کدخبر: 90424

پیشنهاد دولت: حداقل حقوق کارگران ۲میلیون و ۸۵۰ هزارتومان شود

دویست و نودمین جلسه شورای عالی در حالی در حال برگزاری است که وزیر کار در حاشیه این نشست گفت: به هر نتیجه ای که برسیم برای سال آینده با توجه به شرایط سال ۹۹ امکان بازنگری دارد. هم به صورت فزاینده و هم به صورت کاهنده.

گسترش نیوز - دویست و نودمین نشست شورای عالی کار با موضوع تعیین حداقل دستمزد کارگران امروز در حال برگزاری است. این نشست سومین جلسه شورای عالی در سال جاری بعد از برگزاری ۷ جلسه کمیته دستمزد برای تعیین دستمزد ۹۹ کارگران در حال برگزاری است.

shariat%20madari.jpg

محمد شریعتمداری ، وزیرکار در حاشیه این نشست با اشاره به اینکه بنای ما در شورای عالی کار اجماع است گفت: امروز سومین جلسه شورای عالی کار است و امیدواریم به نتیجه برسیم.

وی بیان کرد:بدنبال ایجاد وحدت و همدلی در جامعه هستیم . بنای ما در شورای عالی کار نیز اجماع است و بدنبال جمع بندی روشنی در خصوص تعیین حداقل دستمزد هستیم .

وزیرکارادامه داد: به هر نتیجه ای که برسیم برای سال آینده با توجه به شرایط سال ۹۹ امکان بازنگری دارد. هم به صورت فزاینده و هم به صورت کاهنده.

به گزارش تسنیم، دو جلسه قبلی شورای عالی کار بعد از چندین ساعت بحث و بررسی میان شرکای اجتماعی بدون نتیجه پایان یافت. چرا که اختلاف نظر بین کارگران و کارفرمایان در عدد ورقم برای دستمزدبسیار زیاد بود.

از جمله پیشنهادات کارگران در شب گذشته افزایش ۴۵درصدی با افزایش بن کارگری و پایه سنوات بود و کارفرمایان و دولت مخالف این پیشنهاد بودند و اصرار بر افزایش ۱۵درصدی دستمزد داشتند.

در ابتدای جلسه نیز نمایندگان کارگران معتقد بودند که برای حفظ بقای زندگی کارگران حداقل یک‌میلیون و ۴۸۰هزار تومان باید روی مجموع دریافتی کارگران افزوده شود.

از جمله پیشنهادات مطرح در این جلسه پیشنهاد دولت برای افزایش ۱۹درصد بر حداقل دستمزد و افزایش سایر مولفه ها تا رساندن به ۲میلیون و ۸۵۰ بود که کارگرها موافقت نکردند.یکی از تأکیدات کارگران در تعیین دستمزد حفظ بقای کارگران است.

منبع: تسنیم

دیدگاه‌ها

-9 #28 اکبر 1399-01-01 11:09
به نقل از معلم:
کارگران چقدر پررو هستن. من معلم با ۲۷ سال با مدرک فوق لیسانس ۱۵ درصد افزایش داشته باشم اون موقع کارگر صفر بیا از من بیشتر بگیره

توچقدپرو رو هستی که وقتی اسم کارگر میاد فک میکنی که یک بیسوادکارگر هس کارگرها سوادشون ازشنا بیشتر هس و اوناهم ۳۰سال سابقه کار داخلشون هس به نقل از معلم:
کارگران چقدر پررو هستن. من معلم با ۲۷ سال با مدرک فوق لیسانس ۱۵ درصد افزایش داشته باشم اون موقع کارگر صفر بیا از من بیشتر بگیره
+10 #29 ارش 1399-01-01 11:14
اقا معلم برو ببینم میتونی کار اون کارگرو انجام بدی اون موقع هرچی حقوق دادن مال شما.گ
+12 #30 علیرضا 1399-01-01 11:31
به نقل از معلم:
کارگران چقدر پررو هستن. من معلم با ۲۷ سال با مدرک فوق لیسانس ۱۵ درصد افزایش داشته باشم اون موقع کارگر صفر بیا از من بیشتر بگیره

از نظر کارگرها هم‌معلمها پرو هستند شما تشریف بیارید کنار کوره های ذوب کار کنید تا بفهمید کار یعنچی نصف سال راهم که تعطیلید
+11 #31 شیرانی 1399-01-01 11:49
مشکل اصلی کارگران وجود واسطه های پیمانکاری است.اگر قرارداد مستقیم داشتیم هم به حق وحقوق درست میرسیدیم مثل کارمندان هم فساد و تبعیض وناعدالتی در ادارات از بین میرفت.واقعا متاسفم برای این وضع کارگران و ادارات و این واسطه ها و دولت که عزمی نداره برای اصلاح
+13 #32 حیدری 1399-01-01 11:50
واقعا متاسفم برای جامعه ای که امقال شما معلم هاش باشن.اگه فکر میکنیدشما که ۴ماه تابستون تعطیلی و۱۵ روز عید تعطیلی و۵روز در هفته میری سرکار ویا هوا الودس تعطیلید ویا بارون وآبگرفتگیه تعطیلی وضعت از کارگر بدتره خوب ایتعفا بده بیا کارگر شو.
+12 #33 فرشاد 1399-01-01 12:01
آقا معلم خیلی از کارگرا مثل شما فوق لیسانس هستن ولی به علت نداشتن بند پ رفتن کارگری کنن تا یه لقمه نون حلال ببرن خونه . از یک فرهنگی انتظار شنیدن این حرف ها نیست
+14 #34 علی 1399-01-01 12:16
یعنی مفت خور تر از معلمام مگه هست همش که تعطیلن بعد کارگر بدبخت ماهی یکو نیم میگیره از صبح تا شبم سر کاره
+13 #35 مجتبی پورعباسی 1399-01-01 12:38
شما خودتون جای خوب نشستین خبر ندارین ماها داریم چی میکشیم مگه با این حقوق میشه زندگی کرد خودتون دارین میلیونی یا میلیاریدی میبرین خبر از ما امثال ماها ندارین یا خودتنو میزنین به اون راه ولی اینو بدونین ماها گدا نیستیم وخواستار حق حقوق واقعی خودمون هستیم وپاش وا می ایستیم

Comments are now closed for this entry