کدخبر: 62249

چرا مردم کارت سوخت شخصی را دوست ندارند؟

الزام توصیه‌ای و نه عملی دولت برای استفاده از کارت سوخت شخصی، عدم تفاوت در استفاده از کارت شخصی و کارت جایگاهدار و در دسترس بودن راحت کارت سوخت جایگاهدار از دلایل عدم موفقیت کارت سوخت شخصی از زبان مردم است.

گسترش نیوز - از بامداد روز ۲۲ مردادماه (۷ روز پیش) با اجرای مصوبه دولت و در راستای هماهنگی‌های قبلی صورت‌گرفته بین سران قوا، به‌منظور رصد و مدیریت کامل عرضه سوخت در کشور، استفاده از کارت سوخت شخصی به‌هنگام سوخت‌گیری در جایگاه‌های عرضه بنزین الزامی شده است.

بررسی‌های تسنیم نشان می‌دهد که با وجود الزامی شدن استفاده از کارت سوخت شخصی، هم‌اکنون ۵ تا ۶ درصد از مردم در سراسر کشور، از کارت سوخت شخصی استفاده می‌کنند.

دلایل عدم استفاده از کارت سوخت شخصی را از ۱۲۰ نفر در ۱۰ نقطه کلانشهر تهران پرسیدیم، که نتایج این نظرسنجی در قالب جدول و نمودار زیر ارائه می‌شود.

همانطور که در جدول و نمودار بالا مشخص است، از این جامعه آماری ۱۲۰ نفره در ۱۰ نقطه تهران (مرکز، جنوب، غرب، شرق و شمال شرق پایتخت) نظر ۳۰ درصد مردم در گزینه "عدم تفاوت در استفاده از کارت سوخت شخصی و کارت جایگاهدار"، نظر حدود ۴۹ درصد مردم در گزینه "در دسترس بودن آسان کارت جایگاهدار بر روی هر نازل و سرعت در سوخت گیری" و نظر حدود ۲۱ درصد مردم در گزینه "الزام کارت شخصی، توصیه دولت بوده، هر زمان عملا الزام آور شد کارت شخصی استفاده می‌کنیم" قابل ارائه بود.

پیگیری‌های تسنیم از مجموعه وزارت نفت حاکی از این است که با اتمام فرآیند رسیدن باقی‌مانده کارت سوخت‌های المثنی صادرشده به‌دست متقاضیان، محدودیت‌هایی در استفاده از کارت سوخت جایگاه‌داران اعمال خواهد شد.

منبع: تسنیم

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید