|
کدخبر: 153432

اتصال دریای خزر به خلیج‌ فارس در بهار ۱۴۰۰

نوبخت گفت: در قسمت ۷ که منتهی به بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی می‌شود، یک پل به طول ۲۶۰ متر طراحی که عملیات ساخت آن آغاز شده است.

راه و مسکن اتصال دریای خزر به خلیج‌ فارس در بهار ۱۴۰۰

دکتر نوبخت معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه به همراه سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی، استاندار گیلان و مدیران دستگاه‌های اجرایی از پروژه ملی راه آهن رشت به بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی بازدید به عمل آورد.

نوبخت با اشاره به اهمیت اجرای این طرح ملی بیان کرد: درحال‌حاضر این پروژه در دو قطعه ۶ و ۷ در حال تکمیل است پروژه قطعه ۶ تقریباً به مرحله نهایی رسیده که حتی بخشی از آن ریل‌گذاری شده است.

وی در ادامه افزود: در قسمت ۷ که منتهی به بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی می‌شود، یک پل به طول ۲۶۰ متر طراحی که عملیات ساخت آن آغاز شده و این پل باید از روی بزرگراه رشت انزلی عبور کند و با توجه به اهمیت این پروژه گروه‌های فنی و اجرایی با سرعت در حال تکمیل و اجرای این پل هستند.

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به زمان بهره‌برداری و تکمیل راه آهن سراسری رشت به بندرکاسپین اشاره کرد: در تلاشیم با یاری پروردگار در بهار سال آینده و قبل از اتمام دوره خدمت دولت دوازدهم این افتخار نصیبمان شود که بتوانیم قطعه قزوین-رشت را به بندر کاسپین وصل کنیم و با تکمیل این مسیر در واقع بتوانیم خلیج‌فارس را به دریای خزر در بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی متصل کنیم.

 دکتر نوبخت با تقدیر از سازمان منطقه آزاد انزلی جهت تامین مالی بخشی از این پروژه بزرگ خاطرنشان کرد: اتصال راه آهن سراسری به این بندر مهم موجب افزایش سهم کشورمان در حوزه ترانزیت بار‌های فراوانی که از کشور‌های شمالی ایران به سمت خلیج‌فارس باید انتقال داده بشه خواهد شد.

 

منبع: اقتصاد ۲۴
  • ناشناس ارسالی در

    بهتر نیست اول به فکر تامین دارو ، واکسن ، روغن ، تخم مرغ ، مرغ ودیگر اقلام حیاتی مردم باشیم ؟

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...