|
کدخبر: 148656

دلار در مرز ۲۰ و ۲۱

بازار ارز امروز با دنده سنگین حرکت خواهد کرد. معامله گران افزایشی گوشه چشمی به ۲۱ دارند و کاهشی‌ها به دنبال ملاقات با قیمت ۲۰ هستند.

اقتصاد دلار در مرز ۲۰ و ۲۱

«تا از پایان روند نزولی اطمینان پیدا نکردید، وارد بازار نشوید». جمله‌ای که این روزها از زبان با تجربه‌های بازار بارها تکرار شده است. به نظر می‌رسد، معامله گران حرفه‌ای از برگشت قیمتی تا حدی اطمینان دارند، ولی نمی‌خواهند بر روی کف قیمت دلار قمار کنند. آنها کمین کرده‌اند تا زمانی وارد بازار شوند که قیمت تغییر جهت داده است و می‌خواهند، کمی بالاتر از نقطه کف خریدهای خود را کلید بزنند. در واقع این دسته از معامله گران نمی‌خواهند ریسک زیادی کنند، تماشاچی اتفاقات بازار هستند و تا زمانی که می‌بینند، دلار به راحتی از سطوح حمایتی پایین می‌رود، اقدام به خرید نمی‌کنند.

 به نظر می‌رسد تثبیت یک یا دو ساعته بالای هر سطح حمایتی موجب شود که آنها با احتیاط پله اول خریدهای خود را کلید بزنند؛ بخش زیادی از معامله گران نیز در روزهای اخیر اقدام به فروش کرده اند، به امید آنکه دلار را زیر ۲۰ هزار تومان ملاقات کنند.

۴ نقطه حیاتی در دو بازار

تحلیل گران فنی باور دارند، اگر امروز دلار حمایت ۲۰ هزار و ۸۰۰ تومانی را از دست بدهد، یکراست به سوی مرز ۲۰ هزار تومانی هجوم خواهد برد و حمایت مهم بعدی محدوده ۱۹ هزار و ۲۰۰ تومانی خواهد بود. با این حال، برخی از فعالان اعتقاد دارند، بازار ارز دیگر بیشتر از این نزول نخواهد کرد؛ آنها اعتقاد دارند بازار امروز سعی می‌کند به سوی کانال ۲۲ هزار تومانی برگشت بزند، ولی هدف اول معامله گران حفظ محدوده ۲۰ هزار و ۸۰۰ تومانی است.

برای اینکه دلار دچار نزول خاصی نشود، دو نقطه در بازار حواله درهم اهمیت زیادی دارند. اولی مرز ۶ هزار تومانی و دیگری محدوده ۵ هزار و ۸۰۰ تومانی. محدوده ۵ هزار و ۸۰۰ تومانی به عنوان حمایت سخت درهم شناخته می‌شود که شکسته شدن آن می‌تواند فروش‌های ارزی را به شدت زیاد کند.

رفتار آرام دلار در معاملات پشت خطی

از بعدازظهر روز دوشنبه روند کاهشی دلار در معاملات پشت خطی قطع شد؛ با این حال، معامله گران تمایلی به بالا بردن قیمت‌ها نیز نشان نمی‌دادند و همین مسئله نشان می‌داد که هر دو گروه، خریداران و فروشندگان به نقطه احتیاط سنگینی رسیده‌اند. بازار اگر در ابتدای روز بتواند بالای مرز ۲۱ هزار تومانی باقی بماند، احتمالا تا حدی با فشار خریداران مواجه خواهد شد.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر