|
کدخبر: 170457

قیمت سکه به نقطه حساس رسید

کاهش قیمت دلار و ناتوانی قیمت طلا در صعود زمینه کاهش بیشتر قیمت سکه را فراهم کرده، در بازار امروز قیمت ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان از سوی معامله گران نقطه تعیین کننده ای برای جهت بازار عنوان می شود.

اقتصاد قیمت سکه به نقطه حساس رسید

قیمت سکه امامی به مقطع زمانی حساسی رسیده است. اگر امروز فلز گران بهای داخلی محدوده ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را از دست دهد،‌ سکه بازان کار دشواری دارند که اجازه سقوط به کانال ۸ میلیونی را ندهند. کف حمایتی ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای بازار حساس است و برای برخی معامله گران به معنای نقطه آخر امیدواری به بازگشت قیمت سکه است.

ارزش ذاتی فلز گران بهای داخلی بعدازظهر روز دوشنبه بالای محدوده ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود، ولی با در نظر گرفتن افت قیمت دلار در معاملات پشت خطی، ارزش ذاتی سکه تا مرز ۹ میلیونی تومانی افت کرده است. به باور تحلیل گران فنی اگر امروز اسکناس آمریکایی به بالای محدوده ۲۱ هزار و ۸۰۰ تومان برنگردد، احتمال از دست رفتن محدوده ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی سکه بسیار زیاد است.برخی سکه بازان به افزایش بهای طلا در بازارهای جهانی دلخوش کرده اند ولی سقوط فلز زرد از مرز هزار و ۸۰۰ دلاری در روز سه شنبه، این امید را تا حدی کاهش داده است.

نزول ادامه دار در بازار سکه

قیمت سکه در ۷ روز اخیر دو حمایت ۱۰ میلیون تومان و ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را از دست داد. به باور فعالان، فلزگران بهای داخلی ممکن است در آستانه حمایت سوم با افزایش پله ای تقاضا مواجه شود. با این حال، مشکل بزرگ سکه این است که تقاضای سرمایه گذاری چندانی وارد بازار نمی شود و تنها تقاضای موجود در بازار از جنس نوسان گیری است. در واقع تنها عده ای به قصد کوتاه مدت اقدام به خرید میکنند و به سرعت نیز آن را به فروش می رسانند. قیمت سکه در معاملات پشت خطی در حال حرکت به سمت ۹ میلیون تومان بود. ریزش قیمت دلار و ناتوانی قیمت طلا در بازار جهانی برای رشد انگیزه زیادی برای حمایت از سکه در بازار فراهم نکرده است.

 

منبع: اقتصاد نیوز
  • ناشناس ارسالی در

    ارزش سکه راباریال حساب کنیدارزش دلاروارز باپول ملی حساب کنیدخیلی گران است بایدسکه به ۸۰۰ هزارتومان برسد

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...