|
کدخبر: 325629

قیمت جدید گوشت و مرغ اعلام شد / بوقلمون چند؟

در بازار گوشت و دام تهران، قیمت گوشت مرغ کشتار در جریان معاملات نسبت به روز قبل کاهش یافت.

اقتصاد قیمت جدید گوشت و مرغ اعلام شد / بوقلمون چند؟

قیمت جدید مرغ، گوشت، بوقلمون، دام زنده و گوشت شتر مرغ در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ اعلام شد.

جدول

قیمت مرغ کشتار امروز

براساس اعلام پایگاه خبری صنعت مرغداری و دامپروری، هر کیلو مرغ کشتار در بازار ریزش را نسبت به روز پیش در پیش گرفت و ۷۶,۴۱۸ تومان خرید و فروش شد.

قیمت مرغ زنده در بازار

بازار گوشت مرغ همچنین شاهد افزایش قیمت مرغ زنده نسبت به روز پیش است، هر کیلو مرغ زنده در بازار ۵۳,۵۱۷ تومان معامله شد.

قیمت گوشت قرمز منجمد امروز

هر کیلو گوشت منجمد گوساله هم خلاف روند روزهای اخیر در بازار ثبات قیمت را نسبت به روز گذشته تجربه کرد، ۳۲۵ هزار تومان قیمت گذاری و فروخته شده است.

قیمت گوشت بوقلمون کشتار

در بازار گوشت طیور امروز هر کیلو بوقلمون کشتار در حالی معامله شده که نسبت به روز پیش ثبات قیمت را تجربه کرد و کیلویی ۹۸ هزار تومان معامله شد.

قیمت دام زنده و کشتار در بازار

هر کیلو دام در کشتارگاه امروز با ثبات قیمت را نسبت به روز گذشته تجربه کرده است و ۶۰۰ هزار تومان خرید و فروش شد. همچنین امروز قیمت دام زنده در بازار ثبات را در پیش گرفت و کیلویی ۳۰۰ هزار تومان معامله شد.

قیمت گوشت شترمرغ کشتار

امروز همچنین در بازار هر کیلو گوشت شترمرغ کشتار ۳۴۱ هزار تومان خرید و فروش شد که در مقایسه با روز گذشته تغییری را تجربه نکرده است.

دلیل ارزانی قیمت مرغ

روند نزولی قیمت مرغ در بازار از چند هفته گذشته آغاز شده و این روند همچنان ادامه دارد. این موضوع در حالی اتفاق می‌افتد که مقامات وزارت جهاد کشاورزی از توزیع روزانه ۲۰۰ تا ۲۵۰ تن گوشت گرم گوسفندی و گوساله برای جبران کمبود و تنظیم بازار خبر می‌دهند.

 

به گفته علیرضا پیمان پاک قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی با وجود عدم وجود مشکل در تامین گوشت،واردات گوشت قرمز به طور منظم در حال انجام است.

وی با اشاره به توزیع روزانه ۲۰۰ تا ۲۵۰ تن گوشت گرم گوسفندی و گوساله در کشور اظهار داشت: این اقدام به منظور جبران کمبود و تنظیم بازار انجام می‌شود.

 

پیمان پاک همچنین از کاهش قیمت گوشت داخلی خبر داد و گفت: نرخ گوشت تولید داخل طی هفته‌های اخیر به سبب توزیع گوشت وارداتی کاهش معناداری داشته است.

این خبر مسرت‌بخش برای مصرف‌کنندگان است که می‌توانند با قیمت مناسب‌تری گوشت مرغ را تهیه کنند.در حال حاضر قیمت هر بسته ۱.۸ کیلوگرمی گوشت سینه مرغ ۲۵۵ هزارتومان و هر بسته ران بی پوست مرغ ۱۸۰۰ گرمی ۲۳۹ هزار تومان است.

 

علاوه بر این، قیمت انواع گوشت مرغ بسته‌بندی نیز کاهش یافته است. به عنوان مثال، قیمت یک بسته ۸۰۰ گرمی کتف و بال زعفرانی ۱۲۸ هزار تومان و قیمت یک کیلوگرم فیله مرغ بدون استخوان ۲۰۳ هزار تومان است.

کاهش قیمت گوشت مرغ می‌تواند به نفع خانوار‌ها و به ویژه اقشار کم‌درآمد باشد و به سفره‌های مردم رونق بیشتری ببخشد.

عوامل متعددی در کاهش قیمت گوشت مرغ نقش دارند که از جمله می‌توان به افزایش تولید، کاهش تقاضا و واردات گوشت قرمز اشاره کرد.

امیدواریم این روند ادامه داشته باشد و قیمت گوشت مرغ به سطحی متعادل و قابل قبول برای همه مردم برسد.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها