|
کدخبر: 125597

شهریه دانشگاه آزاد افزایش می‌یابد؟

رئیس دانشگاه آزاد به بیان توضیحاتی درباره مدل جدید این دانشگاه برای کاهش شهریه در سال تحصیلی جدید پرداخت.

فرهنگ شهریه دانشگاه آزاد افزایش می‌یابد؟

محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درباره جزییات افزایش یا کاهش شهریه در دانشگاه آزاد بیان کرد: بر اساس مدل جدید محاسبه شهریه در دانشگاه آزاد که برای سال تحصیلی جدید اعمال می‌شود در شهریه ثابت که ۴۰ درصد کل شهریه ترم یک دانشجو را تشکیل می‌دهد هیچ افزایشی نخواهیم داشت و افزایش شهریه تا ۲۰ درصد هم مربوط به شهریه متغیر بوده که بسته به نوع رشته و واحد دانشگاهی اعمال می‌شود.

او اضافه کرد: در این شیوه جدید شهریه با توجه به سطح واحد‌های دانشگاهی متفاوت است؛ بر این اساس شهریه در هر واحد با توجه به ضعف و قوت آن‌ آن مجموعه تعیین می‌شود.

طهرانچی در ادامه بیان کرد: با طرح جدیدی که در دانشگاه آزاد ایجاد شده است شاید رشته‌ای در محلی پر مخاطب شهریه‌اش افزوده شود، ولی در کنار آن از شهریه ده‌ها رشته دیگر کاسته شده است.

او افزود: با یک مدل احتساب شهریه بر اساس عرضه و تقاضا، مدل جدیدی را تنظیم کرده‌ایم که کمک می‌کند شهریه‌های ثابت واقعی شود.

رئیس دانشگاه آزاد در ادامه بیان کرد: سیستم جدید تعیین شهریه شرایطی را فراهم کرده است که فرد بتواند رشته‌ای پر مخاطب را در یک واحد با امکانات انتخاب کند و در جایی حاشیه همان شهر انتخاب همان رشته هزینه پایین تری داشته باشد. کاری که بر اساس این مدل جدید انجام داده‌ایم این است که برای دانشجویان مدل‌های مختلفی را ارائه داده‌ایم به نحوی که حتی برای یک رشته در واحد‌های مختلف روش‌های متفاوتی از پرداخت شهریه را در نظر گرفتیم.

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر