|

بخوانید :

کدخبر: 235775

جزییات افزایش حقوق کارمندان اعلام شد

با انتشار خبر حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی وعده افزایش یارانه از سوی مدیران منتشر شد. ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی به غیر از گندم و دارو در لایحه بودجه ۱۴۰۱ حذف می‌شود و قرار است رقم حاصل از این منابع برای ۶۰ میلیون ایرانی به ازای هر نفر ۱۱۰ هزار تومان یارانه پرداخت شود.

اقتصاد جزییات افزایش حقوق کارمندان اعلام شد

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در برنامه زنده تلویزیونی "با نمایندگان" اظهار کرد: ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی به غیر از گندم و دارو در لایحه بودجه ۱۴۰۱ حذف می‌شود و قرار است رقم حاصل از این منابع برای ۶۰ میلیون ایرانی به ازای هر نفر ۱۱۰ هزار تومان یارانه پرداخت شود.

به هر ایرانی چقدر یارانه پرداخت می‌شود؟

وی از راه‌اندازی صندوق پیشرفت و عدالت در استان‌ها خبر داد و تصریح کرد: سرمایه اولیه این صندوق‌ها ۲ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده و قرار است مبالغ مازاد فروش اموال دولتی، بهره‌برداری از معادن و مالیات به این صندوق واریز شده و در مسیر توسعه و پیشرفت استان‌ها هزینه شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به تغییر فرآیند بررسی بودجه در صحن و کمیسیون تلفیق اشاره کرد و گفت: قرار شد کلیات لایحه بعد از رأی‌گیری در صحن علنی مجلس در کمیسیون تلفیق و در قالب ۲۰ تبصره مورد بررسی دقیق قرار گیرد تا یک‌هزار و ۳۷۲ هزار میلیارد تومان به تصویب برسد.

سهم بازنشستگان چقدر است؟

نیکزاد افزود: از این رقم یک‌هزار و ۱۲۲ هزار میلیارد تومان جاری و شامل حقوق، دستمزد و صندوق‌های بازنشستگی و ۲۵۰ هزار میلیارد تومان نیز ردیف عمرانی کشور است.

وی سهم نفت را در بودجه کشور ۳۸ درصد و مالیات را بالای ۵۰ درصد اعلام کرد و ادامه داد: دولت در لایحه ۱۴۰۱ رشد ۸ درصدی پیش‌بینی کرده که بعید است این رشد اقتصادی محقق شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: قرار است از محل افزایش سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن، صنعت، کشاورزی و افزایش بهره‌وری این رشد اقتصادی محقق شود که با این شرایط تورمی امکان تحقق رشد ۸ درصدی وجود ندارد.

نیکزاد با انتقاد از دولت قبلی در برداشت نابجا از بانک‌ها و دامن زدن به افزایش نقدینگی و ایجاد تورم اضافه کرد: در لایحه بودجه سال آینده استقراض از بانک مرکزی خط قرمز تعیین شده و قرار است با ۶۰ دلار فروش نفت روزانه به میزان ۱.۱۰ دهم میلیون بشکه فروش نفت انجام شود که به نظر می‌رسد حتی بیشتر از این رقم امکان تحقق درآمدهای نفتی وجود داشته باشد.

وی بیان کرد: اعمال مالیات بر عایدی خانوارها اعم از خانه خالی، خودروهای گران قیمت، واحدهای مسکونی گران قیمت بالای ۱۰ میلیارد تومان، مؤسسات کنکور، سلبریتی‌ها و… می‌تواند افزایش درآمد مالیاتی را سبب شود که البته نگرانی‌ها از افزایش این منابع درآمدی است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ویژگی ممتاز بودجه سال آینده عدم وابستگی منابع درآمدی کشور به موضوع برجام است هر چند که در صورت تحقق برجام آثار آن در سفره‌های مردم نمایان خواهد شد ولی به هیچ وجه اقتصاد کشور با برجام در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ گره نخورده است.

نیکزاد در مورد افزایش حقوق کارکنان در لایحه بودجه تصریح کرد: دولت باید متوسط افزایش حقوق را از ۱۰ درصد تا ۳۰ درصد به صورت پلکانی لحاظ کند تا کارمندی که حقوق کمتر می‌گیرد با افزایش بیشتری روبه‌رو شده و آنهایی که حقوق بالایی می‌گیرند، افزایش کمتری را داشته باشند.

وی گفت: بالاتر از افزایش حقوق، کارکنان انتظار دارند تا دولت قدرت خرید آنها را حفظ کند تا آنها توان خرید مایحتاج خانوارهای خود را داشته باشند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مورد بی‌عدالتی در پرداخت حقوق و شکاف ایجاد شده در این زمینه افزود: دومینوی افزایش حقوق دستگاه‌های مختلف به راه افتاده و بعد از معلمان، کارکنان دادگستری و اخیراً نیز جهاد کشاورزی خواستار افزایش حقوق و اجرای قانون تسری شدند که به هیچ وجه با روند شروع شده نمی‌توان عدالت را برقرار کرد.

نیکزاد خاطر نشان کرد: برای از بین بردن تبعیض در پرداختی‌ها دولت باید کار اساسی انجام داده و با هماهنگی سایر قوا تلاش کند تا پرداختی ۴ میلیون کارمند ایرانی را ساماندهی کرده و تفاوت در پرداختی‌ها را به حداقل رسانده و نظام پرداخت عادلانه را یک‌بار برای همیشه به این غائله خاتمه دهد.

منبع: تسنیم
 • ۰ ارسالی در

  خدا به داد مردم مظلوم ایران برسد و انتقام ما را از شما ظالمان بگیرد

 • ناشناس ارسالی در

  لعنت اله علی الاقوم الظالمین

 • ناشناس ارسالی در

  خدا شر شما را کم کم از سر مردم ایران کم نکند.

 • ناشناس ارسالی در

  فقط جیب مردم رو با حماقت هاتون خالی کنید و به روز سیاه بنشونید

 • مصطفی ارسالی در

  خدایا این مسئولین بی مسئول را به درد های بی درمان دچار بفرما آمین یا رب العالمین .

 • ناشناس ارسالی در

  110هزارتومان بخوره تو ملاجتان

 • سعید ارسالی در

  زور شما به سرمایه دار جمعیت برسد سرمایه دار هم زورش به مردم می رسد و سهم بودجه مالیاتی بیش از پنجاه درصدی که عنوان می کنید همه از جیب طبقه متوسط و فقیر توسط سرمایه دار دوباره دریافت میشود در واقع این مالیات را همان طبقه ضعیف پرداخت می کنند در همین ابتدای کار می توان گفت که تمام این بودجه مالیات به کردن ما فقیر بیچاره ها خواهد بود

 • ناشناس ارسالی در

  10 درصد افزایش فقط برای فرهنگیانه مابقی کارکنان دولت هزار جور مزایا وپرداخت های مختلف دارن که دولت اصلا نظارتی روش نداره

 • ناشناس ارسالی در

  خفه شو آشغال از طرف معلم گدا

 • علی ارسالی در

  دوره بعد رای اوردین حسابه

 • هاله ارسالی در

  پدران ما یک اشتباهی کردند و شما رو سر کا ر اوردن تقصیر ما چیه که باید شما را تا آ خرین نفس تحمل کنیم

 • ناشناس ارسالی در

  اگر هر سال اینگونه در مورد حقوق انجام می شد دولت همسان سازی را هر سال یدک نمیکشید و عدالت رعایت میشد .

 • ناشناس ارسالی در

  با سلام . چرا باید حقوق معلملن با اجرای طرح رتبه بندی افزایش حدود ۲ برابری داشته باشد (در صورتی که معلمان حدود ۶ ماه از سال تعطیل هستند ۳ ماه تابستان و پنجشنبه ها و ...) ولی ادارات دیگر از جمله جهاد ک شاورزی بابد با حداقل حقوق کار کنند و فشا ر شدید معیشتی را تحمل کنند

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...