|

بخوانید :

کدخبر: 235839

راز طول عمر ملکه الیزابت لو رفت

ملکه الیزابت دوم در سن ۹۵ سالگی همچنان به اجرای وظایف سلطنتی ادامه می دهد.

سبک زندگی راز طول عمر ملکه الیزابت لو رفت

اسپوتنیک نوشت؛ ملکه الیزابت دوم در سن ۹۵ سالگی به دلایل چند شیوه ساده زندگی همچنان به اجرای وظایف سلطنتی ادامه می دهد و فعال است.

تغذیه سالم

به گزارش از "اکسپرس"،  محققان متذکر شدند که ملکه الیزابت ناهار و شام ساده را ترجیح می دهد.به گفته دارن مک‌گردی، سرآشپز سابق او، ملکه غذای ماهی و یا گوشت با سبزیجات را دوست دارد. او سعی می کند از خوردن سیب زمینی، ماکارونی خودداری کند. به ویژه هنگام صرف شام. اسفناج از سبزیجات مورد علاقه اوست. تغذیه سالم در حفظ وزن سلامت و طول عمر اهمیت بسیاری دارد. ملکه الیزابت ۹۵ ساله نیز سلامت و طول عمر خود را مدیون همین کنترل وعده های غذایی، مصرف غذاهای مورد علاقه، شکلات، ماهی و میوه های فصلی است.

ورزش کردن

ملکه الیزابت وعده های غذایی خود را کاملا کنترل شده میل می کند. او چهار وعده ی سبک را به سه وعده ی غذایی سنگین ترجیح می دهد.علاوه بر آن، تمرینات ورزشی، یکی دیگر از رازهای طول عمر اوست. هر چند ملکه الیزابت دوم هرگز دوستدار بدنسازی نبود اما همیشه تمرینات ورزشی سبک را انجام می دهد.

مصرف شکلات

ملکه شکلات تلخ ۶۰ درصد یا بالاتر را ترجیح می دهد. او می گوید شکلاتش حتما باید تلخ باشد، هر چه تلخ تر، بهتر.

خواب به موقع

ملکه الیزابت برای داشتن خوابی راحت، همیشه سعی می کند در یک زمان مشخص به جای خواب برود. قبل از خواب، یک گیلاس شامپاین می نوشد و بعد کمی کتاب می خواند و رأس ساعت ۲۳.۰۰ ( یازده شب) به خواب می رود. او هشت ساعت و نیم می خوابد و ساعت هفت و نیم صبح بیدار می شود.

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...