|

بخوانید :

کدخبر: 209117

پایان بازی /شکست تلخ پرسپولیس مقابل الهلال

تنها نماینده فوتبال ایران در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا امشب مقابل الهلال به میدان رفته است.

فوتبال پایان بازی /شکست تلخ پرسپولیس مقابل الهلال

 فوتبال ایران در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۳ نماینده داشت که استقلال و تراکتور با قبول شکست مقابل حریفان خود از صعود به مرحله یک چهارم نهایی باز ماندند؛ پرسپولیس تنها تیم ایرانی بود که موفق شد با شکست استقلال تاجیکستان به جمع هشت تیم نهایی صعود کند.

شاگردان یحیی گل محمدی در شرایطی که مسابقات لیگ برتر ایران هنوز شروع نشده باید امشب در برابر الهلال عربستان به میدان بروند؛ تیمی که شش بازی در فصل جدید لیگ کشورش انجام داده و با آمادگی کامل پای به این دیدار گذاشته است.

فوتبالدوستان ایرانی امشب منتظر هستند تا پرسپولیس بتواند با عبور از سد الهلال هم انتقام شکست استقلال در مرحله قبل را از این تیم بگیرد و با صعود به نیمه نهایی، یک گام دیگر به قهرمانی در آسیا نزدیک شود.

مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا

شنبه ۱۴۰۰.۷.۲۴ ساعت ۲۱:۳۰

ورزشگاه امیر فیصل بن فهد شهر ریاض

داور: ریجو ساتو (ژاپن)

 

ترکیب پرسپولیس:

    حامد لک

    سیدجلال حسینی

    امید عالیشاه

    وحید امیری

    سیامک نعمتی

    مهدی ترابی

    عیسی آل‌کثیر

    فرشاد فرجی

    سعید آقایی

    میلاد سرلک

    رضا اسدی

سرمربی: یحیی گل محمدی

 

ترکیب الهلال:

    عبدالله المعیوف

    محمد البریک

    علی هادی آل بلیهی

    جان هیون سو

    ناصر الدوساری

     سلمان الفرج

    محمد ابراهمی کانو

    ماتیوس پریرا

     سالم الدوساری

    موسى مارگا

    بافتیمبی گومیس

سرمربی: لئوناردو ژاردیم

 

کارت زرد:

ضا اسدی (۳۵) سعید آقایی (۴۷) فرشاد فرجی (۵۷) محمد شریفی (۸۰) از پرسپولیس

موسى مارگا (۶۱) علی هادی آل بلیهی (۷۲) از الهلال

 

شرح گل:

الهلال ۱ - پرسپولیس ۰ ( سالم الدوساری ۲۷): سالم الدوساری در سمت چپ، پشت محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد و پس از یک حرکت در عرض با شوتی غیرقابل مهار دروازه لک را هدف گرفته و گل اول تیمش را به ثمر رساند.

الهلال ۲ - پرسپولیس ۰ (بافتیمبی گومیس ۵۰): ماتیوس پریرا از سمت چپ وارد محوطه جریمه پرسپولیس شد و با پاس در عرضی خطرناک توپ را به گومیس رساند که در دهانه دروازه منتظر بود. مهاجم فرانسوی الهلال کار سختی برای گل کل توپ نداشت و نتیجه را دو بر صفر کرد.

الهلال ۳ - پرسپولیس ۰ (بافتیمبی گومیس ۵۰): پریرا روی یک همکاری سریع و بی نقص با الدوساری با لک تک به تک شد. روی پاس هوشمندانه این بازیکن به گومیس، گل سوم الهلال به ثمر رسید.

لحظات حساس:

دقیقه ۳: ارسال خطرناک پریرا از روی ضربه آزاد را حامد لک به خوبی با مشت از مقابل دروازه پرسپولیس دور کرد.

دقیقه ۷: حرکت در عرض و شوت زمینی الدوساری از پشت محوطه جریمه بعد از اصابت به پای بازیکن پرسپولیس به تیرک دروازه برخورد کرده و راهی کرنر شد.

دقیقه ۸: سالم که روی ارسال کرنر از سمت راست در تیر مخالف جایگیری کرده بود، ارسال بلند هم تیمی اش را کنترل کرده و ضربه خطرناکی را روانه دروازه لک کرد. ضربه او اما از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۱: گومیس در داخل محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد و در حالی که می رفت با یک چرخش زیبا دروازه را باز کند با سد محکم فاز دفاعی پرسپولیس متشکل از لک و مدافعان این تیم مواجه شد.

دقیقه ۱۲: روی ارسال خطرناک بازیکن الهلال از سمت راست، گومیس با جایگیری خوب می رفت دروازه را باز کند اما فرشاد فرجی با تکلی عالی دروازه را نجات داد تا توپ به مهاجم حریف نرسد.

دقیقه ۱۹: پرتاب اوت بلند وحید امیری با ضربه سر خطرناک رضا اسدی همراه بود؛ این ضربه را دروازه بان الهلال با نوک انگشتانش راهی کرنر کرد.

دقیقه ۳۴: پریرا روی اشتباه بازیکنان پرسپولیس در میانه های میدان صاحب توپ شد و بعد از پیمودن یک مسیر نسبتا طولانی با ضربه ای نه چندان دقیقه دروازه را هدف گرفت؛ این ضربه با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه ۳۵: عیسی آل کثیر از سمت راست وارد محوطه جریمه الهلال شد و در شرایطی که زاویه شوت ایده آلی نداشت با تمام توان به توپ ضربه زد، عبدالله المعیوف این ضربه را به خوبی مهار کرد.

دقیقه ۳۷: شوت زیبای پریرا از روی ضربه آزاد بعد از برخورد به سعید آقایی به طرز خطرناکی از بالای دروازه راهی کرنر شد.

دقیقه ۴۹: عیسی آل کثیر با یک چرخش زیبا از پشت محوطه جریمه یک شوت خطرناک را راهی دروازه الهلال کرد؛ این ضربه از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۵۵:  سالم الدوساری روی یک پاس در عمق زیبا با حامد لک تک به تک شد و پس از دریبل او از زاویه بسته اقدام به شوت زدن کرد؛ شوت او راهی به دروازه نداشت و به بیرون رفت.

دقیقه ۶۷: شوت والی سالم روی یک ارسال از سمت چپ را حامل لک با عکس العملی بسیار زیبا مهار کرد.

دقیقه ۶۸: شوت  گومیس در داخل محوطه جریمه در حالی که می رفت به طرز خطرناکی دروازه لک را تهدید کند، با برخورد به جلال حسینی بلوکه شد.

دقیقه ۷۶: شوت روی پای خطرناک ماتیوس پریرا از پشت محوطه جریمه در حالی که واکنش لک را به همراه داشت، از کنار دروازه زوزه کشان راهی اوت شد.

دقیقه ۷۹: شوت زمینی مارگا از سمت راست محوطه جریمه را حامد لک در اختیار گرفت.

حاشیه:

* در حضور حدود ۳۰ هزار نفر تماشاگر حاضر در ورزشگاه که به شدت در حال تشویق تیم الهلال عربستان هستند بازی دو تیم شروع شد.

*یحیی گل محمدی، سرمربی تیم پرسپولیس ثانیه هایی پیش از شروع بازی به سمت ژاردیم، سرمربی حریف رفته و با او به خوش و بش پرداخت.

*برخلاف سرمربی الهلال که ماسک به صورت دارد، گل محمدی بدون ماسک در کنار زمین مشغول هدایت شاگردانش است.

*هواداران الهلال کل ورزشگاه را به رنگ لباس های این تیم در آورده اند.

*برخورد توپ به سینه اسدی با اعتراض شدید الهلالی ها همراه بود که معتقد به خطای هند مدافع پرسپولیس بودند؛ داور از VAR در این صحنه کمک خواست که برخلاف عقیده عربستانی ها، حرکت یاد شده را پنالتی تشخیص نداد.

*کارت قرمز داور بعد از جریمه اسدی با کارت زرد روی زمین افتاد که محمد ابراهمی کانو آن را برداشته و به داور ژاپنی برگرداند.

*اسدی دقایقی پس از دریافت کارت زرد با یک خطای بی مورد در میانه میدان، سد راه بازیکن حریف شد که با تذکر داور همراه بود.

*سالم پس از به ثمر رساندن گل اول الهلال، با یک حرکت آکروباتیک شادی خود را انجام داد.

*سیامک نعمتی بعد از پاسکاری خطرناکی که با حامد لک داشت درگیری لفظی نسبتا شدید با هم تیمی خود انجام داده و به او توپید.

*داور بازی با توجه به اعتراضات شدید یحیی گل محمدی به سمت او رفته و سرمربی عصبانی پرسپولیس را دعوت به آرامش کرد. با میانجی گری پیروانی، سرمربی سرخ پوشان به نیمکت برگشته و به مشاجره با داور خاتمه داد.

*محمد شریفی کمتر از دو دقیقه پس از حضور در زمین و در حالی که هنوز پایش به توپ نخورده بود با خطای شدید روی بازیکن حریف کارت زرد گرفت.

منبع: ورزش سه

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...