|

بخوانید :

کدخبر: 280479

جزئیات جدید از اجرای رتبه‌بندی معلمان از زبان وزیر

وزیر آموزش و پرورش ضمن تاکید بر اجرای رتبه‌بندی معلمان مطابق با قانون، اظهار کرد: ورودی نظام تعلیم و تربیت تنها از طریق دانشگاه فرهنگیان و پذیرش انجام می‌شود و خروجی این دانشگاه نیز باید علاوه بر صلاحیت معلمی، ۱۲ مهارت از شش ساحت را فراگرفته باشند.

آموزشی جزئیات جدید از اجرای رتبه‌بندی معلمان از زبان وزیر

نوری در ادامه تاکید کرد: معلم، کسی است که اگر جایی رفت، تحولی ماندگار ایجاد می‎کند لذا مقام معلمی، یک مقام خدایی و پیامبری است و قطعاً سختی‌ها و ناملایمتی‌های فراوانی به همراه دارد.

اصلاحات در نظام تعلیم و تربیت ادامه می‌یابد

وی با اشاره به برخی اقدامات و اصلاحات در حال انجام در نظام تعلیم و تربیت، گفت: رتبه‌بندی در حال اجراست و تاکنون مطابق با قانون اجرا شده است، هرچند با تاخیر ایجاد شده ولی تلاش داریم مصوبه مجلس را در راستای ارتقای کیفیت نظام تعلیم و تربیت، ایجاد رقابت و ارتقای شایستگی معلمان و نیز اصلاح نظام پرداخت با جدیت دنبال کنیم.

وی به اقدامات صورت گرفته در حوزه انگیزه بخشی به معلمان نیز اشاره و عنوان کرد: مسابقات فرهنگی ورزش معلمان پس از سال‌ها تعطیلی، دوباره از سر گرفته شد و ۱۴۰ هزار معلم در این رقابت‌ها شرکت کردند که سه هزار نفر به مرحله کشوری راه یافتند.

دوره‌های ضمن خدمت فرهنگیان احیا می‌شود

وزیر آموزش و پرورش از واگذاری دوره‌های ضمن خدمت معلمان به دانشگاه فرهنگیان خبر داد و گفت: این امر مهم، رسالت دانشگاه به عنوان یک نهاد علمی است.

وی از اقدامات بنیادی در حوزه آموزش و پرورش کشور را اصلاح ساختاری دانشگاه فرهنگیان خواند و گفت: کلیه ورودی‌های نظام تعلیم و تربیت از طریق دانشگاه فرهنگیان و براساس گزینش انجام ‌شود و خروجی دانشگاه نیز باید صلاحیت معلمی و برخورداری از ۱۲ مهارت از شش ساحت را داشته باشد.

آموزش و پرورش سال‌ها از غرب الگو گرفته

نوری با بیان این که آموزش و پرورش سال‌های متمادی با الگوبرداری از غرب به تعلیم و تربیت مشغول بود، گفت: خوشبختانه با تلاشهای مداوم، سند تحول بنیادی آموزش و پرورش تدوین و در حال اجراست.

وی با بیان این که نسخه وارداتی آموزش از غرب که هنوز در دانشگاه‌ها دنبال می‌شود، همانگونه که تلاش داشت خانواده را حذف کنند، اکنون در حالی که تنها دو ماه از بازگشایی مدارس می‌‎گذرد، تلاش دارد دوباره مدارس را به تعطیلی بکشانند.

دانش آموزان در فضای مجازی رها شدند

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که تعطیلی سه ساله مدارس کشورمان در جریان کرونا بی‌مانند بوده است، گفت: در حالی دیگر کشورها تنها سه ماه تعطیلی مدارس در کرونا داشتند، ما دانش‌اموزانمان را بدون دفاع در سرزمین فضای مجازی به حال خود رها کردیم لذا در نخستین اقدام دستور بازگشایی مدارس را دادیم که برخی به ما خرده گرفتند.

دشمن می‌خواهد آموزش را در ایران تعطیل کند

نوری گفت: امروز دشمن شاهد پیشرفت بالای کشورمان در بسیاری از حوزه‌های علمی است، لذا تلاش دارد به هر بهانه‌ای تعطیلی اموزش را در کشورمان رقم بزند و این در حالی است که آموزش‌های مجازی در بهترین حالت تنها ۵۰ درصد کارایی دارد ولی در عین حال اثرگذاری لازم را نیز ندارد.

 

 • مریم ارسالی در

  نمونه اماری معلم فوق لیسانس سال سی سابفه

  فقط آموزشیار معلم است که ۴۵درصد اضافه میشود ارزش دارد ان را بگیری آنهم نه زیاد

  بقیه رتبه های دوتا پنج ارزش تلاش ندارند و بهتره فکر ارتقا دانش اموزان و کلاس باشند و معلمان قید رتبهای چهار و پنج را بزنند
  رتبه یک تا دو من حساب کردم ششصد هزلر برای یک معلم باسابفه بالای سی سال فوق لیسانس هست و رتبه دو به سه هم تفاوت شششد هزاررتومان
  و رتبه سع به چهار هم ششصد هزار تومان تفاوت و رتبه چهار تا پنج هم شسصد هزار تومان تفاوت
  ارزش ندارد معلم برای رتبه دو تا پنج بچنگد و چون هزینه و وقت زیادی باید بگذاری برای ا رتقا رتبه

  رتبه بندی توسط مجلس و دولت به بیراه رفت
  وگرنه اگر به حداقل هشتاد درصد حقوق اساتید دست نمیزند تمام معلمان به ان دسترس نداشتند مخصوصا رتبه های چهار و پنج

  مگر معلم بیگار هست تلاش مصاعف کند تا از رتبه سع به چهار برود برای افزایش شسصد هزارتومان حقوق
  مقاله و پزوهش و تولید محتوا ...

  سی و دو سال همسرم که معلم هست برای اموزش پرورش ..مثل برده کار کرد اخرش هم این حقوق و بدون پس انداز و یک خانه تنها در امد سی و دو سال معلمی و تنها پس اندازمان که صندوق دخیره فرهنگیان بود را همه مالک هستند و سود خوردند و میخورند و حق هیت مدیره و پاداش عیت مدیره شرکت های زیر مجموعه صندوق ،به جز فرهنگیان ،همه از این پس انداز خوردند

 • ناشناس ارسالی در

  فقط اموزشیار معلم با همان رتبه یک ارزش دارد که به ان برسی
  بقیه رتبه ها ارزش جنگیدن را ندارند
  مثلآ دهها مقاله پزوهش و ضمن خدمت بگذرانی تا از رتبه سه به چهار بروی برای افزایش ششصد هزار تومان حقوق
  ایاارزش دارد

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...