|
کدخبر: 141956

میزان یارانه‌ نقدی تغییر می‌کند؟+جزییات

یارانه‌ نقدی در طول ۹ سال گذشته به همان ۴۵ هزار تومان وفادار مانده و در سال‌های متمادی که تورم و گرانی بیشتر شده، ریالی تغییر نکرده است.

اقتصاد میزان یارانه‌ نقدی تغییر می‌کند؟+جزییات

حدود ۹ سال از پرداخت یارانه‌های نقدی که پرداخت آن در دولت احمدی نژاد رئیس‌جمهوری وقت کلید خورد می‌گذرد، اما همچنان مبلغ این کمک نقدی دولت به مردم به همان میزان چهل و پنج هزار تومان باقی مانده است و طی سال‌های متمادی که دلار گران و گرانتر و تورم بیشتر و بیشتر شد، ریالی به میزان پرداختی این یارانه‌ها اضافه نشد.امسال باز هم در جریان تقدیم لایحه بوده سال آینده کل کشور، گمانه زنی هایی درباره افزایش یا ادغام یارانه نقدی با یارانه معیشتی به میان آمده است، در حالی که طبق بودجه‌ای که دولت به مجلس شورای اسلامی ارسال کرده میزان یارانه نقدی برای سال ۱۴۰۰ کوچکترین تغییری نکرده است، اقدامی تامل برانگیز که ما برای پیگیری آن به سراغ چندی از نمایندگان مجلس رفتیم تا نظر آنها درباره این مسئله جویا شویم.

یارانه بگیران کمتر شوند تا نیازمندان مبلغ بیشتری دریافت کنند/ عدم یکپارچگی پرداخت یارانه‌ها منابع را هدر می‌دهد

مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی که خود نسبت به عدم افزایش یارانه نقدی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ گلایه مند است جوان گفت: اکنون مبالغ مختلفی در قالب یارانه به مردم اختصاص داده می‌شود اما عدم یکپارچگی و پرداخت نشدن این مبالغ به نیازمندان واقعی جامعه، منابع ما را هدر می‌دهد بنابراین باید سازگار و تدبیری انجام شود تا یارانه‌ها به صورت تجمیع شده و نظام مند به مردم پرداخت شود.

وی افزود: اشخاص زیادی هستند که عملا هیچ نیازی به یارانه نقدی و معیشتی ندارند اما آن را دریافت می‌کنند، بنابراین ما باید بازنگری به عمل آوریم تا با شناخت نیازمندان واقعی بتوانیم یارانه بگیران را کمتر و مبالغ پرداختی به افراد واجد شرایط را بیشتر کنیم.

طغیانی تصریح کرد: اکنون پرداخت ۴۵ هزار و پانصد تومان هیچ کمکی به مردم نخواهد کرد و معتقدم اگر مدیریت انجام دهیم به راحتی می‌توان مبلغ پرداختی یارانه‌ها را افزایش دهیم.

یارانه معیشتی و تامین کالاهای اساسی پرداخت می‌شود پس لزومی به افزایش مبلغ یارانه نقدی نیست!

البته برخی نمایندگان دیگر معتقدند که اکنون دولت چندین نوع یارانه در بازه‌های زمانی مختلف به مردم پرداخت می‌کند و الزاما نباید مبلغ یارانه نقدی در بودجه سال ۱۴۰۰ افزایش پیدا کند.

محمد خدابخشی نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه بیان کرد: یارانه‌های معیشتی و تامین کالاهای اساسی به منظور افزایش قدرت خرید مردم در نظر گرفته شده است، با توجه به اینکه شصت میلیون نفر مشمول دریافت این یارانه هستند لزومی بر افزایش نرخ یارانه نقدی نیست.

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از دیگر مخالفان عدم افزایش نرخ یارانه نقدی است؛ وی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان تصریح کرد: بر اساس قانون هدفمندی یارانه‌ها باید حداقل میزان ۵۰ درصد از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی به مردم اختصاص داده شود، دولت در تبصره ۱۴ لایحه بودجه بالغ بر ۲۶۰ هزار میلیارد تومان منابع حاصل از افزایش نرخ حامل‌های انرژی در دست قرار دارد، بنابراین باید حداقل ۱۳۰ هزار میلیارد تومان در قالب یارانه به مردم پرداخت شود.

پیشنهاد یک نماینده برای دو برابر شدن مبلغ یارانه نقدی/ آیا یارانه ۹۰ هزار تومان خواهد شد؟

حاجی دلیگانی افزود: بر اساس پیش‌بینی لایحه بودجه ۱۴۰۰ تنها قرار است که حدود ۷۰ هزار میلیارد از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی به مردم اختصاص داده شود که البته ما در کمیسیون تلفیق بودجه و صحن علنی با این مسئله مخالفت خواهیم کرد

عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد: زمانی که سال‌ها پیش ۴۵ هزار تومان به عنوان یارانه برای کمک به اقشاری از جامعه در نظر گرفته شد، این مبلغ حدود ۱۰ دلار ارزش داشت، اما اکنون ارزش این مبلغ به یک و نیم الی دو دلار تنزل یافته است، بنابراین یک فاصله هشت برابری در این سال‌ها ایجاد شده است و پرداخت این میزان یارانه به مردم محلی از ترسی ندارد.

وی تاکید کرد: ما سعی خواهیم کرد که در کمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس شورای اسلامی این رقم را به میزان دو برابر و ۹۰ هزار تومان برای هر نفر افزایش دهیم.

چندین سال است که بحث افزایش یارانه نقدی در فواصل بودجه در مجلس مطرح می‌شود، اما کماکان این مبلغ به ۴۵هزار و پانصد تومان محدود مانده است، گرچه در یک سال گذشته دولت مبالغ دیگری تحت عنوان کمک معیشتی و تامین کالا‌های اساسی برای کمک به اقشاری ضعیف‌تر جامعه در نظر گرفته است، اما انتظار می‌رود که با تجمیع یارانه‌ها و هدفمندی بیشتر آن مبالغ بیشتری به‌دست افراد نیازمند جامعه برسد، حال سوال اساسی این است آیا یارانه نقدی به ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان وفادار خواهد ماند و یا نرخ آن دو برابر خواهد شد این سوالی است که در فصل بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ پاسخ آن را دریافت خواهیم کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 • ناشناس ارسالی در

  کاری میکنین کارستان دوبرابرشدن یعنی ثروت مندشدن،سه،چهاردهک پایین،فقط تمام ارزوی م ااین است انشاالله اونای که...هرچه زودترد قیقا درامدوزندگی مثل ما داشته باشند(به خ اطرش هرروز در خواندن نمازو قران دعامیکنی م.

 • رامین خضری ارسالی در

  چهار،پنج دهک وافرادیکه متاهل،بیکار، دارا یفرزندوفاقدبیمه درفشارومشکلات معیشتی نیس تند،درحال جنگ بین مردن و زنده بودنن،تادی رنشده به داداین مردم برسید(دارای ندارن ک ه منتظره بهترشدن باشن)

 • شهروند ارسالی در

  چطوره همه ازیارانه انصراف بدهند
  تابین مجلسین تقسیم بشه

 • امیر حسینی ارسالی در

  از این مجلس هم آبی برای مردم گرم نخواهد شد زیرا همیشه دولت را میبینند نه مردم بی چاره ای مثل من رزمنده معصری که سه دختر د م بخت دارم و جز خجالت چیزی در بساط ندارم که به فرزندانم بدهم این بود مدینه فاضله انقلاب ما حقوق مدیران پنجاه برابر حقوق من است برای آنها همیشه بودجه هست برای ما یارانه همان ۴۵ تومن است ،خدا از شما نگذ رد که چنین ما را به خاک سیاه نشاندید چرا قانون هدفمندی را اجرا نمیکنید چرا ملت ب اید گدا باشند تا حکومت کنید این که شد حک ومت باطل نه حق ،

 • حسین128 ارسالی در

  ماشاالله به این دولتها که یارانه 45تومان ی را10سال نگذاشتندیک ریال کم یازیاد شودو لی نمی توانندجلوی گرانی که هرلحظه تلفنی بانرخ ارزبالامیرودبگیرد وای بحال این مرد م بااین رانت ؟.....

 • ناشناس ارسالی در

  لطفا با نخبگان جوان مشورت کنید

  • ناشناس ارسالی در

   مگه دیگه نخبه هم مونده که استفاده کنند ا زش؟اگرم باشه بی هنرزیاده که سریع زیرآبشو بزنن ونابودش کنن.

  • ناشناس ارسالی در

   اگه به مردم بدن پس مجلسیان چی گیرشون بیا د؟؟؟

 • رزمنده ارسالی در

  همه اجناسو گران کردین وقتی نمیتونین جلوی گرانی را بگیرید مردم چطور زندگی کنند اف زایش قیمت کردین یارانه برای دوران احمدی نژاده شماها یارانه را افزایش بدهید برای اینکه مردم زندگی خوبی ندارند از گرانیهای تو کشور ایران خبر دارین آخرین روستای کش ور هم گرانی است ومردمش به هیچ وجع زندگی نورمالی ندارند لطف کنید مشگل مددمو حل کن ید تا مردم راحت وخوشحال به زندگی ادامه ب دهند.ما انقلاب کردیم وشهید وجانباز وغیره دادیم این روزها را ببینیم..

 • محسن ارسالی در

  باسلام من مددجوی کمیتا حضرت امام ره هستم ود حاشیه شهرقم مستاجرم درمنطقه ای که من زندگی میکنم منطقه نیروگاه نام دارد و35س اره من ساکن هستم خدا گواا است خانواده ها یی رو میشناسم که درهفته شیش هفت کیلو شیر میخرن ویک هفته را فقط با نون وشیر یا ماس ت سر میکنند چرا چشماتون رو باز نمیکنید آ خه مستمری کمیته امداد هم شد مستمری در ما ه به بنده سه نفریم 332هزارتومن واریز میک نن اونم تازه 50تومن زیاد شده حناب وزیر ر فاه ریاست کمیته امام وو شما با 330هزار ت ومن میتونی زنده بنونی اونم تازه بیماری ق لبی شدید داری مسخره کردید خودتون رو هر ر وز اخبار میگه چندین هزار بسته درفلان منط یه توزیع شد والا من ندیدم حتی مددجو هستم شما وزرا فرماندارها وووو هرکس تونست با 330 هزار تومن یک ماه زنده بمونه .
  مسخره نکنید مردم رو درست یه مستمری بدید که حد اقل طرف زندگی که نه نداقل زنده بمو نه وامهای میلیاردی آب خوردن روش به مددجو ی بدبخت که سه تا تک روز از وامش عقبه از یارانه اش کسر میکنید بابا به خدا مردم دا رن تو گرونی احتکار دلالهای بی شرف وپارتی بازی در اداره ها ووو پرپر میشن مگه شما مسلمون نیستید طرف هزار ملیارد تومان اختل اث کرده 50ملیون تومن با ده سال حبس تعزیر ی خوش اومدی حکمی بدید چندنفر دیگه دیدن ی ا شنیدن بترسن یاامام زمان ادرکنی عج

 • قاسم ارسالی در

  زمانی که یارانه تصویب شد وبه حساب مردم و اریز شد با ان مبلغ میشد بری سوپرمارکت وک لی وسیله برای خانه بخری الان نمیشه حتی ی ک مرغ بخری بعضی کله شون مثل کبک داخله بر ف کردن و حواسشون به مردم نیست

 • ملت ارسالی در

  واقعا ملت .خ...فرض کردن .یارانه 45 تومن قبض برق و نمیشه پرداخت کرد تا برس به چیز های دیگه ...چرا بودجه نیست .فقط واسه مرد م نیست ...واسه اقا زادها . حقوق بگیرهای دولتی ..واسه اینها چرا بودجه هست .خو بشم هست .....واقعا خدا ازتون نگذره.......!!

 • ناشناس ارسالی در

  من یک ‌مستاجرم‌سر پرست ندارم. تحت پوشش ک میته هستم ‌به. خدا در آمدی هم‌ندارم‌پسرم . کارگر مردمه‌چقدر‌درمییاره‌هم کرایه خون ه هم خرج خونه به‌من با‌اژن‌شرایط‌چرا‌معی شتی‌نمیدن کطانی‌رو میشناسم. ‌ویاا‌دو واح د‌خونه‌هم‌یاراپه‌هم معیشذتی‌میگی انصافه‌ تورو. خدا به وصیت

  من عمل کن ید انها‌را‌هم میشناسم این ‌انصافه‌‌لطفی ‌هستم‌به‌دردم‌رسیدگی کنید‌داراها‌رو با ن دارها را‌بشناسید

 • ناشناس ارسالی در

  چی بگم گدا به گدا رحمت خدا این ضرب المثل قدیمیه حکایت سران دولت میلیاردی بجیب می زنن بعد مثل گدا ها حرف میزنن

 • علیرضاسهرابی خواه ارسالی در

  یارانه نقدی آذرماه من قطع شده بیکارم و ک ارتم مسدود نشده بخداقسم دوتاسرباز دارم و ناراحتی افسردگی مزمن .خونه هم ندارم .تحق یق کنید اگر دروغ میگم یارانه معیشتی رو ه م ندید .مگه ازمن نیازمندتر هم هست .

 • رضا ارسالی در

  چرا دارید دروغ میگید ده سال پیش یارانه ب رابرحدود۳۰ دلار بودالان حدود۱/۷ دلار

 • یک ایرانی ارسالی در

  با سلام
  جناب آقای بخشی چطور اینگو نه بیرحمانه حکم به قطع یارانه میدید. اون هم یارانه ای که چندین ساله از ۴۵۵۰۰ توم ان به ۵۰۰۰۰ تومان هم نرسیده!!! مگه کشور ما کم منابع داره سهم ملت بیچاره کجاست؟!! ! یعنی ما از کشورهای عربی کمتریم، یه نگا ه مختصر بندازین چطور به مردمشون میرسن شم ا چطور😐 به خدا که این یارانه نون چند روز ملته و خیلیا به همون هم نیاز دارن شما ب جای اینکه جلوی اختلاسگرا و مالبرا رو بگی رین پاتونو میزارین رو گلوی ملت بیچاره، ب ه خدا دیگه جون نداریم داریم تموم میشیم. به خدا آخرتی هم هست کمی عدالت لطفا🙏😔

 • امیرمیرزایی ارسالی در

  باسلام خدمت شمابزرگان که یک سرجلسه میزاریداخ این چه یارانه ای وچه عدالتی به افرادی که خونه ماشین شغل حتی روزی یکملیون درامددارندیه یارانه پرداخت میکنیدیکی مثل بنده هم تصادف کردم توی روستامستاحرم وبیکاربا52دوسال سن دوتابچه واقعابرای دولتی که دم ازدین اسلامی میزنه بااین تورم این درسته همش پولهاراخرح تسهیلات جنگ میکنیدولی مابایدنتونیم یه نون بخریم که شب ازگرسنگی نمیریم

 • سید ه کبرا ارسالی در

  من زن بی سرپرستم وخانه وحقوقی ندارم مع شیتی به من نمیدن..چون تحقیق ونطارت غلط ا ست...

 • donya ارسالی در

  به جای کالای اساسی یارانه نقدی رو زیاد ک نید

 • مهدی حسن نیا حکاک ارسالی در

  چرا نمیفهمید ما پول شما را نمیخواهیم اگر به فکر معیشت مردم هستید کالاهای اساسی مثل گوشت , مرغ , برنج و دیگر ارزاق مورد نیاز مردم را در قالب گوپن ارائه کنید پول خودتون را هم بگذارید در کوزه آبش رو بخورید .

 • ناشناس ارسالی در

  ما را امید خیر شما نیست شر نرسانید .. کم تورم ایجاد کرده اند و اکثریت مستضف را ب ه زانو در آورده و از جان خود سیر کرده ان د می خواهند به بهانه چندغاز یارانه که آن را هم از جیب همین مردم مستضعف می دهند ت ورم و دزدی و چپاول را افزایش دهند مثل ای نکه اینهمه منابع کشور را که حق مردم بود خوردند بردند و بعد به جان مردم بدبخت افت ادند با ایجاد تورم کافی نبوده ... سرانجا م بدی در انتظار دزدان و غارتگران و خیانت کاران است

 • ناشناس ارسالی در

  بهترین روش حمایت ازاقشارضعیف جامعه پرداخ ت حقوق بیکاری به آنهاست بااین تورم وگران ی افزایش یارانه دردی راازمردم دوانمی کند امیدوارم نمایندگان محترم اصولگرابه این ن کته توجه داشته باشند

 • عظیم شکیبا ارسالی در

  چرادولت یارانه بگیران راازطریق تمام ادار ه جات استعلام نمیگیردکه بفهمدکی نیازمندو اقعی هست که نیازنداردمن داداشم کارمندبان ک بنظرم اون نبایدبگیره بی نیازه چرابایدی ارانه بگیره

 • عماد ارسالی در

  خدا ریششون دراره مخصوصا اون احمدی نژاد ک ه کلنگ تمام این بد بختی.یارو زد الان میا د پشت مهواره میگه ماباید باعربستان دوست باشیم بابایببندش

 • منوچهر بهرامی ارسالی در

  بله معلوم نان قسطی رواج پیدا کند
  کارگر ساختمانی در این روز های کرونایی در ماه حداقل یک هفته بیکار است.۲۵ روز کاری مگر چقدر میشود
  هیچ اقتصاد دانی در جهان نمی تواند فرمول زندگی این اشخاص را محاسبه کند .جامه در حال گدایی میباشد
  اختلاف طبقاتی بیداد میکند و همه مسئولین این را میدانند

 • سیدمهدی آگل ارسالی در

  باعرضه سلام وخسته نباشید به شما،آقایه رئیس جمهوردراولین دوره ریاست جمهوری بالایه۴۰روزهمه جاتلوزیون،فضای مجازی،روزنامه هاوغیره همشون ازانصرافه کسانی که احتیاج به یارانه ندارن،برن انصراف بدن واین کارومردم طبقه گفته خوده رئیس جمهور انجام دادن و قول دادن این انصرافهاپولش به اونهائی که نیازمنده واقعی هستن میدهن،ولی مامردمه نیازمندهیچی ندیدیم.ممنون وسپاسگزارازلطف شما

 • امیرعلی کیانی ارسالی در

  عالیه

 • ناشناس ارسالی در

  باسلام وخسته نباشید

 • احمد ارسالی در

  آقای روحانی رواذیت نکنید بزارید کارشو بک نه خیلی داره خدمت میکنه خودشو کشته ..... کسی که بتونه اینهمه سال قیمتا رو نزاره ی ک ریال بالا بره ..خیلی مدیر توانمندی هست البته یارانه .....منمطمئنم اگه ده سال د یگه رییس جمهورباشه یارانه همونه....

 • رسول ارسالی در

  تو رو خدا بس کنید با یارانه مردم رامشغول نکنید هزار بدبختی داریم

 • ابوحلیم ارسالی در

  سلام دقیقاً هم نباید اضافه شود به یارانه چونکه اگر اصل یارانه اضافه کنند هیچ نفعی برای دولت ونظام ندارد. مگر اینکه کارهای انجام دهند مثل معیشتی وام یک میلیونی وغیره که در این کارها نفع خاصی برای دولت ودولت مردان دزد دارد ودرصدی خاص برای خودشان درنظر گرفته اند سیستم نظام جمهوری یعنی جیب بری

 • ناشناس ارسالی در

  دروغ بودن خبر بیشتر صحت دارد وقتی مصوبه مجلس اجرا نمی‌شود با این وعده‌ها دروغها فقط دلخوش کردن ملت است بزک نمیر بهار می اد کمپوزه با خیار میاد البته خیار میر ی جای ملتبدبخت

 • سید جمال الدین کمالی نجف اباد ارسالی در

  سلام لطفادرمورد افراددارای عایله بیشتر ه م مساعدت بیشتر نماییدمتشکرم

 • احسان ارسالی در

  بااین هم تبرم وگرونی ۱۰۰هزارتومان پولی نیست که دولت یامجلس هرروز میگن بدیم یا ندیم مردم چقد بدبخت هستن

 • اکبر ارسالی در

  ما کارگر ساختمانی هستیم جلوی سرما و گرما کار میکنیم اونم یه روز هست 5روز هوا نمی زاره کار کنیم هیچ خدماتی بهمون نمیدن پس ما چی کار کنیم😥😥

 • ناشناس ارسالی در

  این همه خوردن وبردن اختلاس رشوه دزدی ی ر یال نزاشتن روی یارانه مردم این همه مدت ب از دست احمدی نژاد درد نکنه به فکر مردم ب ود اینا که به فکر مردم نبودن

 • رضاخالق طبری ارسالی در

  بقول دکتر بهشتی این جامعه لجن این جامعه ایکه یکطرف شهرمرفه های بیغم وطرف دیگرآن نیازمندان مظلوم هستند لجن حتی اگر سرتاسر شهر رو قرآن بپوشانید باز لجن من یک رزمنده ام که مثل سگ پشیمانم انقلاب کردیم من مثل سگ پشیمانم که نسبت به اعتقاداتم تعصب داشتم آنقدر ظلم وخیانت به ملت است که به هیچکدام از حکمران اعتمادی ندارم با یارانه ۴۵۵۰۰ ملت روخر فرض کردید بترسید از ان روز که مردم صبرشان لبریز شود ویوم الله دیگری بوجود بیاد هیچ احدی به شما ها که فقط فکر منافع خود هستید رحم نخواهند کرد بترسبد از ان روز ودیر نیست گند زدید به دین واسلام وقران واعتقادات مردم با دورغ گفتنن با رانت با پارتی بازی من هرشب بحال خود وامثال خودم که با شرمنگی با فرزندانم روبرو میشم شما را لعن ونفرین میکنم دخترم ینش از سی گذشته ونمیتونم شوهرش بدم چون توان تهیه یک قلم جهازش رو ندارم ای کسانیکه خودتان را خدمتگذار میدونی وبچه ات تو امریکا واورپا با حق من وامثال من داره الواتی میکنه همه شما ما را فریب دادید تورم را خودتان بوجود میاورید گرانی دسته گل شماست تورم رو بانکهای اسلامی شما بوجود میارن افزایش قیمتها بدست همین کسانیکه مثلا ان وبا گوشت کوبیده تشخیص نمیدن بوجود میارن فعلا مسئول دستش تو دلار یکی دیگه دستش تو نفت همه کثافتکاری شما را ملت میدانن واسه چی دوستان ندارند چون دورغ میگید باعث از بین رفتن جوونشون شدید داغدارشون کردید همه رو فقیر کردید

 • جعفر محاسن ارسالی در

  با سلام اگر قرار مجلس لایه در رابطه با یارانه بدهد خودشان را مسخره و انگشت نما برایه کشورهایه دیگر نکنند یارانه ملت بیشتر از این مبلغ نفری 100/000تومان است اخر با این گرانی سرسام اور دیگر انگلک کرد یارانه مشتق ادم مفت خور دور هم جمع ميشوند وچه حزینهایی صرف اینکه یارانه 70/000یا90/000هزارتومان شود اونوقت یه ادم خدا زده مثل نه بیمه دارم ونه حقوق بگیر هستم دوفرزند مدرسی واجارهنشینی با این گرانی چه باید انجام دهیم جون بکن تا زنده بمانی نه زندگی کنی فکر اقشار ضعیف این مرز وبوم باشید

 • افشین ارسالی در

  خجالت نمیکشن الان الکی هشت ساله واسه ۴۵ تومان هی جلسه میزارن که زیاد کنن اندازه ی چند ملیون تو جلسه میوه و شیرینی و تقولات تو جلسه میل میکنن ‌ولی اصلان از افزایش یارانه حرف نمیزنن فقط میخورن یه خورده دوره همی میگن و میخندن بعد الکی از خودشون یه حرفی به خیر نگارا میدن که به گوش مردم برسونن یعنی میخوان بگن ما به فکر مردم هستیم بلا نسبت ما رو خر حساب میکنن خودمونیم یه بار یه جلسه میزارن تصمیم میگیرن زیاد کنن یا نه کار درست اینه.... و سلام

 • مهدی ستاری ارسالی در

  آخه منی که نه بیمه دارم نه کار دارم نه وضعیت مالیم خوبه چرا باید برا منه اینجور ی. دارم به سختی زندگی میکنم واریز نشه وام کرونا الانم که معلوم نیست این یکی هم فردا شب به حساب من واریز بشه یا نه این همه در سایت نطرها من پیام هیچ کدومشون حتی یه نفرشون به داد من نرسیدن این آخه. چجور وضعیته ما داریم که هیچ کس نمیاد ببینه که چجوریه وصل اون کسی که این همه مدت بیکاره بیمه نداره وضعيت مالیش خرابه چرا کسی نیست جوابه ما رو بده

 • ناشناس ارسالی در

  😑این دولت فقط فکر خودشه با آقازاده ها
  بودجه هست فقط برا اختلاس آقازاده با مجلسی ها

 • علی حسین ارسالی در

  همگونه که حقوق کارگران و کارمندان سال به سال بیشتر می شود و اگر همین کار را دولت برای مردم انجام داده بود وضعیت مردم بهتر می شد و عتراض مردمکمتر

ارسال نظر