|

بخوانید :

کدخبر: 267590

پیش‌بینی مهم از بورس شنبه

اقتصاد پیش‌بینی مهم از بورس شنبه

شاخص کل بورس امروز با روند اصلاحی در آستانه سقوط به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحدی قرار گرفت. کارشناسان عقیده دارند که بازار شنبه روند متعادلی را تجربه خواهد کرد.

شاخص کل بورس امروز روند نسبتا نوسانی داشت و با افت هشت هزار و ۴۷۷ واحدی به محدوده یک میلیون و ۵۰۲ هزار واحدی رسید.

علی عصاری، کارشناس بازار سرمایه گفت: اخبار سیاسی همچنان روی بورس و بازارهای موازی مثل طلا، سکه و غیره سایه انداخته است. ما شاهد اخبار مثبت در داخل کشور و اخبار منفی خارج از کشور هستیم. در بورس به دلیل ترس از آینده همچنان ورود نقدینگی نداریم. با توجه به اینکه هفته آینده یک روز تعطیل خواهیم داشت در ابتدای هفته بازار احتمالا کمی سردرگم باشد ولی به نظر می‌رسد هفته آینده ما نسبت به هفته گذشته وضعیت بهتری داشته باشیم.

وی ادامه داد: شاخص کل بورس طی دو هفته اخیر در بین اعداد یک و ۵۰۰ الی ۶۰۰ هزار واحد نوسان داشت. اعدادی که به محض برخورد به یک و ۵۰۰ هزار واحد واکنش جدی نشان داده و بالا می‌رود و بالعکس به محض برخورد به یک و ۶۰۰ هزار واحد واکنش نشان می دهد و ریزش سنگینی دارد.

کاهش ارزش معاملات بورس

این کارشناس بازار سرمایه تصریح می‌کند: این اعداد روانی، برای بازار مهم هستند و در سه هفته اخیر ارزش معاملات بازار بسیار پایین بود. در حال حاضر یکسری پول کم‌رمق و کم‌جان در مسیر شاخص‌سازی و برای زنده نگه‌ داشتن بازار حرکت می‌کند.

عصاری تشریح می‌کند: سهم های کوچک و متوسط و ضعیت بهتری نسبت به سهام بزرگ بازار دارند. عده‌ای از این سهام ها به مرز ارزشمندی رسیده و توجهی به شاخص کل ندارند. در حال حاضر گروه‌هایی مثل سیمانی‌ها، لاستیکی‌ها، بعضی از غذایی‌ها، زراعتی‌ها و کلا گروه‌های کوچک و به ویژه نیروگاهی ها جز گروه‌های خوب هستند. چون سهام در این گروه های کوچک حجم نقدینگی بالا نمی‌خواهد جابه جا می‌شود و حرکت می‌کند اما خبری در شاخص سازها نیست.

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...