|
کدخبر: 165075

وضعیتی عجیب در قیمت گذاری خودرو

نجفی منش در خصوص راهکار‌های کاهش قیمت خودرو توضیحاتی داد.

خودرو وضعیتی عجیب در قیمت گذاری خودرو

محمدرضا نجفی منش رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با اشاره به راهکارهای کاهش قیمت خودرو، گفت: اکنون نیاز است تا کارخانه های خودرو ساز تولید کند تا زیان نبینند، با توجه به اینکه عمده افزایش قیمت بر اساس نهاده های تولید تعیین می شود که این نهاده ها عبارت است از فولاد، آلومینیوم، پتروشیمی و... که قیمت آنها در حال حاضر به عرش رسیده است و کسی جلودار آن نیست.

او بیان کرد: امسال دستمزد کارگران ۴۰ درصد اضافه شده است و زمانی که اعمال شود حدود ۴۷ درصد می شود، از طرفی نرخ ارز هم افزایش یافته و از ۱۱ هزار تومان به ۲۵ هزار تومان رسیده است.حال سوالی که پیش می آید این است که چطور می شود قیمت نهاده های تولید و حقوق گمرکی افزایش قیمت داشته باشند در مقابل توقع کاهش قیمت خودرو را داشته باشیم؟

این مقام مسئول ادامه داد: ترامپ تمام تلاش خود را کرد که صنعت خودرو کشور را از پا بی اندازد، اما نتوانست. اکنون با توجه به فشار تحریم ها مجبور به افزایش قیمت خودرو هستیم تا بازار آرام شود اما در مقابل حجم نقدینگی افسارگسیخته افزایش پیدا می کند.

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی تشریح کرد: در اوایل دولت حجم نقدینگی ۴۵ هزار میلیارد تومان بود که اکنون به ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان رسیده است، یعنی حجم نقدینگی ۸ برابر شده است، اما آیا تولید ۷ برابر شده است؟ مقصر اصلی افزایش قیمت بانک مرکزی است که حجم نقدینگی را افزایش داده است.

این مقام مسئول بیان کرد: در حال حاضر روزانه ۲ هزار و ۳۰۰ تومان به حجم نقدینگی اضافه می شود. امسال، سال رفع موانع تولید نامگذاری شده و در حال حاضر بزرگترین مانع قیمت گذاری دستوری است و باید این مانع بزرگ از سر راه اقتصاد برداشته شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
  • عباس ارسالی در

    شما که حالیت نیست حرف نزن داداشم اولا قی مت خودرو فروزدین سال گذشته چند بود؟؟فرور دین دوسال قبل چند بود؟؟؟ یا بگم فروردین ۹۷ چقدر بود؟؟؟ خب حقوق سالیانه کارگران ا ز ۱۶ میلیون رسیده به ۴۵ میلیون افزایش ۳ برابری این رو داشته باش، قیمت خودرو پارس ال ۳ بار و سال ۹۸ دوبار افزایش داشت درجا یی که کارگران سالی یکبار اونم فقط درصدی افزایش دارند قیمت پارسال پارس تیوفایو فر وردینش ۶۹ تومن بود امروز ۱۳۰ تومن حقوق پ ارسالم ۳ تومن بود چرا نشد ۶ تومن ؟؟ دلار رفت بالا چند بار رسید به ۳۷ تومن اومد ب ه ۲۴ هزار تومن چرا خودرو هم ارزان نکردید گفتید شرکت تو زیانه ؟ همینم از سر شرکتت ون زیاده حیف پول بره پای خودروهای بی کیف یتتون ضرر شمارو مردم نباید بدن مردم خودش ونم دارند ضرر میکنند برید یغه روحانی رو بگیرید به ما چه شما نجفی منش گمونم بازار داغ کن خودرو سازایی چون یک حرفت رو عقل و منطق نیست برای جیب خودت حرف میزنی که د وهزاری ام ارزش نداره واسه خودت نگه دار ق ربونت

  • تبت ارسالی در

    تف نده. چرت و پرت نگو. پارسال چند بار افزایش قیمت رو تجربه کردین؟ چند باز دم از حقوق کارگرت زدی؟ هر سه ماه یه بار حقوق کارگرت رو اضاف کردی با هر افزایش قیمت ماشین؟؟؟؟حالا برا خودت تف میدی.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...