|
کدخبر: 133293

چرا بورس امروز سقوط کرد؟

با شروع معاملات امروز بازار سهام هم‌زمان با روند نزولی قیمت دلار شاخص کل نیز به دلیل عرضه در کلیت بازار بیش از ۱/۵ درصد افت کرد.

بورس چرا بورس امروز سقوط کرد؟

در جریان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل با افت ۱.۵ درصدی به یک میلیون و ۲۴۰ هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن نیز بیش از نیم درصد ریزش کرد.

ارزش معاملات بازار سهام افت چشم‌گیری داشته است و امروز بعد از گذشت یک ساعت و نیم از معاملات بازار سهام ارزش معاملات به مقدار اندک ۱۸۰۰ میلیارد تومان رسیده بود و چنین رقم اندکی یکی از بی‌سابقه‌ترین ارقام در مدت اخیر بوده است.

در حالی که پیش‌بینی می‌شد با ریزش قیمت ارز نمادهای بانکی و خودرویی مورد توجه بازار سهام قرار گیرند اما بعد از روند مثبت برخی از نمادهای این گروها در جریان معاملات دیروز بازار سهام امروز به دلیل فشار عرضه و جو هیجانی بازار این نمادها نیز روند نزولی پیدا کردند.

به نظر می‌رسد توجه بازار سهام عوض شده و صنایع برتر بورس امروز نمادهای دارویی بودند.

نمادهای کساوه، سصفها، تیپیکو، فپنتا، دامین، خزر و شدوص بیشترین تاثیر مثبت بر افزایش ارزش بازار را داشته است همچنین نمادهای فملی، کگل، خودرو، وبملت، فولاد، پارس و شتران نمادهایی هستند که بیشترین تاثیر بر کاهش ارزش شاخص کل را داشته‌اند.

طبق پیش‌بینی کارشناسان شاخص کل بازار سهام بعد بیش یک میلیون و ۱۵۰ هزار واحد تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد نوسان خواهد داشت تا زمانی که روند سهم‌های دلاری به تعادل برسد.

همچنین در جریان معاملات امروز بازار سهام نماد غپینو به دلیل افشای اطلاعات بااهمیت گروه الف متوقف گردید و گروه کاشی و سرامیک نیز مانند دیروز روندی مثببت داشت.

منبع: تجارت نیوز
 • شهرزادترنج ارسالی در

  این سهم های دلاری خیلی جالب عمل میکنند و قتی دلار افزایش پیدامیکنند ریزش پیدامیکن ند وقتی دلار کاهش هم پیدامیکنند باز ریزش پیدا میکنند واین از ویژگیهای مملکت ماست .

  • محمدمهدی بهرامی ارسالی در

   از خدا میخوام همه سر کردهای این بازی را بهسزای اعمالشون برسونه🤲🤲🤲🤲🤲🤲

 • عباس شهریاری ارسالی در

  خدا لعنت کنه اونایی را که با بازی بورس ج یب مردم ا خالی میکنن اکثر سهام هایی که الان منفی می‌خرند نسبت به سال قبل قیمت ک متری دارن ولی بازم میان پایین

 • ناشناس ارسالی در

  چهار ماهه سقوط میکنه اونوقت تیتیر میزنین چرا امروز سقوط کرد بورس...واقعا......

 • ناشناس ارسالی در

  حرومزاده ای که تیتر زدی چرا امروز بورس س قوط کرد...سه ماهه سقوط میکنه بعد طوری تی تر میزنین که مثلا تا حالا صعودی بود امرو ز سقوط کرد...بیشرفی تا چقد آخه

ارسال نظر