|
کدخبر: 322946

قیمت میوه/ قیمت سیب/ قیمت پرتقال

فوری / قیمت سیب و پرتقال تنظیم بازاری اعلام شد

سرپرست سازمان تعاون روستایی اعلام کرد که برنامه‌ای برای تنظیم عرضه میوه در ۲۵ استان به اجرا درآمده است و همچنین اعلام کرد که توزیع میوه در سایر استان‌ها نیز تا فردا انجام خواهد شد.

اقتصاد فوری / قیمت سیب و پرتقال تنظیم بازاری اعلام شد

سرپرست سازمان تعاون روستایی اعلام کرد که میوه‌های تنظیم بازاری در ۲۵ استان توزیع شده‌اند و در استان‌های دیگر نیز تا فردا توزیع خواهند شد. این میوه‌ها شامل سیب زرد، سیب قرمز و پرتقال است و قیمت آن‌ها ۱۵ تا ۲۰ درصد زیر قیمت بازار قرار دارد. هدف از عرضه میوه‌های تنظیم بازاری، ایجاد ثبات و جلوگیری از نوسانات قیمتی در بازار است.

بازه قیمت پرتقال از ۱۵ هزار تومان تا ۲۰ هزار تومان و همچنین قیمت سیب از ۲۵ تا ۳۲ هزار تومان است.

عوامل موثر بر قیمت میوه و سبزی

قیمت میوه و سبزی‌ها در بازار تحت تأثیر چندین عامل قرار می‌گیرد. برخی از عوامل مهم که بر قیمت میوه و سبزی‌ها تأثیر می‌گذارند عبارتند از:

۱. عرضه و تقاضا: تعادل بین عرضه و تقاضا بر روی قیمت تأثیر بسزایی دارد. اگر عرضه میوه و سبزی‌ها بیشتر از تقاضا باشد، قیمت آنها ممکن است کاهش یابد و بالعکس.

۲. فصل‌بندی: فصل‌بندی محصولات میوه و سبزی‌ها نیز تأثیر قابل توجهی بر قیمت آنها دارد. در فصل‌هایی که محصولات میوه و سبزی خاصی فراوانی دارند، قیمت آنها معمولاً کاهش می‌یابد و در فصل‌هایی که تولید کمتر است، قیمت معمولاً افزایش می‌یابد.

۳. شرایط آب و هوا: شرایط آب و هوایی می‌توانند بر تولید و کیفیت محصولات میوه و سبزی‌ها تأثیر گذارند. برای مثال، خشکسالی، سرمازدگی یا بارندگی‌های بیش از حد می‌توانند تولید و کیفیت محصولات را تحت تأثیر قرار داده و در نتیجه قیمت را تغییر دهند.

۴. هزینه‌های تولید: هزینه‌های مرتبط با تولید، از جمله هزینه‌های نیروی کار، بذر، کود، آب، خدمات حمل و نقل و غیره نیز بر قیمت میوه و سبزی‌ها تأثیر دارند.

۵. قوانین و مقررات: قوانین و مقررات مرتبط با تولید، واردات، صادرات، حمل و نقل و فروش میوه و سبزی‌ها نیز می‌توانند بر قیمت آنها تأثیرگذار باشند.

۶. نرخ ارز: در صورتی که میوه و سبزی‌ها به صورت وارداتی و یا صادراتی معامله شوند، نرخ ارز نیز به طور مستقیم بر قیمت آنها تأثیر می‌گذارد.

موارد فوق تنها بخشی از عواملی هستند که بر قیمت میوه و سبزی‌ها تأثیر می‌گذارند و ممکن است عوامل دیگری نیز دخیل باشند.

ویژگی بازارهای شب عید

بازارهای شب عید، که به عنوان بازارهای شبانه نیز شناخته می‌شوند، یکی از ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد در شهرها و مناطقی با فرهنگ عید است. در زیر برخی از ویژگی‌های بازارهای شب عید را بررسی می‌کنیم:

۱. زمانبندی خاص: بازارهای شب عید بیشتر در شب‌های نزدیک به عید برگزار می‌شوند. این بازارها به‌عنوان یک رویداد موقت و محدود در طول سال برگزار می‌شوند و فقط در مدت زمان مشخصی در ایام عید در دسترس عموم قرار می‌گیرند.

۲. فضای خاص و مکان مشخص: بازارهای شب عید در مکان‌های خاصی نظیر پارک‌ها، میدان‌ها، نمایشگاه‌ها و مراکز تجاری برپا می‌شوند. این بازارها معمولاً از چادرها و سقف‌های موقت برای ایجاد فضایی متناسب با عید و فعالیت‌های تجاری استفاده می‌کنند.

۳. مواد غذایی و لوازم عید: بازارهای شب عید عموماً به فروش مواد غذایی و لوازم مرتبط با عید می‌پردازند. این شامل میوه‌ها، شیرینی‌ها، نان‌ها، آجیل و سایر مواد غذایی خاص عید می‌شود. همچنین، محصولات دست‌ساز و هدایای عید نیز معمولاً در این بازارها یافت می‌شوند.

۴. جذابیت و هیجان: بازارهای شب عید به دلیل محدودیت زمانی و خاصیت موقت خود، جذابیت و هیجان بیشتری نسبت به بازارهای روزانه دارند. مردم به دنبال تجربه‌ی خرید در فضای شبانه و تأمین نیازهای خود در زمان عید به این بازارها می‌روند. همچنین، فضای معتدل و خنک شبانه‌روز نیز جذابیت خاصی به این بازارها می‌بخشد.

۵. فعالیت‌های فرهنگی: در برخی از بازارهای شب عید، فعالیت‌های فرهنگی نیز برگزار می‌شود. مانند برگزاری نمایشگاه‌های هنری، نمایش‌های موسیقی و رقص، نمایش‌های شعر و موسیقی محلی و سایر فعالیت‌های مرتبط با فرهنگ و هنر.

در کل، بازارهای شب عید جزئی از روند عید و فعالیت‌های مرتببا عرض پوزش، به دلیل محدودیت کاراکتر، قسمت آخر از پاسخ قطع شده است. لطفاً اگر سوال یا درخواست دیگری دارید، آن را بپرسید.

منبع: اکوایران
 • فرهنگ ارسالی در

  قیمت پرتغال آقای محترم ۱۷ هزارتومان است وقیمت سیب بین ۱۵ تا ۱۸ تومان .لطفا بازار را به هم نزنید

 • ناشناس ارسالی در

  این قیمت ها مال عهد ناصرالدین شاه الان پرتغال کمتراز 40 تا 50 تو بازار نیست

 • ناشناس ارسالی در

  سلام مردم فقط نگاه می کنند

 • م م ارسالی در

  قیمتی که دولت برای سیب و پرتغال تعیین می کند در بازار ارزانتر از آن است البته تا وقتی که قیمت نداده،بعد زر زدن دولت قیمته ای بیرون دوبل میشود،خواهشن شما نه سیبی ا نبارکنید ونه قیمتی ارائه بدید

 • Soso ارسالی در

  هروقت گفتین تنظیم بازار قیمت ها ده برابر شد .نکنید بابا نخواستیم!!!!

 • جان به لب ارسالی در

  ما توی یاسوج قبل از قیمت گذاری مزخرف شما ،سیب ۲۳هزار و پرتقال ۱۵ هزاربود،الان س یب ۲۸ و ۸۰۰ شده و پرتقال ۲۸ ،آقا اگه ما تنظیم بازار شما رو نخوایم کی رو باید ببی نیم،همه جای این مملکت بی تدبیری موج میزن ه،یه آدم عاقل هم نیست سرو سامون بده این وضعیت رو،خسته شدیم،میگن گوشت آوردیم تعاو نی ،تا به حال چشمم به این گوشت نخورده،مع لوم نیست کجا میره،یه گلایه هم دارم،چرا گ وشت وارداتی توی کشورهای همسایه ما با پول ایران ۱۲۰ هزار تومانه ولی توی ایران ۴۰۰ هزاره،تازه بدست ما هم نمیرسه،خفه شدیم خد ا از این همه فشار.

 • ناشناس ارسالی در

  انچه که تحت عنوان میوه شب عید توسط دولت توزیع می شود میوه های از رده خارج شده و اشغالی است که بین مردم نجیب ایران توزیع میشود.

 • ۱ ارسالی در

  قبل از این اطلاعیه پرتقال ۱۴۸۰۰ وسیب قر مز سمیرم ۲۰ هزار خریدم حالا ......

 • احمد فولادوند ارسالی در

  بچم ازم میپرسه، بابا فقط پرتقال وسیب میوه اند، گفتم آره بابا جون، گفت پس ان چیز دراز وزرد رنگی که پسر همسایه میخورد چی بود؟ آب دهنم رو قورت دادم،گفتم، بیچاره ها پول میوه ندارند، دارند ریشه درختو
  میجوند، تواینکارو نکنی ها، گفت باشه.

 • ناشناس ارسالی در

  سلام قیمت پرتغال و سیب از هفته گذشته تا الان دو برابر شده شما چطوری نرخ دادین یا سر مردم شیره میمالین

 • سید مهدی ابراهیمی ارسالی در

  دولت بی کفایت رئیسی چگونه این درصد ها را اعلام می کند معلوم است ازبازاراطلاع دندا رداین قیمت ها هم اکنون۲۰درصدگرانتر از با زاراست

 • محمد ارسالی در

  منت به مردم نظرید قیمت میوه تربار همونی که علام کردی کمتر ازاونه

 • ناشناس ارسالی در

  تا دو روز پیش سیب ۱۵هزار بود همین که دولت بیسواد قیمت گذاری کرد الان شده ۳۵هزار
  یک بار شد که اینا فکر مصرف کننده باشن . فقط فکر تولید کننده ‌‌ آن هم اشغالهایی تولید می کنند که یک صدم اجناس خارجی کیفیت ندارن

 • حبیب ارسالی در

  سلام باجناق من با وانت میوه میفروشه میگه امرو ز میوه خیلی گرون بود خیار میدون ۴۰ت سیب۴۵

 • ناشناس ارسالی در

  پرتقال در بازار زیر ۱۵ تومان بود مردیشور قیمت گذاریتون ببره

 • محمود ارسالی در

  میوه تنظیم بازار مفت نمی ارزه پرتقالش خ راب کیوی ریز اشغال پولتونو دور نریزین

 • کاظم جلالی ارسالی در

  تورو دهنتان رو ببندید نمیگن لالید خاک بر سرتان با مملکت داریتون

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها