|
کدخبر: 326444

تخمین قیمت طلا در بازار این هفته / حباب سکه افزایشی شد

در هفته سوم اردیبهشت، قیمت طلا و سکه با کاهش محدودی روبرو بود که بازدهی آن نیز کاهش یافت. تحلیلگران بازارهای مالی اهمیت رویدادهای سیاسی و قیمت اونس جهانی طلا را برای آینده بازار طلا تاثیرگذار می‌دانند. با توجه به افزایش قابل توجه قیمت طلا در بازار جهانی در روز جمعه و تعطیلی بازارهای مالی، افزایش قیمت طلا در روز شنبه پیش‌بینی می‌شود.

اقتصاد تخمین قیمت طلا در بازار این هفته / حباب سکه افزایشی شد

نوسان قیمت طلا یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که در بازار سرمایه بررسی می‌شود. قیمت طلا تحت تأثیر عوامل مختلفی نظیر وضعیت اقتصادی جهان، تقاضا و تعرضه، سیاست‌های پولی و تورم قرار دارد. این عوامل باعث می‌شوند که قیمت طلا به طور مداوم تغییر کند و به عنوان یک ملاک برای استقرار ارزش پول و استثمار، بسیار مورد توجه بازار‌های مالی باشد.

 قیمت طلا و سکه در پنج روز معاملاتی هفته اخیر با کاهش محدود قیمت در روند رنج قرار داشت. معامله‌گران ثبات قیمت دلار و عقب‌نشینی فعالان نسبت به داد و ستد در بازارهای مالی را دلیل روند رنج قیمت‌ها در بازار طلا می‌دانند.

موضوع سامانه جامع تجارت و چالش‌های پیش‌روی صنف طلا، معامله‌گران این بازار را نسبت به مبادله دل‌سرد کرده است.

حباب-سکه-و-طللا

پیش بینی بازار طلا صعودی است؟

کارشناسان اقتصادی کف قیمت هر گرم طلا را محدوده سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی می‌دانند و معتقدند احتمال برگشت طلا به منطقه سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی در هفته آتی وجود دارد. آنها شرط برگشت قیمت طلا را رخدادهای مساعد سیاسی می‌دانند.

تحلیلگران بازارهای مالی برای سکه  منطقه ۴۰ میلیون تومانی را محدوده مهم تصمیم‌گیری عنوان می‌کنند و معتقدند اگر اخبار مساعد سیاسی روانه بازارها شود سکه امامی تا محدوده ۳۷ میلیون تومانی امکان عقب‌نشینی دارد.

روز جمعه همزمان با بسته بودن بازارهای داخلی اونس جهانی طلا با افزایش نزدیک به ۲۸ دلاری به قیمت ۲۳۷۱ دلاری رسید. این موضوع در صورت بازگشایی بازارها در روز شنبه می‌تواند آرایش افزایشی به بازار طلا بدهد.

نقره در یک هفته ۳ هزار و ۳۰۰ تومان گران شد

گفتنی است اونس جهانی نقره با رشد اونس طلا در روند افزایشی قرار دارد و با رشد یک دلار و ۳۰ سنتی روی رقم ۲۸ دلار و ۶۴ سنتی در حال معامله است. هر گرم نقره ۹۹۹ روی رقم ۵۶ هزار و ۳۶۰ تومانی ایستاده است و رشد دو هزار و ۶۳۰ تومانی دارد. هر گرم نقره در بازار داخلی طی یک هفته اخیر سه هزار و ۳۰۰ تومان رشد داشته است.

قیمت سکه امامی روز پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت روی رقم ۴۱ میلیون و ۶۰۵ هزار تومانی بسته شد. قیمت سکه‌ بهار با رقم ۳۸ میلیون و ۳۹۵ هزار تومانی معامله شد.

همچنین قیمت نیم‌‌سکه با رقم ۲۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی و قیمت ربع ‌سکه روی رقم ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی بسته شد. قیمت سکه گرمی روز پنجشنبه بدون تغییر و روی رقم ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی ایستاد.

حباب سکه افزایشی شد

قیمت طلا در آخرین روز هفته کاهش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با کاهش ۴۴ هزار تومانی با رقم ۱۴ میلیون و ۷۶۶ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش ۱۰ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۳۶۳ هزار تومان معامله شد.

حباب سکه روز پنجشنبه روند افزایشی داشت. حباب سکه امامی ۲۲۳ هزارتومان، سکه بهار ۴۹ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۹ هزار تومان، ربع ‌سکه ۱۰ هزار تومان و سکه گرمی پنج هزار تومان افزایش داشت.

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها