|
کدخبر: 283621

آلمان دیگر مشتری نفت روسیه نیست

آلمان همان طور که پیش‌تر وعده داده بود، از اول ژانویه، واردات نفت روسیه از طریق خط لوله را متوقف کرد.

انرژی آلمان دیگر مشتری نفت روسیه نیست

این اقدام آلمان با وجود معافیت واردات نفت روسیه از طریق خط لوله از تحریم‌های اتحادیه اروپا انجام شد. تحریم‌های اتحادیه اروپا که از پنجم دسامبر اجرایی شدند، واردات نفت روسیه که از طریق دریا حمل می‌شود را ممنوع کرد اما کشورهای عضو این بلوک که در خشکی محصور هستند، اجازه یافتند از طریق خط لوله به واردات نفت روسیه ادامه دهند.

با این حال، آلمان و لهستان اعلام کردند واردات نفت روسیه از طریق خط لوله دروژبا را از اول ژانویه متوقف خواهند کرد.

توقف واردات نفت از طریق خط لوله، به فعالیت پالایشگاه‌ها در شودت، در ایالت براندنبورگ، لوینا و ساکسونی آنهالت که سوخت شرق آلمان را تامین می‌کند، تاثیر خواهد گذاشت.

طبق گزارش خبرگزاری دی‌پی‌ای، دولت آلمان اعلام کرده است خوراک جایگزین برای این پالایشگاه‌ها تامین شده است.

دولت آلمان، دارایی‌های غول نفتی روس‌نفت را در سپتامبر مصادره کرد و کنترل پالایشگاه شودت را به رگولاتور بازار انرژی کشور سپرد. شودت چهارمین پالایشگاه بزرگ در آلمان است که ۵۴ درصد آن متعلق به شرکت دولتی روس‌نفت است. این پالایشگاه که ۹۰ درصد از سوخت برلین را تامین می‌کند، نفت مورد نیازش را از خط لوله دروژبا دریافت می‌کرد.

روسیه به نوبه خود مدعی است که از آلمان و لهستان، سفارش خرید نفت خام دریافت کرده است. نیکلای توکارف، مدیرعامل اپراتور خط لوله ترانس‌نفت روسیه ماه گذشته به رسانه‌های روسی گفته بود: این شرکت، درخواست خرید نفت خام از آلمان و لهستان دریافت کرده است.

بر اساس گزارش اویل پرایس، الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه هفته گذشته گفته بود یافتن منابع جایگزین برای نفت و فرآورده‌های نفتی روسیه پس از اجرای کامل تحریم‌های نفتی اتحادیه اروپا، برای این بلوک دشوار خواهد بود.

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها