کدخبر: 87421
اختصاصی گسترش‌نیوز:

تفاوت قیمت امروز پراید و تیبا با یک ماه قبل!

قیمت پراید و تیبا به عنوان ارزان‌ترین گزینه‌های خودرویی در بازار به شدت مورد توجه است.

گسترش‌نیوز: این روزها فضای بازار خودرو آشفته شده و با نزدیک شدن به شب عید شرایط نیز کمی وخیم‌تر شده است. گرانی نه تنها گریبان خودروهای داخلی را گرفت بلکه شامل حال نمونه‌های مونتاژی و حتی وارداتی نیز شد. هر چند که باید گفت طی روزهای اخیر قیمت برخی از خودروها تا حدودی افت داشته اما به طور کلی روند قیمت‌ها در یک ماه گذشته به شدت افزایشی بوده است.

در این میان قیمت یک سری از خودروها به صورت ویژه‌ای مورد توجه مردم قرار دارد و به نوعی همه از قیمت آن‌ها صحبت می‌کنند. دو خودروی مورد نظر پراید و تیبا هستند چرا که ارزان‌ترین مدل‌هایی هستند که این روزها می‌توان به صورت صفر خریداری کرد. هرچند که با افزایش قیمتی که این دو خودرو در بازار آزاد به خود دیده‌اند دست بسیاری از افراد نیز از آن‌ها کوتاه شده است.

یک ماه گذشته در روز ۸ بهمن ۹۸ قیمت پراید ۱۳۱ و ۱۱۱ به ترتیب در بازار ۵۶ و ۶۱ میلیون تومان بود. در حال حاضر قیمت این دو خودرو در بازار ۶۱.۵ و ۶۴. میلیون شده است. بدین ترتیب پراید ۱۳۱ یک ماهه ۵.۵ میلیون تومان و پراید ۱۱۱ مبلغ ۳ میلیون تومان افزایش قیمت پیدا کرده‌ است.

در مورد تیبا نیز که در دو مدل صندوقدار و هاچ‌بک تحت عنوان تیبا۲ در بازار وجود دارد قیمت‌ آن‌ها در بهمن‌ماه به ترتیب ۶۷.۵ و ۷۲.۵ میلیون تومان بود. امروز ۸ اسفند ۹۸ قیمت این دو خودرو به ۷۷.۵ و ۸۱.۵ میلیون تومان رسیده است. تیبا صندوقدار ۱۰ میلیون و تیبا ۲ نیز ۹ میلیون تومان رشد قیمت داشته است. تمامی این موارد در شرایطی است که پراید قرار است به زودی از خط تولید خارج شود و تیبا نیز به عنوان یکی از جایگزین‌های آن اعلام شده است. اما با شرایطی که وجود دارد حتی بسیاری از مردم توان خرید پراید را با چنین قیمت‌هایی ندارند چه برسد به آن که بخواهند تیبا را به عنوان جایگزین آن خریداری کنند.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ها  

+3 #1 ح م 1398-12-08 21:11
وقتی تا وقتی انحصار باشه این دو خودرو ساز میتازند
هیچ کسی هم پیگیری نمیکنه که چه خبر ولی خیلی دوست دارم یک از کسایی رو که پراید ۷۰ میلونی خریده رو ببینم چه حسی داره وقتی ۷۰ میلیون به این ماشین پول داده فقط با نخریدن میشه اینها رو تنبیح کرد ولی ما هیچ وقت هم دل وهم صدا نیستیم
نقل قول کردن
0 #2 محمدرضا قاسمی 1398-12-09 13:30
کجا پراید 131 صفر61500000است؟
نقل قول کردن
+2 #3 رضا 1398-12-10 13:13
این قیمت مال صبح جمعه است
نقل قول کردن
0 #4 مهدی هیأتی فرزند محم 1398-12-10 14:39
قیمت 131 55 ملیون تومان
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید