|

بخوانید :

کدخبر: 287435

این وقت از روز غذا نخورید

محققان دانشگاه تگزاس در این باره روی حیوانات تحقیق کرده اند؛ فرقی نداشت که این حیوانات چقدر گرسنه بودند، در هر صورت رژیم غذایی با کالری محدود در زمان‌های خاصی به آن‌ها داده شد. متوجه شدند حیواناتی که در طول روز غذا می‌خورند، ۲۰ درصد طول عمر بیشتری نسبت به حیواناتی دارند که هر زمان از روز و هر جا که دل شان بخواهد، بدون برنانه غذا می‌خورند؛ یعنی برنامه ریزی دقیقی ندارند.

زمان درست غذا خوردن یکی از نکات مهمی است که به آن بی‌توجهی می‌شود.

ارتباط مستقیم غذا خوردن و سلامت و حتی زیبایی را بار‌ها و بار‌ها برایتان تشریح کرده ایم و خوب میدانید که چقدر آنچه می‌خورد و چگونه خوردن غذا، در سلامت و زیبایی جسم شما تاثیر دارد.

بعضی از متخصصان در این زمینه نیز گفته اند زمانی که شما زودتر غذا می‌خورید، بدن تان تایم بیشتری دارد تا غذا را گوارش و هضم کند و از آن به عنوان سوخت و انرژی در طول روز استفاده نماید. از طرفی وقتی که خیلی دیر غذا می‌خورید، بدن سعی دارد که این غذا را وقتی که خواب هستید هضم و گوارش کند که باعث ایجاد مشکلاتی مانند سوء هاضمه و رفلاکس اسید معده می‌شود. آن‌ها همچنین اشاره کرده اند که ساعت طبیعی بدن یا ریتم شبانه‌روزی بدن از طریق آزاد شدن هورمون‌های خاصی تنظیم می‌شود که تحت تاثیر زمان و تاریخ غذا خوردن شما است.

آن‌ها همچنین اشاره کرده اند که ریتم شبانه‌روزی بدن همان ساعت درونی بدن است و هنگامی که ما هوشیار یا خواب آلود هستیم، تنظیم می‌شود و تحت تاثیر نور و تاریکی، غذا، ورزش، استرس و... قرار می‌گیرد.

در نهایت بسیار مهم است به این نکته توجه کنیم؛ وقتی که شب‌ها دیر شام می‌خوریم و تایم غذا خوردنمان نزدیک به تایم خواب می‌شود؛ یعنی ریتم شبانه‌روزی بدن مان را به هم می‌زنیم و خوابیدن برایمان سخت می‌شود. همین ممکن است باعث نوسانات خواب شود و مشکلات سلامتی مانند چاقی، بیماری قلبی و دیابت را هم به وجود بیاورد.

منبع: مخاطب24

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...