|
کدخبر: 165238

چرا مورینیو سرمربی تیم ملی ایران نشد؟

مازیار ناظمی مدیر سابق ارتباطات وزارت ورزش امروز دوباره در کلاب هاوس ادعا کرد که فوتبال ایران به مورینیو پیشنهاد کار داده است.

ورزش چرا مورینیو سرمربی تیم ملی ایران نشد؟

امروز مثل روزهای گذشته کلاب هاوس میزبان تعداد زیادی از علاقه‌مندان و فعالان حوزه فوتبال بود و خبرهای جالبی درباره مسائل مربوط به دوران کی‌روش در فوتبال ایران از زبان مازیار ناظمی مدیر سابق ارتباطات وزارت ورزش بیرون آمد.

در حالی که شب گذشته بحث جدی درباره قرارداد گران و تعهد آور ویلموتس با فوتبال ایران مطرح شده و حاضران در این روم خواستار اعلام مقصرین نحوه انعقاد این قرارداد شده بودند، امروز بحث کمی عقب رفت و درباره چرایی جدایی کارلوس کی‌روش و ورود ویلموتس بحث شد.

مازیار ناظمی مدیر سابق ارتباطات وزارت ورزش که هشتگ معروف او با عنوان طلوع بارها مورد نقد کاربران فضای مجازی قرار گرفته، امروز ادعا کرد که کارلوس کی‌روش با فدراسیون فوتبال توافق کرده بود در صورتی که تیم ملی ایران را در جام ملت‌های آسیا قهرمان نکند، از سمت خود کنار برود. در این باره فرهاد عشوندی هم اعلام کرد که باتوجه به مذاکرات فدراسیون فوتبال کلمبیا از ماه‌های پیش از جام ملت‌های آسیا، مشخص بود که کی‌روش به صورت قطعی ایران را ترک خواهد کرد.

ناظمی درباره استخدام یک سرمربی جدید و اسم و رسم دار برای تیم ملی گفت: بحث بر این بود که یک مربی خوب و صاحب سبک برای هدایت فوتبال ایران استخدام بشود. البته نظر وزارت ورزش روی مربی داخلی بود اما آقای تاج باتوجه به شرایط فوتبال ایران آن را نپذیرفت. بحث آقای برانکو هم مطرح شد اما چون او در پرسپولیس مشغول کار بود، صلاح ندیدند که وی هدایت تیم ملی را در دست بگیرد. ضمن این که فضای تندی هم علیه ایشان وجود داشت. با این حال فدراسیون با گزینه‌های مختلفی مذاکرات جدی انجام داد و اسامی که بنده در آن زمان درج میکردم، هیچ کدام خالی از واقعیت نبود. آقای مورینیو برای تفسیر مسابقات جام ملت‌ها به منطقه خلیج‌فارس آمده بود که با او صحبت شد. با یورگن کلینزمن نیز مذاکراتی صورت گرفت. همچنین با هروه رنار و خوان لوپتگی که تمام جلسات ایشان در دفتر سفارت ایران در اسپانیا و توسط آقای قشقاوی سفیر ایران برگزار شد و در نهایت باوجود اینکه ایشان جلسات زیادی را با فدراسیون برگزار کردند، در نهایت نپذیرفتند که به ایران بیایند و دلیلش هم مسائل خانوادگی بود

در این بین خبرنگاری از ناظمی پرسید: سرنوشت مذاکره با مورینیو چه شد و چه کسی با او گفت‌وگو کرد و چه مبلغی به او برای حضور در ایران پیشنهاد شد؟ که ناظمی پاسخ مشخصی برای این سوال نداشت و گفت: آنچه که من درباره مذاکره با مورینیو نقل کردم، بر اساس شنیده هایی بود که از مسئولان فدراسیون فوتبال آقای تاج و علوی داشتم و نمی‌دانم که این صحبت‌ها تا چه حد جدی بوده و بحث عدد و رقم هم مطرح شده یا خیر. با این صحبت، شهراد ناظمی از فعالان بازار نقل و انتقالات در ایران، در واکنش گفت که این ادعا غیرممکن است حقیقت داشته باشد و صرفا در حد یک نقل قول غیرجدی باقی خواهد ماند.

ناظمی همچنین درباره قرارداد ویلموتس و بحث خسارتی که متوجه فوتبال ایران شده است گفت: قرارداد ما این بود که هر کسی قصد فسخ داشت، با پرداخت سه ماه دستمزد خود را خلاص کند که در نهایت نفهمیدیم که در قرارداد امضا شده توسط فدراسیون فوتبال چه اتفاقی افتاد و این موضوع چگونه تنظیم شد. به گفته وی تنش هایی که در دوره جام ملت‌های آسیا و پس از صحبت‌های کیروش به وجود آمده بود، احتمال اخراج کیروش وجود داشت اما وزارت ورزش صبر به خرج داد تا جام ملت‌ها با حضور وی به پایان برسد. او همچنین به ذکر خاطره‌ای از کمپ تیم ملی در روسیه پرداخت که بعد از بازی با مراکش رخ داده بود. ناظمی گفت: به همراه آقای وزیر برای دیدار از اردوی تیم ملی به کمپ لوکوموتیو رفتیم. آقای کی‌روش نیم ساعتی پیدایش نبود و بعد از آن که در جمع ما حضور پیدا کرد، در ۲۰ دقیقه‌ای هم که بود، فقط از برانکو بد گفت و او را مار، عقرب و... خطاب کرد.

او در لابه‌لای حرف هایش به این موضوع اشاره کرد که کتاب خاطراتی دارد که جزییات این اتفاقات را نوشته است و شاید روزی آن را منتشر شد.

 

 

منبع: ورزش3

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...