|
کدخبر: 318009

حقوق بازنشستگان / افزایش حقوق / حقوق کارمندان

بازنشستگان چشم انتظار مجلس / میزان حقوق تعیین شد

میرتاج‌الدینی گفت: همچنین سقف معافیت مالیاتی حقوق کارکنان ۱۲ میلیون تومان در ماه تعیین شد.

اقتصاد بازنشستگان چشم انتظار مجلس / میزان حقوق تعیین شد

حجت الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی، درباره فعالیت‌های کمیسیون تلفیق امروز اعلام کرد که در جریان بررسی جزییات لایحه بودجه، به بخش حقوق شاغلان و بازنشستگان پرداخت شد. براساس تصمیم کمیسیون، میزان افزایش حقوق شاغلان (کارکنان دولت) در سال آینده به میزان ۲۰ درصد تعیین شد که در لایحه دولت این میزان به ۱۸ درصد اشاره شده بود.

میزان افزایش حقوق بازنشستگان نیز ۲۰ درصد تعیین شد، البته بازنشستگان علاوه بر ۲۰ درصد، شامل ۴۰ درصد اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان براساس برنامه هفتم توسعه هم می‌شوند.

میرتاج‌الدینی افزود: همچنین سقف معافیت مالیاتی حقوق کارکنان ۱۲ میلیون تومان در ماه تعیین شد.

این عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۳ بیان کرد: کمیسیون تلفیق تصویب کرد که حداقل حقوق شاغلان در سال آینده ۱۰ میلیون تومان و حداقل حقوق بازنشستگان ۹ میلیون تومان باشد.

میرتاج‌الدینی یادآور شد: این موارد به عنوان مصوبه کمیسیون تلفیق است و در صورت تصویب در صحن علنی و تایید شورای نگهبان اجرا خواهد شد.

کمیسیون تلفیق بودجه مجلس

کمیسیون تلفیق بودجه مجلس، یکی از کمیسیون‌های مهم در مجلس شورای اسلامی است که مسئولیت تلفیق و تصویب لایحه بودجه سالانه کشور را بر عهده دارد. این کمیسیون تشکیل شده از نمایندگان مجلس است و در طول فرآیند بررسی و تصویب بودجه، با هیات دولت همکاری می‌کند.

کمیسیون تلفیق بودجه مجلس، پس از بررسی و تصویب بودجه توسط کمیسیون‌های مجلس و همچنین توافقات و تغییراتی که در هیات دولت صورت گرفته است، وظیفه تلفیق این تصمیم‌ها را بر عهده دارد. در این کمیسیون، مسئولان دولت و نمایندگان مجلس با هم مذاکره می‌کنند و تصمیمات نهایی در خصوص بودجه سالانه کشور را اتخاذ می‌کنند.

کمیسیون تلفیق بودجه مجلس، نقش مهمی در تعیین سیاست‌ها و برنامه‌های مالی کشور دارد و تلاش می‌کند تا بودجه سالانه را با توجه به نیازها و اولویت‌های ملی تصویب کند

مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه

مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی بر اساس بررسی و تصویب لایحه بودجه سالانه کشور و همچنین نقش هیات دولت و نمایندگان مجلس در فرآیند تلفیق تصمیم‌گیری می‌شود. این مصوبات شامل موارد زیر می‌شود:

۱. تعیین میزان بودجه: کمیسیون تلفیق بودجه تصمیم می‌گیرد که بودجه سال آینده به چه میزان تعیین شود.

۲. تخصیص منابع: کمیسیون تلفیق بودجه در تصمیم‌گیری‌های خود، به تخصیص منابع مالی به بخش‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی توجه می‌کند.

۳. تعیین سیاست‌های مالی: این کمیسیون در تصمیم‌گیری خود، سیاست‌های مالی و درآمدزایی کشور را تعیین می‌کند.

۴. اصلاحات و تغییرات: در صورت نیاز، کمیسیون تلفیق بودجه می‌تواند اصلاحات و تغییراتی در لایحه بودجه ارائه دهد و مصوبات لازم را در این زمینه اتخاذ کند.

مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه مجلس باید با توجه به قوانین و مقررات مربوطه و با هماهنگی با هیات دولت تصویب شود. این مصوبات بعداً به عنوان بودجه سالانه کشور توسط مجلس شورای اسلامی نهایی می‌شود

منبع: فردانیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها