|
کدخبر: 323536

حقوق معلمان / حقوق فرهنگیان / افزایش حقوق معلمان / رتبه بندی معلمان

فرهنگیان در این تاریخ منتظر واریزی باشند

حساب معلمان و کارمندان آموزش و پرورش به زودی شارژ خواهد شد.

علی فرهادی، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش اظهار می‌کند: «بخشنامه‌ای تحت عنوان مزایای جانبی کارمندان و پرسنل دولت در مناسبت‌های مختلف توسط معاون اول محترم رئیس‌جمهور صادر شده است که طبق آن باید به همه کارکنان از جمله معلمان این مبالغ تعلق بگیرد اما به دلیل بسته شدن بودجه آموزش و پرورش قبل از صدور این بخشنامه و ناتوانی در پرداخت این مبالغ از اعتبارات موجود، این کار انجام نشد.»

او ادامه می‌دهد: «پرداخت رفاهیات به فرهنگیان اصلاً عدد کمی نیست، چراکه مثلاً اگر برای فقط یکی از مناسبت‌ها قرار باشد به معلمان ۲ میلیون تومان پرداخت شود، به ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که عدد خیلی بالایی می‌شود.»

فرهادی افزود: به همین دلیل این بخشنامه را در بودجه ۱۴۰۲ نتوانستیم اجرایی کنیم، اما خوشبختانه در بودجه ۱۴۰۳ این مبالغ تحت عنوان «مزایای جانبی» پیش‌بینی شده‌است و علاوه بر کارمندان آموزش و پرورش به حساب معلمان نیز پرداخت می‌شود.

خبرهای خوش از واریز معوقات فرهنگیان

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش از پرداخت معوقات حق‌التدریس، نیروهای خریدخدماتی، مدیران و معاونان شیفت دوم مدارس، حق التدریس معلمان طرح تثبیت یادگیری ایام کرونا، سنوات ارفاقی معلمان ایثارگر و استثنایی و هزینه‌های فوت و ازدواج فرهنگیان خبر داد و گفت: بخشی از معوقات قبل از پایان سال و بخشی نیز تا ششم فروردین به حسابها واریز می‌شود.

حق التدریس‌ فرهنگیان ۱۴۰۲ کی واریز می‌شود؟

«رضا مراد صحرایی» وزیر آموزش و پرورش با اعلام آغاز فرآیند صدور احکام نومعلمان و اینکه این احکام به زودی صادر می‌شود، در خصوص پرداخت حقوق و معوقات حق‌التدریسی‌ها که مقرر شده بود تا پایان سال ۱۴۰۲ پرداخت شود، گفت: «ما همه تلاش خود را در این زمینه انجام خواهیم داد. پرداخت معوقات حق‌التدریسی‌ها حق آنهاست و حق را باید سر ماه پرداخت کرد، هرچند شرمنده شده‌ایم، اما همه ما در آموزش و پرورش برای این امر تلاش می‌کنیم.»

صادق ستاری‌فرد سخنگوی وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد: برنامه وزارتخانه، این است که حق‌التدریس معلمان به صورت ماهیانه و در انتهای هر ماه پرداخت شود.

صادق ستاری‌فرد سخنگوی وزارت آموزش و پرورش درباره پرداخت حق‌التدریس معلمان، اظهار کرد: با پیگیری وزیر آموزش و پرورش، پرداخت حق‌التدریس معلمان با حقوق‌شان از فروردین ماه امسال آغاز شده است و از این پس ادامه دارد.

وی ادامه داد: یکی از مطالبات جدی معلمان، پرداخت به موقع حق‌التدریس آنها بود زیرا با حقوق‌شان پرداخت نمی‌شد و تبدیل به معوقه می‌شد.

ستاری‌فرد با بیان اینکه استفاده از حق‌التدریس معلمان به منظور جبران کمبود نیروی انسانی صورت می‌گیرد، افزود: گلایه معلمان از عدم پرداخت به موقع حق‌التدریس آنها بود که گاهاً پرداخت آن تا ۶ ماه حتی بیشتر به تعویق می‌افتاد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه پرداخت حق‌التدریس در تبصره ۱۲ قانون بودجه ۱۴۰۱ کل کشور، صراحتا اعلام شد، با همکاری خوب سازمان برنامه و بودجه، وزارت آموزش و پرورش به دنبال این هست که اولا مطالبات فرهنگیان انباشته نشود و ثانیاً در موعد مقرر حق‌‌التدریس فرهنگیان پرداخت شود.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد: برنامه وزارتخانه، این است که حق‌التدریس معلمان به صورت ماهیانه و در انتهای هر ماه پرداخت شود.

وی با اشاره به مدارس دو شیفت که تعداد آنها نیز زیاد است خاطر نشان کرد: به عنوان مثال مدیران و معاونان شیفت صبح این مدارس در شیفت عصر نیز تقبل کردند تا به صورت مازاد بر وظیفه، مسئولیت اداره مدرسه را بپذیرند که تحت عنوان مدیران و معاونان شیفت دوم از آنها یاد می‌شود؛ معوقه این افراد نیز پرداخت می‌شود.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در ادامه به سنوات ارفاقی معلمان ایثارگر و استثنایی اشاره و در این خصوص نیز گفت: آموزش و پرورش باید مازادی به صندوق بازنشستگی تحت عنوان سنوات ارفاقی این دسته از معلمان پرداخت کند چرا که اینها زودتر بازنشسته می‌شوند که دچار تاخیر شده بودیم؛ این نیز تامین‌اعتبار و واریز خواهد شد و اینگونه مشکل بازنشستگی این معلمان هم رفع می‌شود.

وی اظهار کرد: حق التدریس معلمان طرح تثبیت یادگیری ایام کرونا نیز از دیگر معوقات است که احصاء شد؛ حدود ۳۰۰ میلیارد تومان است که در هفته اول فروردین تخصیص آن را دریافت و پرداخت می‌کنیم . بدهی‌های آموزش و پرورش نسبت به گذشته به طور قابل توجهی کم شده و تلاش می‌کنیم آنها را به صفر برسانیم.

وی ادامه داد: هزینه‌های فوت و ازدواج نیز هزینه‌های دیگری است که قبل‌تر باید پرداخت می‌شد اما از سال‌های قبل مانده است و از سال ۹۹ و ۴۰۰ بواسطه این امور بدهی داریم که این نیز یکجا قبل از عید تسویه خواهد شد.

فرهنگیان عزیز در سراسر کشور می‌توانند برای آگاهی از فیش حقوقی خود در زمان‌های ذکر شده به سایت فیش حقوقی فرهنگیان به نشانی My.Medu.Ir مراجعه نمایند.

علی فرهادی، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش می‌گوید: «معاون اول محترم رئیس‌جمهور بخشنامه‌ای را تحت عنوان مزایای جانبی کارمندان و پرسنل دولت برای اختصاص مبالغی در مناسبت‌های مختلف صادر کردند که طبق آن باید به همه کارکنان از جمله معلمان این مبالغ تعلق بگیرد. منتها با توجه به اینکه بودجه آموزش و پرورش بسته شده‌بود و بعد از آن این بخشنامه صادر شد و همچنین از آنجایی که اعلام شد این مبالغ از اعتبارات موجود پرداخت شود، نتوانستیم این کار را انجام دهیم.»

او ادامه می‌دهد: «پرداخت رفاهیات به فرهنگیان اصلاً عدد کمی نیست، چراکه مثلاً اگر برای فقط یکی از مناسبت‌ها قرار باشد به معلمان ۲ میلیون تومان پرداخت شود، به ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که عدد خیلی بالایی می‌شود.»

فرهادی افزود: به همین دلیل این بخشنامه را در بودجه ۱۴۰۲ نتوانستیم اجرایی کنیم، اما خوشبختانه در بودجه ۱۴۰۳ این مبالغ تحت عنوان «مزایای جانبی» پیش‌بینی شده‌است و علاوه بر کارمندان آموزش و پرورش به حساب معلمان نیز پرداخت می‌شود.

زمان واریز حق التدریس فرهنگیان بازنشسته کی می باشد؟

طبق وعده معاون آموزش و پرورش قرار بود تا پایان سال ۱۴۰۲ سه مه حق التدریس شاغلین واریز شود اما در آخرین روز سال فقط حق التدریس مهر و آبان ماه واریز شد. بر اساس اعلام قبلی قرار است امروز ۵ فروردین ماه در اولین سیکل پرداخت، حق التدریس آذرماه به حساب همکاران ذینفع واریز گردد. برای اطلاع از جزئیات اینکه زمان واریز حق التدریس فرهنگیان بازنشسته کی می باشد؟ و اینکه معوقه آذرماه و ماه سوم کی به حساب معلمان شاغل و بازنشسته واریز میشود، زمان پرداخت معوقه حق التدریس فرهنگیان، آخرین خبر از پرداخت حق التدریس فرهنگیان ۱۴۰۲، واریز حق التدریس فرهنگیان ۱۴۰۲ کی واریز میشود با ما همراه باشید.

 

 • ناشناس ارسالی در

  مهر 1400بازنشسته شده ام ۰هنوز با گذشت بیش از سی ماه معوقات پاداش و اعمال رتبه‌بندی را دریافت نکرده ام !میگن پول نیست ولی گویا پول فقط برای ما نیست

 • ممد قلی ارسالی در

  با سلام همه کار مدارس به عهده کادر اداری ولی همیشه صحبت از اموزشی هاست کُلی هم تعطیلی برا آموزشی ها

 • ممد قلی ارسالی در

  با سلام دهه شصت تا نود همیشه بنفع آموزشیها بود ما کادری اداری با کُلی کار ولی آموزگاران با کُلی تعطیلی همیشه نسبت آموزشی با صرفه تر از کادر اداری بود

 • ناشناس ارسالی در

  آقای فرهادی کوته فکر، چون رقم بالائی می شود نباید پرداخت شود؟ ضمن اینکه بخشی از پاداش ما بازنشستگان ۱۴۰۰ را هم بعد از گذ شت سی ماه پرداخت نکرده ای.

 • ناشناس ارسالی در

  شما بیخود می کنید که خبرهای دروغ و در موردفرهنگیان اعلام می کنید

 • احمد علی ارسالی در

  پس معواقعات 1400 چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟.ماهم بازنشست شدیم 18 ماه رتبه بندی زدن پاداش 1402 جی 10 ماه ازش گذشت خدا براتون نسازه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • ناشناس ارسالی در

  لطفا این مزخرفات را جمع کنید معلمین نیازی به این کمک ها ندارند اینقدر دروغ خورد خلق الله ندهید از این همه چرندیات خسته شدیم به سایر ارگانها برسید .

 • مهدی ارسالی در

  سلام عرض ادب . چرا بازنشستگان در همه موارد فراموش می شوند . مگر بازنشستگان انسان نیستند . لطفا منعکس کنید . بلاخره تعدادی از پدران و اقوام خودتان هم بازنشسته هستد . وخودتان هم بلاخره بانشسته می شوید . خیلی سخت است که این تبعیض ها می بینیم . اصلا عدالت نیست .

 • یک فرهنگی بازنشسته ارسالی در

  متاسفانه هزینه های کمک ازدواج فرزندم از سال 95 باقی مانده در حالی که طی هفت روز بعد از ازدواج زوجه که از شاغلین اداره پ ست بود این کمک هزینه را دریافت نمود خیلی وقت ها از اینکه مجموعه فرهنگیان، مجموعه ای اضافی نشان داده شده واقعاً متاسفم

 • حقالتدریس ارسالی در

  با سلام چرا حقوق حقالتدریس مارا که ناچیز هم هست پرواخت نمی کنند.۶ ماه کار کردیم وحقوق ان یک سوم شاغل می شود ولی ان را هم پرداخت نکردند.شما را به خدا به وزیر حبر وهید..

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها