|
کدخبر: 123019

قیمت جهانی طلا (۹۹/۰۶/۲۶)

قیمت طلا در معاملات امروز (چهارشنبه) بازار جهانی در آستانه پایان نشست سیاست پولی بانک مرکزی امریکا ثابت ماند.

اقتصاد قیمت جهانی طلا (۹۹/۰۶/۲۶)

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۹۵۷ دلار و ۴۵ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی امریکا، هر اونس طلا ثابت بود و در ۱۹۶۶ دلار و ۲۰ سنت ایستاد. بهای معاملات این بازار روز گذشته دو دلار و ۵۰ سنت معادل ۰.۱ درصد افزایش یافته و در ۱۹۶۶ دلار و ۲۰ سنت بسته شده بود.

برایان لان، مدیرکل شرکت گلدسیلور سنترال در سنگاپور درباره روند بازار اظهار کرد: همه در آستانه اعلام نتیجه نشست سیاست پولی بانک مرکزی امریکا در حاشیه بازار قرار گرفته‌اند و منتظر شفافیت بیشتر در خصوص ابزارهای پولی هستند که انتظار می‌رود بانک مرکزی برای تقویت تورم و افزایش آن به بالای دو درصد مورد استفاده قرار دهد.

بانک مرکزی امریکا ماه گذشته رویکرد تسهیلی تری در خصوص تورم در پیش گرفت و وعده داد نرخ‌های بهره را برای مدت طولانی پایین نگه می‌دارد.

نرخ‌های بهره پایین نیز هزینه نگهداری طلا که بازدهی ندارد را کاهش داده و به جذابیت سرمایه‌گذاری در این فلز ارزشمند می‌افزاید. طلا همچنین پناهگاه مطمئنی در برابر تورم به شمار می‌رود.

بر اساس گزارش رویترز، عامل دیگری که از رشد قیمت طلا پشتیبانی کرد، افت ۰.۱ درصدی دلار امریکا در برابر سبدی از ارزهای رقیب بود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۲۷ دلار و ۲۰ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۷ درصد کاهش، ۹۷۱ دلار و ۱۱ سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۱.۴ درصد کاهش، در ۲۳۷۵ دلار و ۸۳ سنت ایستاد.

منبع: اقتصاد آنلاین

اخبار مرتبط

ارسال نظر