|

بخوانید :

کدخبر: 209057

آخرین وضعیت بازار مرغ / دلیل قیمت بالای مرغ چیست

اسداله‌نژاد نائب‌رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی عرضه مرغ با نرخ های ۴۰ هزار تومان و بعضا بالاتر در قالب قطعه‌بندی را ناشی از سودجویی و ضعف در نظارت‌ها دانست و گفت: با توجه به عرضه مرغ با نرخ‌های بالاتر انتظار می‌رود که نظارت دقیقی بر بازار صورت گیرد.

اخبار آخرین وضعیت بازار مرغ / دلیل قیمت بالای مرغ چیست

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین: قیمت مرغ در آستانه صعودی عجیب است. قیمت مرغ البته روزهای بدی را در چند ماه اخیر داشته است. قیمت مرغ البته این بار بهانه تازه ای برای افزایش دارد قیمت مرغ پس از افزایش نظارت نیز نتوانست متعدل شود.

نائب‌رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در مورد کمبود مرغ در بازار، گفت: با توجه به کمبود عرضه، التهابات قیمت مرغ در بازار ادامه دارد.

حبیب اسدالله‌نژاد، با اشاره به اینکه میزان جوجه‌ریزی متناسب با نیاز بازار نیست، افزود: با توجه به کمبود عرضه، التهابات قیمت مرغ در بازار همچنان وجود دارد.

وی افزود: علی‌رغم گذشت ۸۰ روز از جوجه‌ریزی برخی واحدهای مرغداری، اما سامانه سماصط به سختی مجوز جوجه‌ریزی می دهد چرا که به جهت کمبود جوجه، امکان دریافت مجوز جوجه‌ریزی وجود ندارد که به سبب هزینه‌های جاری واحدهای مرغداری، این امر به زیان مرغداران است و انتظار می‌رود وضعیت به گونه‌ای مدیریت شود که بازار دچار بحران نشود.

قیمت هر قطعه جوجه، ۸ هزار تومان

اسدالله‌نژاد، قیمت کنونی هر قطعه جوجه یکروزه را هشت هزار تومان اعلام کرد و گفت: با وجود افزایش هزینه‌های تولید، به طور متوسط واحدهای مرغداری کمتر از ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان مرغ زنده را به کشتارگاه‌ها عرضه می‌کنند که با این وجود قیمت‌مرغ بالا در بازار ناشی از نبود نظارت است. با اعمال مدیریت دقیق بر بازار، تامین و توزیع مرغ و جوجه یکروزه، التهابات و نوسانات قیمت مرغ به پایان می رسد.

نائب‌رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی قیمت منطقی هر کیلو مرغ زنده را حداقل ۲۰ هزار تومان و مرغ گرم را کمتر از ۳۰ هزار تومان اعلام کرد.

بازار نهاده‌های دامی تعریفی ندارد

وی با اشاره به اینکه بازار نهاده‌های دامی تعریفی ندارد، بیان کرد: در حال حاضر بارگزاری و توزیع نهاده دامی همچنان با تاخیر صورت می گیرد که مرغداران نسبت به این موضوع گلایه مند هستند و فرآیند اخیری که در بحث جوجه ریزی مطرح شد، بر قیمت جوجه تاثیری نداشت و تنها موجب شد تا واحدها برای دریافت مجوز با مشکل بیشتری مواجه شوند.

نائب‌رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ادامه داد: با توجه به فرآیند اخیر جوجه‌ریزی و نوسانات اخیر جوجه در بازار انتظار می‌رود که شرایط به گونه‌ای مدیریت شود تا مرغداران برای تولید دچار چالش و بحران نشوند.

اسداله‌نژاد قیمت مرغ با ۴۰ هزار تومان و بعضا بالاتر در قالب قطعه‌بندی را ناشی از سودجویی و ضعف در نظارت‌ها دانست و گفت: با توجه به عرضه مرغ با نرخ‌های بالاتر انتظار می‌رود که نظارت دقیقی بر بازار صورت گیرد.

نائب‌رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در پایان از توزیع روزانه شش هزار تن مرغ خبر داد و گفت: با توجه به افزایش حجم تقاضا در بازار، عرضه کنونی مرغ در بازار جوابگو نیست‌.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...