|
کدخبر: 328640

اتفاقی شگفت انگیز در بازار آلت کوین ها | امروز همه چیز مشخص می شود ؟

بازار آلت‌کوین‌ها پتانسیل این را دارد که بولران بعدی را به رویدادی تاریخی تبدیل کند. اما تحقق این موضوع به حرکت قیمت بیت‌کوین در چه جهتی بستگی دارد. در حال حاضر، قیمت بیت‌کوین تحت تأثیر رویدادهای اقتصاد کلان است، به‌طوری که روز چهارشنبه داده‌های مهمی منتشر خواهند شد.

اقتصاد اتفاقی شگفت انگیز در بازار آلت کوین ها | امروز همه چیز مشخص می شود ؟

اگرچه بیت‌کوین و سایر رمزارزهای برتر در نیمه اول سال، روندی کوچک اما صعودی را تجربه کرده‌اند، اما همچنان آن صعود مورد انتظار از بسیاری از آلت‌کوین‌ها مشاهده نشده است. باید دید که داده‌های اقتصاد کلان چه تأثیری بر روند آتی بازار خواهند گذاشت.

در این مطلب نمودار بی‌ان‌بی، سولانا و ریپل را بررسی می‌کنیم و به معرفی سناریو‌های صعودی و نزولی آن‌ها می‌پردازیم.

تحلیل تکنیکال قیمت بی‌ان‌بی ‌

قیمت بی‌ان‌بی ‌(BNB) از ۷۲۲ دلار در تاریخ ۶ ژوئن (۱۷ خرداد) ریجکت شد و در ۱۰ ژوئن (۲۱ خرداد) به سطح شکست صعودی ۶۳۵ دلار رسید.

نمودار-بی-ان-بی

اگر قیمت بتواند با قدرت از ۶۳۵ دلار به سمت بالا جهش کند، نشان می‌دهد که گاوها در تلاش هستند تا این سطح را به یک ‌حمایت تبدیل کنند. در این صورت، بی‌ان‌بی دوباره تلاش خواهد کرد تا خود را به مقاومت ‌۷۲۲ دلاری برساند. کلوز کندل روزانه در بالاتر از این مقاومت مسیر را برای حرکت به سمت ۷۷۵ دلار‌ باز خواهد کرد.

اما از طرفی، در حال حاضر قیمت به زیر سطح شکست صعودی سقوط کرده، قیمت بی‌ان‌بی می‌تواند تا خط روند صعودی کاهش یابد. انتظار می‌رود گاوها با تمام قوا از این سطح دفاع کنند زیرا اگر در این تلاش خود شکست بخورند، بی‌ان‌بی ممکن است به ۵۶۰ دلار و سپس ‌۵۳۶ دلار سقوط کند.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

قیمت سولانا در تاریخ ۷ ژوئن (۱۸ خرداد) به زیر سطح‌ ۱۶۲ دلار سقوط کرد و این امر نشان داد که خرس‌ها در حال تلاش برای بازگشت هستند.

نمودار-سولانا

گاوها در سه روز گذشته از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۵۷ دلار) دفاع کرده‌اند، اما نتوانستند سولانا را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۶۴ دلار) برسانند. این امر خطر شکست نزولی قیمت را به ۱۴۰ دلار افزایش می‌دهد که انتظار می‌رود به عنوان یک حمایت قدرتمند عمل کند.

اولین نشانه از قدرت گرفتن روند صعودی، شکست رو به بالای ۱۷۶ دلار و کلوز کندل روزانه در آن جا خواهد بود. اگر این اتفاق رخ دهد، گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالاتر از مقاومت ۱۸۹ دلاری برسانند و مانع بزرگ ۲۰۵ دلار را به چالش بکشند.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل

قیمت ریپل به زیر حمایت ۰.۵۶ دلار سقوط کرد، اما سطوح پایین‌تر، همانطور که از شدوی پایینی کندل‌ها دیده می‌شود، خرید خوبی را به خود جذب کردند.

نمودار-ریپل

شکست رو به پایین مثلث صعودی این الگو را باطل کرد. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۵۱ دلار) به سمت پایین شیب گرفته و RSI در منطقه منفی قرار دارد که نشان می‌دهد خرس‌ها شرایط را تحت کنترل دارند. فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت را به حمایت مهم ‌۰.۴۶ دلار کاهش دهند.

اگر ریپل یک بار دیگر از سطح حمایت ۰.۴۶ دلار به سمت بالا حرکت کند، نشان می‌دهد که گاوها به شدت از این سطح دفاع می‌کنند. شکست‌ رو به بالای میانگین‌های متحرک و کلوز کندل روزانه در بالای این محدوده نشان می‌دهد که ریپل ممکن است برای مدتی در محدوده ۰.۴۶ تا ۰.۵۷ دلار باقی بماند.

منبع: میهن بلاکچین

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها