|
کدخبر: 107929

چرا قیمت طلا و سکه در بازار افزایشی است؟

نائب رئیس اول اتحادیه طلا، سکه و جواهر تهران گفت: قیمت طلا و سکه به دلیل تمایل به سرمایه‌گذاری در این بخش همچنان روند صعودی دارد.

اقتصاد چرا قیمت طلا و سکه در بازار افزایشی است؟

قیمت طلا مسعود یزدانی نائب رئیس اول اتحادیه طلا، سکه و جواهر تهران با اشاره به آخرین وضعیت بازار طلا و سکه، گفت: قیمت طلا و سکه همچنان روند صعودی را در پیش دارد و شاهد افزایش قیمت در این بازار هستیم.

نائب رئیس اول اتحادیه طلا، سکه و جواهر تهران بیان کرد: از نظر مصنوعات طلا این بازار آرام است و التهابی احساس نمی‌شود. بحث سرمایه‌گذاری در این بازار این روزها مطرح است که افراد زیادی تمایل به خرید شمش دارند.

یزدانی ادامه داد: هم اکنون نه تنها در ایران بلکه تجار در کل دنیا تمایل به خرید شمش و سکه دارند و این رشد تقاضا باعث افزایش قیمت‌ها شده است. افراد زیادی تمایل به سرمایه‌گذاری در این بازار دارند به همین دلیل می‌توان گفت این استقبال باعث افزایش داد و ستدها در بازار می‌شود.

نائب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به قیمت اونس طلا، گفت: امروز ( ۱۲ تیر ۹۹) هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با قیمت ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و سکه گرمی یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان داد و ستد شد.

یردانی ادامه داد: همچنین قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به یک هزار و ۷۶۶ دلار رسید که نسبت به دیروز ۳ تا ۴ دلار روند کاهشی داشته است. هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ ۸۸۶ هزار و ۶۰۰ تومان معامله می‌شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر