کدخبر: 72043

۱۰ خودرو هیبریدی قدرتمند را بشناسید + جزییات

حضور خودروهای هیبریدی در بازار زمان نسبتا زیادی می‌گذرد. اولین خودرو هیبریدی تولیدانبوه تویوتا پریوس بود و به فروش درخورتوجهی دست پیدا کرد و موفقیتی برای تویوتا، بزرگ‌ترین خودروساز جهان، محسوب می‌شود. در اکثر خودروهای هیبریدی، مصرف سوخت اصلی‌ترین اولویت سازنده است؛ اما برخی خودروسازان نیز سعی می‌کنند خودروهایی هیبریدی بسازند که هم کم‌مصرف باشند و هم سریع‌.

گسترش نیوز: وقتی از سرعت خودروهای هیبریدی سخن به‌میان می‌آید، نام‌هایی مانند پورشه ۹۱۸  و مک‌لارن P۱ و فراری لافراری به‌ذهن خطور می‌کند.

درادامه می‌خواهیم ۱۰ خودرو هیبریدی بازار را معرفی کنیم که بهترین سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتر‌بر‌ساعت را دارند. این ۱۰ خودرو خودروهای هیبریدی و نیمه‌هیبریدی و پلاگین‌هیبریدی را شامل می‌شوند.

۱۰. آکورا RLX Sport

صفر تا صد کیلومتربرساعت: ۴/۹ ثانیه

آکورا RLX هیبریدی با اینکه کُندترین خودرو فهرست است، همچنان در زمانی کمتر از پنج ثانیه می‌تواند سرعت خود را از حالت سکون به صد کیلومتربرساعت برساند. موتور هیبریدی درکنار سیستم چهارچرخ محرک مخصوص آکورا با نام Super Handling AWD می‌تواند این سدان لوکس ۱،۹۵۰ کیلوگرمی را در ۴/۹ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتربرساعت برساند که از این نظر می‌تواند با آکورا NSX-T مدل ۱۹۹۷ رقابت کند.

۹. ولوو S۶۰ T۸ پل‌استار

صفر تا صد کیلومتربرساعت: ۴/۵ ثانیه

اگر دنبال خودرو هیبریدی باشیم که به مقوله‌ی ایمنی نیز توجه زیادی کرده باشد،  ولوو  انتخاب شایسته‌ای است. مدل T۸ این خودرو از پیشرانه‌ی چهار سیلندر تویین‌توربو درکنار موتور برقی استفاده می‌کند که مجموع قدرت این مدل را به ۴۱۵ اسب‌بخار و گشتاور آن را به ۶۶۹ نیوتن‌متر می‌رساند. چنین قدرتی می‌تواند این خودرو ۱،۹۹۵ کیلوگرمی را در ۴/۵ ثانیه به سرعت صد کیلومتربرساعت برساند.

۸. مرسدس AMG CLS ۵۳

صفر تا صد کیلومتربرساعت: ۴/۱ ثانیه

این محصول AMG ،   تنها خودرو نیمه‌هیبریدی این فهرست است. سیستم برق ۴۸ ولتی این خودرو با اینکه کاملا هیبریدی نیست، درکنار تأمین برق بیشتر برای تجهیزات الکترونیکی روی عملکرد خودرو نیز تأثیر مثبت می‌گذارد. دو خودرو دیگر از AMG نیز هستند که از پیشرانه‌ی مشابه این مدل استفاده می‌کنند و می‌توانستند در فهرست حاضر قرار بگیرند: یکی مرسدس بنز E ۵۳ کوپه با سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتربرساعت ۴/۲ ثانیه و دیگری مرسدس AMG GT ۵۳ ۴-Door با سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتربرساعت پنج ثانیه.

۷. بی‌ام‌و i۸

صفر تا صد کیلومتربرساعت: ۳/۸ ثانیه

بی‌ام‌و i۸ سوپراسپرتی انقلابی نیست؛ ولی در‌مقایسه‌با مک‌لارن P۱ و پورشه ۹۱۸ خودرویی ارزان‌تر به‌شمار می‌رود. درحالی‌که قیمت بی‌ام‌و i۸ تقریبا یک‌دهم مک‌لارن P۱ است، ازنظر سرعت‌گیری فقط ۱.۲ ثانیه کُند‌تر است. صفر تا صد کیلومتربرساعت ۳/۸ ثانیه‌ای برای خودرویی سه سیلندر زمان بسیار خوبی است. در بخش مصرف سوخت نیز، i۸ فقط با ۲/۹ لیتر مصرف سوخت در هر صد کیلومتر عملکردی بسیار عالی دارد.

۶. پورشه پانامرا ۴ E-Hybrid اسپرت گرن‌توریزمو

صفر تا صد کیلومتربرساعت: ۳/۷ ثانیه

پورشه پانامرا ۴ E-Hybrid برای افرادی است که خودرویی لوکس و قوی را با برند پورشه بخواهند. گرچه این مدل سریع‌ترین نسخه‌ی پانامرا نیست، همچنان لذت رانندگی با پورشه را دارد و با سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتربرساعت ۳/۷ ثانیه‌ای می‌تواند با بسیاری از خودروهای اسپرت رقابت کند.

۵. آکورا NSX

صفر تا صد کیلومتربرساعت: ۳/۱ ثانیه

نام NSX همیشه یادآور خودرویی است که آیرتون سنا در ساخت آن مشارکت کرده بود. مدل جدید این خودرو ژاپنی را باید کلکسیونی از فناوری دانست که از یک پیشرانه‌ی V۶ تویین‌توربو در کنار سه موتور برقی استفاده می‌‌کند. مجموع قدرت این موتورها NXS را قادر می‌سازد در ۳/۱ ثانیه سرعت خود را از حالت سکون به صد کیلومتربرساعت برساند.

۴. پورشه پانامرا توربو S E هیبریدی اسپرت‌توریزمو

صفر تا صد کیلومتربرساعت: ۲/۸ ثانیه

این مدل پانامرا با اینکه وزنش دوبرابر مزدا میاتا است، در کمتر از سه ثانیه می‌تواند به سرعت صد کیلومتربرساعت دست پیدا کند. برای مقایسه باید اشاره کنیم سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتربرساعت مزدا میاتا به‌عنوان یکی از خودروهای اسپرت سبک‌وزن بازار ۵/۷ ثانیه است.

۳. مک‌لارن P۱

صفر تا صد کیلومتربرساعت: ۲/۶ ثانیه

سومین خودرو سریع فهرست حاضر مک‌لارن P۱ است. این مدل با ۹۰۴ اسب‌بخار قدرت و ۹۰۰ نیوتن‌متر گشتاور می‌تواند در ۲/۶ ثانیه به سرعت صد کیلومتربرساعت دست پیدا کند. P۱ با قابلیت ثبت زمان ۴۰۰ متر در ۹/۸ ثانیه، واقعا مانند موشکی زمینی است.

۲. پورشه ۹۱۸ اسپایدر

صفر تا صد کیلومتربرساعت: ۲/۴ ثانیه

پورشه ۹۱۸ یکی از شگفت‌انگیزترین خودروهای بازار است که فناوری هیبریدی و پیشرانه‌ی V۸ را باهم دارد. مجموع قدرت این خودرو به ۸۸۷ اسب‌بخار می‌رسد که به هر چهار چرخ انتقال پیدا می‌کند. باتوجه‌به وجود سیستم چهارچرخ محرک، پورشه ۹۱۸ به‌راحتی می‌تواند سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتربرساعت را در زمان ۲/۴ ثانیه ثبت کند.

۱. فراری لافراری

صفر تا صد کیلومتربرساعت: ۲/۴ ثانیه

در سال ۲۰۱۵، تیم آزمایش موتورترند توانست پشت فرمان لافراری قرار بگیرد و زمان سرعت‌گیری صفر تا صد کیلومتربرساعت ۲/۴ ثانیه و ۴۰۰ متر ۹/۷ ثانیه را برای این خودرو ثبت کنند. به‌نظر می‌رسد رکورد ۴۰۰ متر لافراری سال‌ها شکسته نشود.

منبع: خودروتک

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید