|
کدخبر: 326439

فراگیری مشاغل آنلاین تا ۶ سال آینده / دیگر شلوغی خیابان ها و مترو را نخواهیم دید!

با توجه به پیش‌بینی‌ها، تعداد مشاغل دیجیتالی از حال حاضر تا سال ۲۰۳۰ با نرخ رشد ۲۵ درصدی افزایش خواهد یافت و به ۹۲ میلیون شغل خواهد رسید.

اقتصاد فراگیری مشاغل آنلاین تا ۶ سال آینده / دیگر شلوغی خیابان ها و مترو را نخواهیم دید!

مشاغل دورکاری یا مشاغل آنلاین در حال حاضر بسیار محبوب شده‌اند. این نوع از مشاغل امکان انجام کار از مکان‌های مختلف را فراهم می‌کنند و به فرد اجازه می‌دهند که از خانه یا هر مکان دیگری که دوست دارد کار کند. 

تعداد مشاغل دورکاری رو به افزایش است و شامل حوزه‌های مختلفی مانند توسعه وب، طراحی گرافیک، مدیریت محتوا، مشاوره آنلاین و غیره می‌شوند. از جمله مزایای این نوع از مشاغل می‌توان به انعطاف زمانی بالا، کاهش هزینه‌های مربوط به اجاره محل کار و امکان کار از فضای آرام و راحت خانه اشاره کرد.

اما برای داشتن یک شغل دورکاری نیاز به مهارت‌ها و استعدادهای خاصی مانند مهارت‌های فنی و تجربه کاری در زمینه مورد نظر است. همچنین استفاده از ابزارها و نرم‌افزارهای مورد نیاز نیز بسیار حیاتی است.

طبق پیش‌بینی‌ها، تعداد مشاغل دورکار دیجیتالی تا سال ۲۰۳۰ به میزان ۲۵ درصد رشد داشته و به ۹۲ میلیون عدد خواهد رسید.

بیشتر کارمندان دورکار واجد شرایط، متعلق به کشورهای با درآمد متوسط یا پایین خواهد بود، زیرا کشورهای با درآمد بالا با کمبود نیروی کار مواجه هستند.

۳ عاملی که در گسترش دورکاری مؤثر هستند عبارتند از: افزایش سن کار، ایجاد شغل‌های جدید در حوزه دیجیتال و روندهای اجتماعی.

انتظار می‌رود که شغال‌های مراقبتی و بهداشتی حضوری باقی بمانند، اما باتوجه به توسعه متاورس، متخصصان روابط عمومی، مدیران مدیریت بحران، تحلیلگران امنیت اطلاعات، اساتید علوم کامپیوتری و مهارت‌های نرم می‌توانند دورکار شوند.

به همین جهت، مردم در بسیاری از کشورها، از جمله برزیل، از حمایت دولت برای دسترسی به کامپیوتر و اینترنت پرسرعت برخوردار هستند.

منبع: اقتصاد شرق

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها