|

بخوانید :

کدخبر: 267057

شوک به قیمت دلار و سکه

قیمت دلار و سکه در بازار امروز ۱۱ تیر ماه مانند دو روز قبل افزایش را تجربه کرد.

بانک و بیمه شوک به قیمت دلار و سکه

 بازار ارز تهران در شروع معاملات امروز شنبه ۱۱ تیر ماه به مسیر افزایشی روز پنجشنبه گذشته ادامه داد. نرخ دلار امروز به نیمه کانال جدید رسید.

چالش ۲۰ ساله در بازار دلار

معامله گران دلار می گویند پرونده هسته ای که از زمان خاتمی باز شده در دولت رئیسی با چالش های جدید همراه شده است .این دسته از معامله گران معتقدند در این ۲۰ سال دولت های خاتمی، احمدی نژاد، روحانی و رئیسی مهمترین شعارشان به سرانجام رساندن این پرونده بوده است اما این پرونده همچنان حل نشده است.

در این  ۲۰ سال دیپلمات های  ایرانی برای مذاکرات هسته ای به بسیاری از شهرهای جهان سفر کرده اند و از نیویورک و پاریس تا بروکسل، ژنو ،استانبول، مسکو، آلماتی، وین و حال به دوحه رسیده اند.

 مذاکرات دو روزه دوحه هم هفته گذشته با شکست همراه شد. بنابراین با افزایش قیمت دلار امروز می توان حدس زد  که معامله گران نسبت به این مذاکرات خوشبین نیستند.

 سیدمحمد مرندی، مشاور تیم مذاکره کننده هسته‌ای گفت: مذاکره کنندگان ما در این دور از مذاکرات، درباره تضمین ها، راستی آزمایی و برچیده شدن تحریم ها مذاکره کردند و امتیازات خوبی را به دست آوردند که این باعث استعفای دو تن از اعضای تیم مذاکره کننده آمریکا شد. ولی همچنان یکسری مسائل باقی مانده که اگر حل نشوند، می توانند اجرای برجام را برای ایران با چالش های جدی مواجه کنند.

 شوک به قیمت دلار از بازار هرات

البته عده ای از  معامله گران به شوک دلار هرات به دلار تهران اشاره می کردند. قیمت دلار هرات امروز  نزدیک به ۹۰۰ تومان بالا رفت و وارد کانال جدید شد. نرخ دلار هرات ظهر امروز به سمت محدوده مقاومتی جدید خیز برداشت .

نوسان کم قیمت دلار رسمی

امروز هم مانند روزهای گذشته اگرچه در بازار آزاد نرخ ها به پرواز در آمده بود اما در بازار رسمی قیمت دلار کم نوسان بود. قیمت دلار صرافی ملی امروز با ۲۷ هزار و ۷۳۹ تومان روانه بازار شد و قبل از ظهر بر روی ۲۷ هزار و ۷۲۳  تومان قرار گرفت. دلار صرافی در نیمه ظهر امروز با ۲۷ هزار و ۷۲۷ تومان معامله شد که نسبت به دو روز قبل ثابت بود.

در بازار متشکل ارزی هم نرخ دلار در ابتدای معاملات امروز ۲۷ هزار و ۶۰۰ تومان بود و در نیمه روز به قیمت به ۲۷ هزار و ۵۹۰ تومان به فروش رسید.

نفوذ قیمت سکه به محدوده ۱۵ میلیون و ۸۰۰

قیمت اونس طلا روز گذشته  تقریبا ۸ دلار پایین آمد و بر روی ۱۸۰۴ دلار ایستاد. این فلز گران بهای جهانی در بازار امروز به ۱۸۱۳ دلار رسید.

در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا ۱۸ عیار ظهر امروز اصلاح شد. این فلز زرد رنگ داخلی امروز ۱۱ هزار و ۱۰۰ تومان پایین تر از  ۲ روز پیش معامله شد و به قیمت ۱ میلیون و ۴۲۸ هزار و ۸۰۰ تومان به فروش رسید.

روند افزایشی قیمت سکه هم که روز پنجشنبه آغاز شده در بازار امروز هم ادامه پیدا کرد. سکه بازان که در انتظار افزایش قیمت دلار بودند، امروز با رشد دلار در موقعیت خرید قرار گرفتند. سکه امروز به مقاومت جدید ۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نفوذ کرد. حباب سکه با قیمت یاد شده در محدوده ۱۳ درصد بود و فاصله ارزش ذاتی سکه با قیمت نقدی آن در بازار بیش از ۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بود.

منبع: اقتصادنیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...