هم وزن بورس نیز با کاهش هزار و ۵۴۴ واحدی در سطح ۴۳۱ هزار و ۲۲۸ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) ۷ واحد بالا آمد و در سطح ۲۱ هزار و ۳۲۱ واحد قرار گرفت.

نمادهای مؤثر بر شاخص‌‌ها

امروز نمادهای فولادی بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل داشتند. «فولاد»، «فخاس» و «فخوز» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای «رمپنا»، «حکشتی» و «فارس» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای «غصینو»، «سمگا» و «هرمز» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «وسپهر»، «ددانا» و «وهور» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس شستا صدرنشین است و خودرو و حکشتی در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز ددانا، کرمان و وسپهر پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

ارزش معاملات

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۷ هزار و ۳۸۸ میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات خرد سهام نیز با کاهش ۲۶ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۵ هزار و ۲۹۶ میلیارد تومان رسید.

صف‌های پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار نسبت به روز کاری قبل ۸۶ درصد کاهش یافت و ۵۸ میلیارد تومان شد. ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به پایان روز کاری گذشته ۱۶۰ درصد رشد کرد و در رقم ۷۳۴ میلیارد تومان ایستاد.

امروز نماد سآبیک (شرکت سیمان آبیک) با صف‌ خرید ۲۰۴ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از سآبیک، نمادهای ددانا (شرکت داروسازی دانا) و زکشت (شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش بازار در پایان معاملات به نماد افرا (شرکت افرا نت) تعلق داشت که ارزش آن ۲۳ میلیارد تومان بود. پس از افرا، نمادهای ثرود، غزر، فلوله و ولپارس بیشترین صف فروش را داشتند.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...