|
کدخبر: 190099

پیش‌بینی جذاب از بورس فردا

در هفته‌های گذشته نمادهای شاخص‌ساز به روند متعادل بازار سرمایه کمک کردند اما به عقیده کارشناسان بازار سرمایه به دلیل نبود نقدینگی روند بازار در حال حاضر فقط متعادل شده است و تغییری در آن دیده نمی‌شود زیرا همچنان نیمی از بازار در صف فروش قفل هستند. پیش‌بینی کارشناسان از روند روزهای آینده بازار به چه صورت است؟

بورس پیش‌بینی جذاب از بورس فردا

بازار سهام در هفته جاری با روند متعادلی پیش رفت و در روزهای گذشته شاخص کل بورس به کانال یک میلیون و ۳۶۰ هزار واحد وارد شد.

بازار سهام این روزها با شکسته شدن قفل صف‌های فروش برخی از نمادهای کوچک بازار مواجه شده و شاخص کل هم‌وزن هم همسو با روند کلی بازار تحرکات مثبتی را ثبت کرده است.

کارشناسان بازار سهام این روزها توجه بیشتری را نسبت به گروه فلزات اساسی و سیمانی نشان داده‌اند. این افراد معتقدند با دخالت‌های دولت در نرخ‌گذاری و قطعی‌های برق مانع از سرعت گرفتن تحرکات مثبت این گروه‌ها شده‌اند. اما با این وجود برآیند کلی از این گروه‌ها به دلیل برخورداری از وضعیت بنیادی مناسب، مثبت است.

علی صادقین، کارشناس بازار سرمایه درباره پیش‌بینی روند گروه فلزات اساسی بگفت: چشم‌انداز و برآینده کلی از گروه فلزات و کانی‌ها با توجه به روند افزایشی نرخ ارز و تحولات بازارهای جهانی مثبت است. در صورتی که از بحران فعلی عبور کنیم اتفاقات مثبتی در این گروه رخ می‎‌دهد.

در گروه نفتی و پتروشیمی سرمایه‌گذاری کنیم؟

از دیگر نمادهایی که امید به سودآوری آن‌ها در بازار زیاد شده است، گروه نفتی و پتروشیمی است این دو گروه با وجود آنکه در شرایط تحریمی به سر می‌بریم و شرایط سختی را برای فروش نفت می‌گذرانیم اما به دلیل گزارشات فروش دیگر محصولات نفتی و افزایش نرخ‌های زنجیره محصولات پتروشیمی توانسته‌اند روند خوبی را داشته باشند.

ابراهیم سماوی، کارشناس بازار سرمایه هم درباره روند این گروه‌ها در آینده گفت: گروه پالایشی اگر نرخ‌های اعلامی خود را به صورت شفاف در گزارش‌ها منتشر کنند و گزارشاتی شفاف را ارائه دهند می‌توانند سهم‌های جذابی برای سرمایه‌گذاری باشند.

پیش بورس در روزهای آینده

در هفته‌های گذشته نمادهای شاخص‌ساز به روند متعادل بازار سرمایه کمک کردند اما به عقیده کارشناسان بازار سرمایه به دلیل نبود نقدینگی روند بازار در حال حاضر فقط متعادل شده است و تغییری در آن دیده نمی‌شود زیرا همچنان نیمی از بازار در صف فروش قفل هستند.

درباره پیش‌بینی روزهای آینده بازار سهام، علی ضیاچی، کارشناس بازار سرمایه گفت: نمی‌توانیم بگوییم بازار امروز با فردا چه تفاوتی دارد و یا کدام گروه‌ها ظرفیت بهتری را برای سرمایه‌گذاری دارند در حال حاضر نقدینگی بین گروه‌های مختلف در چرخش است. بنابراین تنها با دیدی میان مدت به بازار می‌توانیم در آن سرمایه‌گذاری کنیم. اما برآینده کلی از بازار نشان می‌دهد یک روند آرام و مبتنی بر تحلیل را داشته باشیم.

همچنین فردین آقا بزرگی هم درخصوص پیش‌بینی بازار سهام معتقد است: برآیند کلی از بازار سهام در این روزها، تعادل نسبی همراه با ابهامات است. در کل انتظار می‌رود رشد شارپی را تا پایان سال نداشته باشیم و حداکثر بازدهی بورس ۴۰ تا ۵۰ درصد باشد.

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...