کدخبر: 101761

تعیین تکلیف بازگشایی تالارهای پذیرایی

رئیس اتاق اصناف تهران از تعیین تکلیف بازگشایی تالارهای پذیرایی به زودی خبر داد.

اصناف تعیین تکلیف بازگشایی تالارهای پذیرایی

قاسم نوده فراهانی در خصوص جزییات جلسه امروز در استانداری تهران، اظهارکرد: این جلسه در استانداری تهران و با ریاست آقای حسن بیگی معاون استاندار، تشکیل شد و در خصوص ادامه داشتن کرونا در کشور توضیحات و تأکیداتی صورت گرفت.

وی گفت: معاون استاندار تأکید کردند که کرونا ادامه داشته و مسئولان ذیربط باید به زیر مجموعه‌های خود تأکید کنند که حتما پروتکل‌های بهداشتی، فاصله اجتماعی و بهداشت را رعایت کنند و فکر نکنند که کرونا تمام شده است. بر همین اساس برنامه‌ریزی شد که چند گروه متشکل از دانشگاه‌های علوم پزشکی، بازرسان اصناف و استانداری و سازمان حمایت برای بازرسی سطح کشور تشکیل شود.

رئیس اتاق اصناف تهران خاطر نشان کرد: این بازرسان با گشت در سطح شهر در صورت مشاهده عدم رعایت موارد بهداشتی، باید تذکرات لازم را به صنوف اعلام و در صورت عدم توجه، اخطار قانونی داده و در نهایت نیز اگر رعایت نشد، برخورد قانونی انجام شود.

فراهانی افزود: درست است که آمار فوتی‌ها و میزان بستری‌های کرونا کمتر شده است ولی تعداد افراد مبتلای شناسایی شده افزایش یافته است و این روزها نیز مردم در اخبار شاهد این افزایش آمار هستند. بنابراین در این جلسه تأکید شد که با توجه به بازگشایی همه صنوف، اگر پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود، قطعاً با مشکلات عدیده‌ای روبه رو خواهیم شد.

وی با بیان اینکه قرار است از طریق رسانه‌ها و صدا و سیما مسئولان تذکرات لازم و لزوم توجه بیشتر به موارد بهداشتی را مطرح کنند، ادامه داد: بازرسی‌های مشترک نیز پس از اینکه هر بخش افراد مورد نظر خود را معرفی کرد، با مدیریت ستاد کرونا کار خود را احتمالاً از پایان هفته جاری شروع می‌کنند.

تعیین تکلیف تالارها به زودی

رئیس اتاق اصناف تهران در خصوص بازگشایی تالارهای پذیرایی نیز گفت: قرار بود موضوع بازگشایی تالارهای پذیرایی روز گذشته در ستاد ملی کرونا مطرح شود، ولی فراموش شد؛ اما امروز طی صحبتهایی که با آقای زالی انجام دادیم، قرار شد اتحادیه تالارهای پذیرایی نامه را به اتاق اصناف تهران ارائه کنند که این کار نیز انجام شد و ما نیز این نامه را به ستاد ملی کرونا برای بررسی بازگشایی این صنف ارسال کردیم.

وی اظهارکرد: ان شاءالله تالارها نیز همانند سایر صنوف که بازگشایی شد، می‌توانند فعالیت خود را پس از تصویب ستاد ملی کرونا و دریافت محور و پروتکل‌های بهداشتی، شروع کنند. با بازشدن تالارها دیگر هیچ واحد صنفی تعطیل شده‌ای وجود نخواهد داشت.

 

منبع: تسنیم
  • ف ن ارسالی در

    جناب اقای نوده فراهنی درتالارهافاصله گذاری فیزیکی معنی نداروهیچ وقت انجامش عملی نخواهدشد

ارسال نظر