|
کدخبر: 322065

تسهیلات/وام مسکن/ودیعه مسکن

آغاز ثبت نام تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن/شرایط دریافت وام مسکن در سال ۱۴۰۳ اعلام شد

عبدالرضا غفوری، اعلام کرد که تسهیلات وام کمک ودیعه مسکن با سقف ۲۰۰ میلیون تومان برای شهر تهران ابلاغ و تخصیص داده شده است.

اقتصاد آغاز ثبت نام تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن/شرایط دریافت وام مسکن در سال ۱۴۰۳ اعلام شد

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، بیان کرد که این تسهیلات به منظور کمک به مستأجران و تأمین ودیعه مسکن آنان ارائه می‌شود. مرحله جدید ثبت‌نام نیز از اوایل اسفند ماه به استان‌ها ابلاغ شده است، به منظور اجرای این برنامه و اعطای تسهیلات به مستحقین.

غفوری افزود: متقاضیان دریافت این تسهیلات باید در سامانه saman.mrud.ir بخش تسهیلات ودیعه مسکن نام‌نویسی و مراحل و روند نام‌نویسی را ادامه داده و مدارک موردنیاز را بارگذاری کنند. وی ادامه داد: متقاضی باید دارای اجاره‌نامه رسمی یا اجاره‌نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای رمز رهگیری باشد. وی تصریح کرد: متقاضی و همسرش متعهد هستند که در زمان نام‌نویسی، فاقد مسکن و یا زمین مسکونی باشند. چنانچه، هر زمان سابقه مالکیت ایشان محرز شود از فرایند پرداخت تسهیلات حذف خواهند شد.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان تهران گفت: متقاضی دریافت تسهیلات باید متأهل باشد. وی افزود: این وام در صورت تأمین اعتبار از سوی بانک‌ها، به زنان مجرد بالای ۳۵ سال و یا زنان سرپرست خانوار و مردان مجرد بالای ۴۵ سال سن نیز تعلق می‌گیرد. وی اعلام کرد: بازپرداخت این تسهیلات حداکثر پنج‌ساله خواهد بود. او توضیح داد: شرایط پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن تابع قوانین مصوب و ابلاغی بانک‌ها است. چنانچه متقاضی دارای تسهیلات جاری در حوزه مسکن باشد، با درخواست وی موافقت نمی‌شود.

شرایط ثبت نام وام ودیعه مسکن ۱۴۰۳

در سال های اخیر، سامانه های متعددی، در رابطه با مساله املاک، از سوی دولت راه اندازی شده است که ثبت نام در برخی از آن ها، مانند سامانه املاک و اسکان، توسط مالکان و مستاجران، الزامی بوده و در برخی دیگر، مانند سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن، شکل اختیاری داشته است.

بنابر اعلام معاونت ساختمان و مسکن وزارت راه و شهر سازی، ثبت نام وام ودیعه مسکن سال گذشته، از 26 خرداد ماه، آغاز گردید و تا 30 آذر ماه، ادامه داشت. متقاضیان دریافت وام اجاره خانه، برای اینکه، جهت دریافت این تسهیلات، واجد شرایط ثبت نام وام ودیعه مسکن شناخته شوند، لازم است که دارای شرایط اعلام شده، در سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن، به نشانی اینترنتی tem.mrud.ir، همچون شرایط ثبت نام مسکن اولی ها باشند. در ادامه، در رابطه با شرایط ثبت نام وام ودیعه مسکن 1403، برای متقاضیان، توضیحات لازم آورده شده است.

۱متقاضی تسهیلات اجاره خانه، می بایست متاهل بوده یا سرپرست خانواده باشد.

۲اجاره نامه ارائه شده از سوی متقاضی وام ودیعه مسکن، می بایست به صورت رسمی تنظیم گردیده یا اینکه در سامانه ایران املاک، به ثبت رسیده و دارای کد رهگیری نیز باشد.

۳تاریخ اجاره نامه ارائه شده می بایست، حداکثر تا پایان زمان ثبت نام وام ودیعه مسکن باشد.

چنانچه، ثبت نام کننده وام ودیعه مسکن، واجد شرایط ثبت نام وام ودیعه مسکن​ شناخته شود و جهت دریافت تسهیلات اجاره خانه به بانک معرفی گردد، لازم است که ظرف مدت دو هفته، از زمان معرفی به بانک، مدارک لازم را برای اخذ این تسهیلات، به بانک ارائه نموده و ضامنین خود را معرفی نماید، در غیر این صورت، درخواست وام ودیعه مسکن متقاضی رد خواهد شد.

منبع: اقتصاد صد

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها