|
کدخبر: 114706

قیمت جهانی طلا افزایشی شد

به دنبال کاهش بیشتر ارزش دلار و گمانه زنی‌ها در مورد اجرای اقدامات محرک اقتصادی بیشتر توسط اقتصادهای بحران زده جهان نرخ طلا روز پنجشنبه باز هم شاهد افزایش بود.

اقتصاد قیمت جهانی طلا افزایشی شد

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۸ درصد افزایش به ۲۰۴۳ دلار و ۵۵ سنت رسید. نرخ فلز زرد در معاملات آتی امروز و برای تحویل در ماه دسامبر نیز با ۰.۳۶ درصد رشد به ۲۰۵۶ دلار و ۶۰ سنت رسید.

در حالی که سرمایه‌گذاران به دنبال مکانی امن برای ذخیره دارایی‌های خود و در امان ماندن از تبعات تورمی اقدامات محرک اقتصادی دولت ها، کاهش ارزش ارزهای ملی و بهای سایر دارایی‌ها هستند نرخ طلا روز سه شنبه برای نخستین بار در تاریخ معاملات این بازار به بالای ۲۰۰۰ دلار رسید.

رایان گیانوتو، تحلیلگر موسسه گرانیت شیرز گفت، به دنبال افزایش قابل توجه عرضه پول از سوی فدرال رزرو امریکا جهت مهار بحران ناشی از شیوع کرونا استاندارد ۵۰ ساله اعتبار دلار زیر سوال رفته است.

وی افزود: «سقوط ارزش دلار به معنای از ارزش افتادن ۳ تریلیون دلار اسکناس کاغذی دلار است و نتیجه این وضعیت رشد فزاینده نرخ کالاهایی همچون طلاست که با دلار معامله می‌شوند.»

قیمت فلز زرد از ابتدای امسال میلادی تاکنون حدود ۳.۵ درصد افزایش یافته که یکی از بهترین عملکردهای سالانه تاریخ بازار طلا به شمار می‌رود.

نگرانی‌ها از اینکه گسترش شیوع کرونا موجب فلج شدن بیشتر اقتصاد امریکا شود موجب بالا رفتن درخواست‌ها برای دریافت کمک‌های مالی شده است. مقامات کاخ سفید و کنگره یک هفته است سرگرم مذاکره بر سر مفاد بسته محرک اقتصادی جدید هستند. یک مذاکره‌کننده ارزش کاخ سفید که در حال مذاکره با دموکرات‌ها و برخی جمهوری خواهان سناست گفت، روز جمعه مهلت پایانی جهت دستیابی به توافق و یا توقف گفت‌وگوها است

منبع: تسنیم

ارسال نظر