کدخبر: 75392

واکنش بازار ارز به وعده جدید همتی

آخرین یادداشت رییس کل بانک مرکزی مربوط به دو روز قبل بوده که بر ادامه ایجاد ثبات و آرامش در بازار ارز تاکید کرده است.

گسترش نیوز: روز بعد از انتشار این یادداشت، قیمت دلار در بازار آزاد با افزایش ۱٫۵ درصدی حدود ۲۰۰ تومان گران‌تر شده است.

 

عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی از زمان شروع به کارش یادداشت‌های مختلفی را به اقتضای شرایط خاص کشور در صفحه رسمی اینستاگرام خود منتشر کرده است.

آخرین یادداشت وی مربوط به روز جمعه بوده که بر ادامه ایجاد ثبات و آرامش در بازار ارز تاکید و عنوان کرد که بانک مرکزی تمام تلاش خود را برای برگرداندن ثبات لازم به بازار ارز به کار خواهد گرفت. همتی همچنین در این یادداشت ریسک سرمایه‌گذاری در بازار ارز را بار دیگر گوشزد کرد.

روز بعد از انتشار این یادداشت، قیمت دلار در بازار آزاد با افزایش ۱٫۵ درصدی حدود ۲۰۰ تومان گران‌تر شد و به ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان در پایان روز گذشته رسید.

بررسی یادداشت‌های همتی در صفحه اینستاگرامش طی سه ماه اخیر در حوزه بازار ارز و دلار نشان می‌دهد معمولا روز بعد از انتشار این یادداشت‌ها، قیمت دلار افزایش داشته است.

posthemati55.jpg

jadvalhemati55.jpg

منبع: تجارت نیوز

دیدگاه‌ها  

+4 #1 مسعود 1398-09-18 08:03
با سلام جناب همتی . خب شما که نمیتونی جلو افزایش قیمت رو بگیری چرا پست میزاری که ما بدبخت تر بشیم . هر وقت چیزی گفتی فرداش خرابتر شد شایدم این فرکانسیه که به بازار میدی که بکشه بالا . بهرحال لطف کنید به فکر قشر پایین هم باشید بنزین که گران شد حالا دلار هم پشت سرش
نقل قول کردن
+1 #2 امیر 1398-09-18 14:38
سلام،با توجه به پایان سال میلادی حداقل دوهزارتومان هرسال به قیمت دلار افزوده می شود،از طرفی با پایان یافت فرصت ایران برای پیوستن به پالرمو وای ای تی اف،بازهم نرخ ارز بالاتر می رود حداقل دوتا سه هزارتومن دیگر،،علاوه برآن دوهزارتومان قبلی،،بعدشم که عید نوروز هست،،قیمت دلار حداقل تا ۱۷هزارتومن افزایش می یابد
نقل قول کردن
+3 #3 میکایل 1398-09-18 16:34
اصلان به فکرمردم نیستید

لعنت به شماکه ثانیه های جوانیموبه هدردادید
نقل قول کردن
0 #4 جواد 1398-09-18 22:11
هر وقت وعده ارزانی دادید همه چیز گران میشه خواهشها ببندید لطفا
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید