|
کدخبر: 115157

توضیحات همتی درباره دلار ۲۴ هزار تومانی!

رئیس بانک مرکزی با غیر واقعی خواندن قیمت ۲۴ هزار تومانی برای دلار، گفت: سال ۹۷ التهابات بازار را مدیریت کردیم و من همان آدم سال ۹۷ هستم؛ تا آبان شرایط مناسب بود اما دو، سه اتفاق بازار را بر هم زد.

بانک و بیمه توضیحات همتی درباره دلار ۲۴ هزار تومانی!

«عبدالناصر همتی» رئیس کل بانک مرکزی امشب در برنامه بدون تعارف خبر ۲۰: ۳۰ شبکه دو همزمان با سالگرد تاسیس بانک مرکزی توضیحاتی را درباره نوسانات بازار ارز ارائه کرد.

وی گفت: نرخ ۲۴ هزار تومان برای دلار واقعی نیست و همین امروز و فردا قیمت دلار را پایین می‌اوریم تا به مردم نشان بدهیم که دولت به دنبال افزایش نرخ دلار برای پوشش کسری بودجه نیست.

ریشه یابی افزایش نرخ دلار

رئیس کل بانک مرکزی، به دلایل رشد قیمت دلار اشاره کرد و گفت: در سال ۹۷ اوضاع مدیریت شد اما حوادث آبان و شیوع بیماری کرونا را در این رابطه موثر دانست و تصریح کرد: این دو اتفاق کار دست سیستم تجاری کشور داد و نتوانستیم درآمد ارزی داشته باشیم. در ادامه به دلیل کرونا مرزها بسته شد و تجار با مشکلات اساسی روبرو شدند.

همتی تاکید کرد: در مدتی که شاهد نوسان بازار ارز هستیم اقدامات زیادی انجام شده که در روزهای آینده نتایج آنرا مشاهده می کنیم. به مردم می‌گویم که نرخ ارز این چیزی که می‌بینید نیست و ارز ۲۴ هزار تومانی واقعی نیست.

وی گفت: برخی‌ برای دریافت ارز خارج از نوبت، دریافت وام سهل الوصول با ما بسیار کلنجار رفتند در حالی که تمام تلاش ما برای کاهش نرخ ارز است، اما این مهم تنها به دست بانک مرکزی عملیاتی نمی‌شود.

رئیس کل بانک مرکزی به کمک رسانی قوه قضائیه و نهادهای نظارتی برای کاهش نرخ ارز اشاره کرد و گفت: افرادی با نرخ های خارج از ایران، قصد برهم زدن بازار ارز را دارند و دستگاه های نظارتی قول داده اند که با اخلالگران بازار ارز برخورد جدی کنند و در این رابطه نیز اقداماتی جدی انجام شده است.

همتی تصریح کرد: ارزی که دولت فروخته و به بانک مرکزی تحویل می دهد با نرخ ۴۲۰۰ تومان است. این که می گویند دولت نرخ را گران می کند تا درآمد کسب کند، اصلا ممکن نیست و واقعیت ندارد.

وی بیان کرد: ۲۵۰ نفر صادر کننده متخلف داشتیم که به قوه قضائیه معرفی شدند؛ این افراد تولید کننده نبودند و حتی یک دلار هم بازنگردانده بودند و بارها به مدیران بانکی تاکید کرده ام که برای وام های خُرد سختگیری نکنند.

آخرین خبرها از حذف صفر از پول ملی

رئیس کل بانک مرکزی در ادامه در خصوص آخرین اقدامات انجام شده درباره حذف چهار صفر از پول ملی نیز گفت: بحث حذف چهار صفر از پول ملی در مجلس نهایی شده و چاپ اسکناس را با ۴ صفر کمرنگ تر ادامه می دهیم.

وی چک پول صد هزار تومانی که به تازگی منتشر شده و چهار صفر آن کمرنگ بود را نیز به دوربین نشان داد.

همتی با تاکید بر عملگرایی در بخش اقتصادی ادامه داد: به نوسانات ارزی کوتاه مدت توجه نکنید برنامه های بلند مدت ثبات ایجاد می کند.

 

 • ایرانی ارسالی در

  شتر درخواب بیند پنبه دانه
  خواب دیدی خیر باشه
  جنسش خوب بوده
  سنار بده اش به همین خیال باش
  دیگه چی بگم که نگم بهتره اره

 • ناشناس ارسالی در

  خدا به دادمان برسه
  وقتی بالا میره میگه دشمنان درمنطقه
  دلارهایمان را میخرن بالا میره
  الان که داره پایین میاد حتما دشمنان
  درمنطقه میارن میفروشن پایین میاد
  برادر دست از این کارها وحرفات بردار
  تزریق نمیکنی خود به خود دربازار کم میشه بالا میره زیر آبی توسط عوامل به مردم درقیمت بالا میفروشی
  الان که کارخودتو کردی بردی بالا تزریق زیاد میکنی در تلویزیون صحبتهای کاهش دهنده میزنی همونها را مردم به ضرر میارن میفروشن واقعا متاسفم
  هرروز داری بورس سبز میکنی کی وقتش برسه آنجا چه بر سر سرمایه های مردم بیاد
  چنین نوسانهایی هیچ کجای دنیا وجود نداره مردم باید عاقل باشن از بازار بورس وطلا وارز دور باشن
  با سرمایه هاتون یک شغل بدون استرس عالی راه بندازین نان حلال زندگی آرام داشته باشین
  پول وعمرتان را در مشاغل استرس دار
  ازدست ندهید
  از استرس انواع امراض به انسان روی میاره قلبی کبدی مغزی چشمی ووو
  سودی که بااسترس ومتضرر شدن همنوعت بدست میاد برکت وارزشی نداره
  توبورس یکی ضرر نکنه دیگری سود نمیکنه پس این شغل نیست یک نوع قماره
  راه صحیح بورس اینکه از آیدات آن شرکت وکارخانه بهرمند بشی که حساب کتابی نیست بدانید

 • حسین احمدی ارسالی در

  یک نفر هست که زیر لحافش 2000میلیارد دلار دارد که برای 50سال بسه از اون بگیری و همه میشناسندش

 • سلام ارسالی در

  بابا سیاست و برنامه اقتصادی ندارن باز دلار رفت بالا علی برکت الله

 • امیر محجوب ارسالی در

  درود بر آیت ا... ریسی سید بزرگوار ومجری عدالت به نفع مردم ایران اسلامی ومبارز با دزدان دلالان فرصت طلب زالو صفت ددر دستگاه های دولتی وبخش خصوصی. خداقوت آیت ا... ریسی نگاه مردم مستضعف ایران به آن سیدبزرگوارهست. وضعیت نرخ نجومی خودرو مسکن ارز طلا وکالاهای ضروری مردم ودارو ودرمان مردم لبنیات گوشت ازدواج اشتغال بچه آوری جوانان وتحصیلکردگان زنانن سرپرست خانوار زنان خانه دار بازنشستگان شریف کارگران وکارمندان وکسبه محترم و...بسیار اسفناک هست لعنت بر قشر زالو صفت مرفه هان بی درد ثروتمند که از هیچ به همچی رسیده اند البته توسط کارچاق کن های رانتی بخش دولتی وخصوصی و...

 • ناشناس ارسالی در

  لطفا زر نزن

ارسال نظر