|
کدخبر: 169638

فاجعه جدید برای ایران در ۱۴۰۰

یک کارشناس محیط زیست گفت: کمبود بارش‌ها و بررسی میزان بارندگی‌ها در سال‌های اخیر نشان می‌دهد که کشورمان در آستانه رو به رو شدن با خشکسالی است.

انرژی فاجعه جدید برای ایران در ۱۴۰۰

یک کارشناس محیط زیست گفت: کمبود بارش‌ها و بررسی میزان بارندگی‌ها در سال‌های اخیر نشان می‌دهد که کشورمان در آستانه رو به رو شدن با خشکسالی است.زهرا ناهیدی کارشناس محیط زیست   با اشاره به کمبود بارش‌ها در ایران، اظهار کرد: متاسفانه با بررسی آمار بارش‌ها در سال‌های اخیر می‌توان به این نتیجه رسید که ایران در آستانه رو به رو شدن با خشکسالی است و اگر این روند ادامه پیدا کند، در آینده نزدیک با این بحران رو به رو خواهیم شد.

او با اشاره به اینکه در آغاز فصل بهار در فروردین ماه میزان بارش‌ها به شدت کاهش یافته است، تصریح کرد: این خشکسالی در نواحی جنوب فارس، هرمزگان، بوشهر و سیستان و بلوچستان نمود بیشتری خواهد داشت. حتی این خشکسالی باعث خواهد شد تا امسال گرد و خاک با شدت بیشتری در کشور منتشر شود.این کارشناس محیط زیست با بیان اینکه خشکسالی سبب افزایش آتش سوزی جنگل‌ها نیز خواهد شد، گفت: کم آبی شدید و کم سابقه، فاجعه‌ای است که ایران ۱۴۰۰ را تهدید می‌کند و اگر فکری برای آن نشود می‌توان گفت در کنار کرونا، فاجعه‌ای زیست محیطی در انتظار کشور است.

 

منبع: بهار نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...